Jump to content

Dupla ovrha


aanastazia

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Pokusat cu bit sto kraca i jasnija!

Muz blokiran od 2009 jer je jamac po kreditu..radi se o dva kredita iste osobi i ovrha je na Hzmo jer je on u mirovini.

Do 2011 skinulo se preko 13OOO kn ali 2012 tuzimo nositelja kredita i dobivamo presudu u nasu korist .Presuda je pravomocna vec 5 god i toliko moj muz vec ceka da mu ovaj vrati te novce.Prije dva mj sam ga konacno natjerala na sud da lupe pecat ovrsnosti no medutim jos nije otisao u finu da ju preda.Ne pitajte me zasto!::(

Ali uvidom u ocevidnik u fini skuzila sam da je jedan taj kredit i to u cjelokupnom iznosu poslan 2013 u finu i gdje sad kamata dostize glavnicu!

Kaj napraviti? Poslat dopis fini..sa svom dokumentacijom ..dopis doticnoj banci( stedno kreditna unija)..uzet odvjetnika?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utuzili smo oba dva ..jer su sa mirovinskog skidali za oba dva ,po tim kreditima postoje jos dva jamca i neznam kakva je situacija s njima i uopce koliko je jos preostali dug a blokada na fini je samo za jedan gdje je glavnica 43000 kn a kamate su 38000 bile prije dva mjeseca kad je izvaden ocevidnik.

Naime, naplatu te ovrhe prekinula je alimentacija, tako da se od mirovine usteze alimentacija,jedan vlastiti kredit i ostalo na zasticeni.

Mi smo korisnika kredita tuzili za rate koje smo mi otplatili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utuzili smo oba dva ..jer su sa mirovinskog skidali za oba dva ,po tim kreditima postoje jos dva jamca i neznam kakva je situacija s njima i uopce koliko je jos preostali dug a blokada na fini je samo za jedan gdje je glavnica 43000 kn a kamate su 38000 bile prije dva mjeseca kad je izvaden ocevidnik.

Naime, naplatu te ovrhe prekinula je alimentacija, tako da se od mirovine usteze alimentacija,jedan vlastiti kredit i ostalo na zasticeni.

Mi smo korisnika kredita tuzili za rate koje smo mi otplatili.

 

Vi sad možete naplaćivati svoju ovrhu na osnovu presude, a ovrhovoditelj i dalje ima pravo naplaćivati svoju na osnovu jamstva vašeg supruga! Radi se o dva odvojena postupka i ovrhovoditelja ne zanima vaše utuženje dužnika budući da ima pravomoćnu ovršnu ispravu koja nije osporena! Vi ste pogriješili jer ste odugovlačili s pokretanjem ovrhe i tako si možda umanjili mogućnost naplate!:hamlet:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Suncana strana ulice..

Jasno je i meni da su to dva odvojena slucaja i poslat cemo tu nasu presudu na finu koja ce biti tom nositelju kredita u redosljedu placanja ..kuzim ja to sve al nisam mislila naslovom posta"Dupla ovrha "na to nego koliko.ja laicki shvacam jedan taj kredit je ovrsen na mirovini i opet poslan i u finu i.to dvije godine kasnije , s tim da je dio naplacen toga kredita!

Mozda se nismo razumjeli...al to je za mene dupla ovrha..ili nije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Suncana strana ulice..

Jasno je i meni da su to dva odvojena slucaja i poslat cemo tu nasu presudu na finu koja ce biti tom nositelju kredita u redosljedu placanja ..kuzim ja to sve al nisam mislila naslovom posta"Dupla ovrha "na to nego koliko.ja laicki shvacam jedan taj kredit je ovrsen na mirovini i opet poslan i u finu i.to dvije godine kasnije , s tim da je dio naplacen toga kredita!

Mozda se nismo razumjeli...al to je za mene dupla ovrha..ili nije?

 

Da, to je moguće, a čak nije ni rijedak slučaj! Sami ćete morati pokazati značajan angažman tako da prikupite svu dokumentaciju koja se tiče ovrhe! Trebali biste tražiti od HZMO-a ispis isplata po osnovi ovrhe sa mirovine vašeg supruga, zatim očevidnik redoslijeda plaćanja sa fine, a od ovrhovoditelja knjigovodstvenu karticu prometa po kreditu ili prisilnoj naplati! Tada ćete morati analizirati i usporediti te kartice, a možda ćete trebati stručnu pomoć knjigovođe (ne nužno vještaka) da biste utvrdili stanje otprilike! Nakon toga i kontaktiranja sa ovrhovoditeljem (jedino sud i ovrhovoditelj mogu obustaviti ovrhu) možda ćete zbog nemogućnosti dogovora morati angažirati odvjetnika i preko suda ostvariti svoje pravo! Svu prepisku i traženje dokumentacije obavezno radite preporučeno sa povratnicom i čuvajte svu dokumentaciju!:glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija