Jump to content

Vožnja registriranog auta bez tablica


vrdo031

Preporučene objave

Pozdrav svima, nisam znao gdje bih smjestio svoj upit pa sam ga ovdje, odmah se ispričavam ako je pogrešan pdf.

 

Situacija je sljedeća;

 

Kupio sam auto koji je registriran i osiguran do 1.6., ali mu je policija bila skinila tablice jer je bio istekao atest plinske boce. Kada sam došao po auto, otišli smo i napravili atest boce koji je produžen do 2022., uredno sve ovjereno. Otišli smo i napravili vanredni tehnički pregled koji je auto uredno prošao, ali smo to sve napravili u Ivanić Gradu gdje se auto nalazio od skidanja tablica, te smo se zaputili u policiju kako bi dobili tablice nazad, i tu nastaje problem. Tablice su vraćene u Varaždin odakle je auto, te ne mogu dati probne tablice jer auto nije odjavljen, također ne žele ga odjaviti jer se odjaviti može (kako teta na šalteru kaže) samo u Varaždinu gdje je auto prijavljen, ili u Osijeku odakle je kupac (ja). Pošto u VŽ policiju više nisam stigao, ja sam na papir napisao reg. oznake, stavio u prozor i došao do Osijeka, bez ikakvih problema.

 

Post registracije ističe 1.6. ja auto još ne bih odjavljivao i prebacivao na sebe pošto cu to sve raditi pri registraciji, mene zanima kakvu mi kaznu mogu pisati ako me zaustave bez tablica iako je auto registriran i ima sve ateste, posjedujem sve papire kako bih to dokazao, a umjesto pravih plocica koje su još u VŽ policiji na papiru imam reg. oznake. Kolika je kazna?

 

Hvala unaprijed na odgovoru i LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto u VŽ policiju više nisam stigao, ja sam na papir napisao reg. oznake, stavio u prozor i došao do Osijeka, bez ikakvih problema.

 

Post registracije ističe 1.6. ja auto još ne bih odjavljivao i prebacivao na sebe pošto cu to sve raditi pri registraciji, mene zanima kakvu mi kaznu mogu pisati ako me zaustave bez tablica iako je auto registriran i ima sve ateste, posjedujem sve papire kako bih to dokazao, a umjesto pravih plocica koje su još u VŽ policiji na papiru imam reg. oznake. Kolika je kazna?

 

Nije mi jasno što pokušavaš dokazati ovim besmislenim inaćenjem?

 

Auto ionako moraš prenijeti na sebe.

I za to imaš propisan rok.

Kako si u drugom registracionom području, ionako ne možeš staviti stare tablice.

 

Dakle, dođeš na policiju s ugovorom, i platiš nove tablice i prometnu dozvolu za auto. Stare tablice su već na policiji u Varaždinu, dakle problema nema.

Sve to bi ionako obavio i prilikom registracije, i isto bi te koštalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija