Jump to content

Lažno svjedočenje


Liar

Preporučene objave

U nekom sudskom postupku donesena je presuda za dosjelost jedino na temelju jednog lažnog svjedočenja tuženika kojim on potvrđuje tužbeni zahtjev.

 

Ja sam uočio kako je svjedok dao lažni iskaz i želim podnesti tužbu protiv te osobe.

 

Na koji način ja to moram učiniti i koji su zakoni vezani uz lažno svjedočenje. Radi jasnosti Ja sobno nisam ostecen niti lažnim svjedočenjem, niti presudom, već sam moralan građanin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U nekom sudskom postupku donesena je presuda za dosjelost jedino na temelju jednog lažnog svjedočenja tuženika kojim on potvrđuje tužbeni zahtjev.

 

Ja sam uočio kako je svjedok dao lažni iskaz i želim podnesti tužbu protiv te osobe.

 

A kakve vi dokaze imate da je dotični dao lažni iskaz?

 

 

Na koji način ja to moram učiniti i koji su zakoni vezani uz lažno svjedočenje. Radi jasnosti Ja sobno nisam ostecen niti lažnim svjedočenjem, niti presudom, već sam moralan građanin.

Čl. 305. KZ :

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

 

Možete urudžbirati prijavu na ODO.

Ali zar ne bi bilo bolje da to učini stranka koja je oštećena tim lažnim svjedočenjem, pa da eventualno pozove vas kao svjedoka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete urudžbirati prijavu na ODO.

Ali zar ne bi bilo bolje da to učini stranka koja je oštećena tim lažnim svjedočenjem, pa da eventualno pozove vas kao svjedoka?

 

Niste pročitali napisano, oštećena stranka u tom postupku ne postoji, ali lažno svjedočenje tuženika mijenja ishod sudskog postupka.

 

U Kaznenom zakonu nije opisano na koji se način podnosi tužba ili prijava, niti postupak pred sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija