Jump to content

Planiram kradu sta me ocekuje ako...


andyroddick1908

Preporučene objave

Hahahahah prije svega

 

Prica je ovakva...

 

Za dobru svotu novca okladio sam se sa prijateljom da cu iz cca. 5-10 ducana ukrast majicu, parfem,carape,bokserice itd itd.

uglavnom samo roba je u pitanju nikakva elektronika niti bilo sta slicno

 

fora je jedino u tome sto on bira ducane u kojima cu (ako se odlucim a mislim da ipak necu) napraviti to...

 

pa eto stvarno mi to ne treba u zivotu, u radnom odnosu sam i mogu si sve to priustit uostalom nikome ta roba nece na kraju sluzit niti ce se preprodavat, vjerovatno ce ostat meni , nisam prije osudivan za nista (bar mislim, sutra idem izvlacit potvrdu o nekaznjavanju) ali cifra koju nudi i njegova bahatost mi nedaju mira...

Isplatit ce mi okladu uspio ja u misiji ili ne...

 

do koje cifre ako me uhvate ide beznacajno djelo ili sviram klavir za npr traperice od 1999 kn ili carapice od 7 kn

 

znam da je totalni smjeh od teme ali eto cifra je i vise nego dobra i vrag neda mira

 

ako me uhvate u ducanu security , sta oni rade? pretpostavljam zovu policiju,policija me vodi u stanicu, i sta dalje ?

 

eto toliko

i molim bez komentara nemoj to radit, ovo...ono

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocekujem pravni savjet....

 

da mi je do morala otisa bi u crkvu i pricao sa svecenikom...

 

cifra koju nudi je 5 000 e.... radi na naftnoj platformi godinama tako da je sa njegove strane isplata sigurna ko sto je sigurno da ce sunce izac svaki dan...

oklada je pala u pijanom stanju ali u trijeznom je potvrdio jos jednom

 

ako cu zaradit 5 000 e zbog par sati u stanici sa nekom kaznicom , ali ako cu biti u sobici 2 sa 2 sa pedofilom i ubojicom onda..

 

uglavnom pravni savjet mi treba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uglavnom samo roba je u pitanju nikakva elektronika niti bilo sta slicno

 

Koja je razlika u krađi robe i elektronike?

 

 

do koje cifre ako me uhvate ide beznacajno djelo ili sviram klavir za npr traperice od 1999 kn ili carapice od 7 kn

 

Ispod 1000 kuna je krađa male materijalne vrijednosti, ali to znači samo da policija neće podnijeti kaznenu prijavu, čak niti ako ih ovi iz dućana zovu, nego te dućan mora tužiti sam. To uglavnom, ne rade, ali ima ih i koji rade.

 

Dodatna opasnost je ta što te krađe mogu prerasti u neko teže kazneno djelo. Npr, ako dođeš u sukob s trgovcima ili zaštitarima, krađa može prijeći u razbojničku krađu, pa onda ide i prava kaznena prijava, moguć pritvor, a moguća i prava zatvorska kazna.

 

 

ako me uhvate u ducanu security , sta oni rade? pretpostavljam zovu policiju,policija me vodi u stanicu, i sta dalje ?

 

Zovu policiju, policija dođe, nekad privode, a nekad ne, daju dućanu tvoje podatke da te tuže i to je to. Uglavnom se ne privodi radi krađe, ali ako si makar i malo podignuo glas u razgovoru, vjerojatno ćeš biti priveden radi narušavanja javnog reda i mira. Uglavnom, tražit će bilo koji izgovor da te privedu i zadrže što duže.

 

Međutim, kod policije ostaje zabilješka o događaju i pozdravi se sa bilo kojim poslom ili školovanjem za koje se radi sigurnosna provjera, pa čak i ona najblaža. Ako te dućan tuži (a moguće je i da tuže), pozdravi se i s vizom ako jednog dana namjeravaš otići van iz Hrvatske.

 

 

cifra koju nudi je 5 000 e.... radi na naftnoj platformi godinama tako da je sa njegove strane isplata sigurna ko sto je sigurno da ce sunce izac svaki dan...

oklada je pala u pijanom stanju ali u trijeznom je potvrdio jos jednom

 

Koliko vas dvojica imate godina? Oprosti, ali ne vjerujem da on ima 5000 eura, niti da bi ih tebi dao za nešto takvo. A i ne vjerujem da ti je prijatelj ako se kladite na ovaj način. Uglavnom, u svašta tu ne vjerujem, ali kad pitaš, da ti odgovorimo.

 

 

pa eto stvarno mi to ne treba u zivotu

 

Ovo si odmah pogodio i jedino to ti je tu bitno.

 

 

da mi je do morala otisa bi u crkvu i pricao sa svecenikom...

 

Ne moraš odmah biti bezobrazan, a i kakav odgovor si mislio dobiti na pravnom portalu? Normalno je da će svaki savjet biti da to ne radiš, jer se i najmanja krađa može zakomplicirati na hrpu različitih načina…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavite rađe pitanje "vrijedi li to da me nitko nakon toga neće zaposliti u državnoj i u nekoj boljoj privatnoj firmi"

U vojsci nakon što dobiješ godišnju ocjenu"zadovoljava prema ne zadovoljava" nisi mogao dobiti posao u državnoj instituciji.(Tako je bilo prije), a za nečastan otpust( a zbog krađe ga sigurno dobivaš), nisi ga mogao dobiti u nikakvoj državnoj firmi.

Tako da, ako ti se ukaže prilika za boljiposao, a poslodavac traži uvjerenje da se ne vodi postupak ili nisi kažnjavan......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija