Jump to content

porez na dohodat - adresa prebivališta/boravišta


mirko_horvat

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Da li mi možete reći na temelju koje adrese bi mi se trebao obračunati porez na dohodak?

Moja situacija je da trenutno putujem svaki dan na posao cca 100 km.

S obzirom na ovo adresa prebivališta mi je jednaka adresi boravišta. Dakle u ovom slučaju mi je svejedno na temlju koje adrese mi računaju jer je adresa ista.

Budući da putujem dobivam i putne troškove.

 

E sad, nekako si razmišljam da smanjim putovanje pa da iznajmim stan u gradu gdje radim, ali ne bi htio izgubiti putne troškove jer bi s tim novcima plaćao iznajmljivanje stana umjesto dijela goriva za auto.

Isto tako mjesto gdje sada živim je područje posebne državne skrbi i nemam prirez, a u gradu gdje radim postoji prirez pa bi htio i dalje plaćati porez po adresi prebivališta jer bi fizički više proveo na adresi prebivališta nego na adresi boravišta.

 

Dakle ako bi iznajmio stan ne bi u njemu konstantno bio već ponekad. U najgorem slučaju bi noćio 5 dana u tjednu, jer sam većinom na poslu.

Budući da bi me stanodavac morao prijaviti zbog plaćanja poreza, pretpostavljam da bi tu morao prijaviti boravište.

 

Dakle da li mi možete reći da li bi u navedenom slučaju morao plaćati porez prema adresi prebivališta ili boravišta?

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija