Jump to content

Diners i ovrha


wikileaks

Preporučene objave

Imam dug kod Dinersa 80000kn.Izgubio sam posao i bio bez primanja,

pa sam sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju,zabilježba u ZK. Diners

je pokrenuo ovrhu na kuću,žalio sam se i izgubio sud. Dug su prodali utjerivačima, a Diners mi ovrhom zadnjih šest mjeseci skida 1/3 mirovine. Mogu li izbjeći prodaju kuće (da si osiguram doživotnu skrb-uzdržavatelj je obnovio kuću da se u njoj može živjeti(stara kuća u selu) i uzdržavao me punih 6 godina),a da se nastave naplaćivati iz mirovine? Koja su prava moga uzdržavatelja? Sudu sam predlagao i obročnu otplatu(nagodbu), ali

Diners nije pristao, tražili su isplatu cijelog duga odjednom. Nisam ispunio uvjet jer nisam imao odakle,zašto nije dovoljno naplaćivati se iz mirovine?(Iznos je s kamatama i svim ostalim) Molim pomoć!:svejk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dug kod Dinersa 80000kn.Izgubio sam posao i bio bez primanja,

pa sam sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju,zabilježba u ZK. Diners

je pokrenuo ovrhu na kuću,žalio sam se i izgubio sud. Dug su prodali utjerivačima, a Diners mi ovrhom zadnjih šest mjeseci skida 1/3 mirovine.

 

ako je Diners prodao dug nemože biti ovrhovodtelj.

traži ugovor o otkupu duga i dostavi ga sudu.

Diner nemože nastupiti kao ovrhovoditelj za kuću. ako to napravi piši žalbu .

dali uzdržavatelj ima račune i druge dokaze za obnovu kuće. u sudskom postupku bi trebao tražiti povrat ulaganja, ako se kuća proda na dražbi ili možda bi bilo korisnije da tužbom traži utvrđivanje vlasništva ulaganjem (ili barem suvlasništva). tužba se podnosi protiv upisanog vlasnika (priznaš ulaganje i on je suvlasnik). nema zinteresiranih za nekretnine u suvlasništvu ali ako je veča vrijednost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija