Jump to content

Dali kupiti puničinu nekretninu pod ovrhom ?


drumm

Preporučene objave

Situacija je slijedeća; punica je ovšena od strane ZABE i od nekog malog zajma je narastao dug od oko 100 000 € , . Nakon 10 ak godina je i banci postalo jasno da ona neće otplatiti taj dug da živi još jedan život pa su joj ponudili da vrati " u komadu" 25 000 € i da će oni kredit zatvoriti i skinuti teret sa nekretnine.

Ona je meni ponudila da otplatom taj dug i prepisati će nekretninu na mene.

Za taj poduhvat se moram zadužiti (dodatno) i želim biti siguran da je to izvedivo ,a ne da ostanem bez novaca ,a ona bez kuće.

Koliko se može vjerovati našim bankama kad ovako nešto nude ?

Svaki odgovor je dobro došao i hvala svima unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmmm,

kljucne rijeci: banka, punica, 25000 eura koje nemate, dugovanje vlasnika iste 100 000 + eura!, kupujete nekretninu od koje necete imati koristi!?!?

- moj osobni savjet: bjezite od toga!

 

a evo vam istih/slicnih situacija vec na forumu:

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/71159-Kupovina-nekretnine-koja-je-pod-hipotekom

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/73923-kupovina-nekretnine-pod-ovrhom

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/87429-prodaja-stana-pod-kreditom-ili-hipotekom

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/66370-prodaja-nekretnine-pod-ovrhom-sa-dva-vlasnika

 

a ako bas hocete, cekajte dok banka ne pokrene ovrsni postupak radi prodaje nekretnine (koji moze trajati godinama...) i onda istu tamo garant dobijete i povoljnije od tih 25 000 e koje su vam ponudili (koliko nekretnina realno vrijedi?)

a u mjedjuvremenu skupite/ustedite sto vise novaca da ne morate dizati kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmmm,

kljucne rijeci: banka, punica, 25000 eura koje nemate, dugovanje vlasnika iste 100 000 + eura!, kupujete nekretninu od koje necete imati koristi!?!?

- moj osobni savjet: bjezite od toga!

 

a evo vam istih/slicnih situacija vec na forumu:

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/71159-Kupovina-nekretnine-koja-je-pod-hipotekom

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/73923-kupovina-nekretnine-pod-ovrhom

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/87429-prodaja-stana-pod-kreditom-ili-hipotekom

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/66370-prodaja-nekretnine-pod-ovrhom-sa-dva-vlasnika

 

a ako bas hocete, cekajte dok banka ne pokrene ovrsni postupak radi prodaje nekretnine (koji moze trajati godinama...) i onda istu tamo garant dobijete i povoljnije od tih 25 000 e koje su vam ponudili (koliko nekretnina realno vrijedi?)

a u mjedjuvremenu skupite/ustedite sto vise novaca da ne morate dizati kredit.

 

u međuvremenu dok punica čeka ovrhu neka svojoj čerki upiše plodouživanja na nekretninu.

za opterečenu nekretninu neće biti zainteresiranih.

 

ali ako želiš uči u tu transakciju bolje sa punicom napravi ugovor o zajmu (na godinu dana bez kamata. ako ne vrati zajam u dogovorenom roku teku zakonske kamate na zajam).

ugovor i sa bankom da će primitkom iznosa od 25.000,00 eura skinuti hipoteku i izdati potvrdu o isplati duga.

a možda je ponuda banke navlakuša da plati dio duga i prekine zastaru za druga potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije moguce upisati plodouzivanje ako je ista nekretnina opterecena hipotekom!

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/91770-Ovrha-na-nekretnini-pod-hipotekom-banke-zbog-poreznog-duga?p=747476&viewfull=1#post747476

 

ne vidim svrhu zajma, ako je punica pod blokadom 100 000 + eura!

 

koliko je banka problem,

problem su i drugi vjerovnici koji mogu pokusati osporavati sve ugovore kojima se ista nekretnina otudji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je slijedeća; punica je ovšena od strane ZABE i od nekog malog zajma je narastao dug od oko 100 000 € , .

 

Kao prvo, trebalo bi pobliže pogledati kako je to nastao taj dug.

Koliki je točno bio taj 'mali zajam'?

 

Čak i ako je to bilo recimo 50000 kuna, nikakvom računicim od tog zajma nije u 10 godina mogao nastati dug od 100000 eura.

Nema zakonitog načina da dug toliko poraste u tom vremenskom razdoblju - osim ako tu ima još potraživanja koje niste spomenuli.

 

To je vrlo vjerojatno nekakva knjigovodstvena konstrukcija/fikcija, i pokušaj naplate kakvog duga mogla bi se možda čak tretirati kao kazneno djelo.

 

 

Nakon 10 ak godina je i banci postalo jasno da ona neće otplatiti taj dug da živi još jedan život pa su joj ponudili da vrati " u komadu" 25 000 € i da će oni kredit zatvoriti i skinuti teret sa nekretnine.

 

Ovo bi mogla biti potvrda onoga što sam gore napisao.

Nema šanse , baš nikakve šanse, da banka pristane na nagodbu da se dug od 100000 eura isplati nagodbom za 25000 eura!

Banka ima hipoteku , i bez razmišljanja bi već napravili ovrhu i prodali stan na dražbi.

 

Navedite - koja bi bila neka realna tržna vrijednost te nekretnine?

Ima li ta nekretnina kakvih tereta, nelegalnih dogradnji, je li čisto vlasništvo punice?

 

Da li se tu možda radi o nekakvoj ponudi za otkup duga?

 

 

 

 

Pazite!

Vi zapravo nemate jamstvo da vas banka neće u ovome izigrati!

Obzirom da dug nije realan, vi bi potpisivanjem nekakve takve ponude zapravo priznali takav dug!

 

Ona je meni ponudila da otplatom taj dug i prepisati će nekretninu na mene.

Za taj poduhvat se moram zadužiti (dodatno) i želim biti siguran da je to izvedivo ,a ne da ostanem bez novaca ,a ona bez kuće.

 

Vi živite u toj nekretnini?

 

Ovakve situacije vam se često pretvore u to da vam predbacuju da su vam praktično darovali nekretninu.

 

Bolje da to kupite na dražbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima na odgovorima i savjetima (sve sam ozbiljno primio na znanje) ,

 

navedene primjere ću pročitati ovih dana (kad bude malo više slobodnog vremena) ;)

što se tiče te nekretnine , ona je već pod ovrhom ZABE i procjenjena je na 400 000 kn , te je bila prva dražba i za nju nije bilo intereseta jer se radi o dvojnom objektu koji je zreo za adaptaciju !

punica je trenutno u bolnici pa to dotdatno komplicira stvari ,ono što mene zanima:

gdje i kako se može provjeriti da nema još koji vjerovnik ?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

punica je trenutno u bolnici pa to dotdatno komplicira stvari ,ono što mene zanima:

gdje i kako se može provjeriti da nema još koji vjerovnik ?

hvala

 

ako tu nekretninu kupiš na sudskoj dražbi brišu se sve hipoteke.

 

ako postoji više vjerovnika tada postoji i više hipotekarnih zabilježbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i procjenjena je na 400 000 kn , te je bila prva dražba i za nju nije bilo intereseta jer se radi o dvojnom objektu koji je zreo za adaptaciju !

Nekretnine na dražbi, ako su useljene i nisu atraktivne , prodaju se uglavnom za pola procjenjene vrijednosti, ili i manje.

 

punica je trenutno u bolnici pa to dotdatno komplicira stvari

Tko sada živi u toj nekretnini?

 

,ono što mene zanima:

gdje i kako se može provjeriti da nema još koji vjerovnik ?

 

Nikad ne možete biti sigurni da se neće u zadnji čas pojaviti koji novi vjerovnik kad idete u kakvu nagodbu. Možete provjeriti na gruntovnici ima li još upisanih tereta, ali to nije jamstvo da ih nema.Čak nekad imate situacije da se prljavi igrači dogovore da se jedan nagodi, a drugi čeka zadnji čas da on upiše teret prije nego vi vlasništvo na nekretnini.

 

Ali kako je rekao štovani bovu - u slučaju kupnje na dražbi nekretnina se kupuje slobodna od svih tereta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovana gospodo,

"uvjerili " ste me da je najpametnije kupiti na dražbi i izbjegavati dogovore sa bankama,jer koliko vidim tamo kad se kupi to je to , aovi dogovori nose preveliki rizik.

sad bih zamolio za još jednu pomoć, ako mi može netko pojasniti (ili linkati) što više oko dražbi nekretnina-

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad bih zamolio za još jednu pomoć, ako mi može netko pojasniti (ili linkati) što više oko dražbi nekretnina-

 

Imate ovdje o dražbi:

Prodaja u postopku ovrhe - Hrvatska | Drazba.hr - Javne dražbe iz Hrvatske i inozemstva

 

A ovdje je link na FINA dražbe:

Očevidnik nekretnina i pokretnina koje se prodaju u ovršnom postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da ne otvaram novu temu potražiti ću savjet ovdje.

Situacija je sljedeća: nedavno sam saznala da je kuća u kojoj živim s roditeljima pod hipotekom. Razgovarajući s ocem pola duga je već otplaćeno no ostatak nije jer je u međuvremenu sjelo još više dugova na naplatu pa je rekao da se banka već duže nije mogla nadmirivati s tog računa. Budući da ja ne bi htjela ostati bez te kuće i/ili čekati da dođe do ovrhe/dražbe i sl. što je pametno napraviti? Opcija mi je otići u banku i pitati koliki je još ostalo za platiti pa da se dogovorim s bankom je li moguće otplaćivati nekako preko uplatnica i sl.? Samo da se dug krene dalje otplaćivati. Je li banka uopće spremna na dogovor? Radi se Erste banci, pa bi voljela ako je netko imao sličnu situaciju da me savjetuje. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obratite se banci u vidu dogovora radi otplate toga kredita, ili reprograma istoga...

 

Poštovani, da ne otvaram novu temu potražiti ću savjet ovdje.

Situacija je sljedeća: nedavno sam saznala da je kuća u kojoj živim s roditeljima pod hipotekom. Razgovarajući s ocem pola duga je već otplaćeno no ostatak nije jer je u međuvremenu sjelo još više dugova na naplatu pa je rekao da se banka već duže nije mogla nadmirivati s tog računa. Budući da ja ne bi htjela ostati bez te kuće i/ili čekati da dođe do ovrhe/dražbe i sl. što je pametno napraviti? Opcija mi je otići u banku i pitati koliki je još ostalo za platiti pa da se dogovorim s bankom je li moguće otplaćivati nekako preko uplatnica i sl.? Samo da se dug krene dalje otplaćivati. Je li banka uopće spremna na dogovor? Radi se Erste banci, pa bi voljela ako je netko imao sličnu situaciju da me savjetuje. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da ne otvaram novu temu potražiti ću savjet ovdje.

Situacija je sljedeća: nedavno sam saznala da je kuća u kojoj živim s roditeljima pod hipotekom. Razgovarajući s ocem pola duga je već otplaćeno

ko je vlasnik kuće?

ako je otac sklopite darovni ugovor pa preuzmi dug.

zašto bi plaćala dug i oslobodila nekretninu kad vlasnik može istu nekretninu ponovo opteretiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija