Jump to content

dostojanstvo


hasko

Preporučene objave

Pokrećem ovu temu , jer do sada su se provlačila samo materijalna pitanja. Stoga se ne čudim što je narod s pravom ljut na nas jer ne potežemo pitanja koja vrijeđaju dostojanstvo i zdravi razum svakog stanovnika Hrvatske.

Nisu tu samo mirovine i invalidnosti stečene na "Rubala način", nego i neke druge, a koje siguran sam, imate svatko u svojoj sredini.

Naime, neki dan sam malo pregledao stranicu Geoportal u svom selu i vidim ulice koja nose imena ljudi koji to ničim ne zaslužuju (neki su i na spomeniku usred mjesta). Pa tako ulicu i ime na spomeniku ima čovjek koji je poginuo u birtiji kraj moje kuće od ručne bombe, a nakon tučnjave (ne s četnicima), ulicu ima čovjek koji je bježao iz JNA pa je zaglavio u buksi i ,naravno, dobio političku mirovinu.

Jedan se moj rođak puknio 1998 i ime mu stoji na spomeniku.

S obzirom koliko ima oboljelih od PTSP- a, trebat će veći spomenik. Npr. da se netko sada kokne , a obolio je od PTSP-, ima pravo na ime na spomeniku i ulicu u mjestu. 2017. stradalnik rata.

Pustiti ću druge neka pišu i procjenjuju, ali mislim kako je ovo temeljno pravo branitelja. Ne sumnjam ni u to kako ću biti popljuvan u rodnom mjestu, ali- baš me briga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakvo dostojanstvo,kakav moral nema toga u ovoj državi i tu smo gdje jesmo,već sam pisao da znam one sa HRV-i koji su do prije 3-4 godine igrali veliki nogomet 90 minuta,ljudi sa mirovinama iznad 5000 kuna i onda se čudimo zašto su oni bez HRV-i protiv takvih,sa razlogom su protiv i trebaju biti,nisu se oni borili zato da 20000 ima dobre mirovine a da većina gladuje,sve je to lijepo imati svoju državu itd. istinski je volim al mislim da smo većina duboko razočarani,davno je bio rat a mi samo tonemo i naše generacije sigurno neće dočekati neka bolja vremena,htjeli mi nehtjeli ipak je sve u lovi,pustimo priče,ovo,ono ako nemaš u džepu gubiš i zdravlje itd.u današnje vrijeme ko nema u džepu može samo moliti boga da se ne razboli jer onda je tek u banani,evo primjer ja,živim sam,dalek od grada 20km,2000 kuna mirovine i sada mi vi recite u slučaju neke bolesti,gdje su neophodni učestali pregledi kako da ih obavim? ima ovakvih u ovoj državi ko u priči sa HRV-i i bez HRV-i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostojanstvo smo izgubili kada smo dozvolili da oni koji su bili manekeni u uniformama po kaficima budu ravnopravni sa ratnicima, i kada smo prepustili politicarima i raznim probisvjetima da opljackaju drustvenu imovinu (imovinu svih gradjana RH).

 

Ne samo dozvolili nego ih i podržavamo velika većina iz osobnih interesa,danas će se to i dokazati,nema u ovoj državi općeg ineresa nego je sve osobni interes i od tuda svi problemi,jednostavno rečeno takva smo nacija,ima i takvih kojima je stalo do nekog reda,morala itd. u državi al takvi jednostavno nemogu doći do izražaja od pustih plaćenika u prijevodu bukaćija koja im gledaju u kojoj su vojsci bili njihovi pradjedovi i slično( a sve se to radi iz nekih osobnih interesa a navodno u ime hrvatstva itd.),u ovoj državi nema sreće bar još 200 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ti dođe na isto opet je materijalno u pitanju , to što oni o kojima govoriš nisu dostojni toga nisu krivi oni nego mi ! , oni koji su se materijalno situirali boli ih briga za sve one koji žive na rubu očaja neka se ne dira u njihove stečevine po bilo kojem načinu,kad se dirne u jednu njihovu lipu onda idu na sva zvona.L

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti ja kažem,znamo mi to svi,samo jedno radimo,drugo mislimo:

Bandiću čak 40 posto nakon samo 5 posto obrađenih glasova, Kerumu čak 32 posto u Splitu, Čehoku nevjerojatnih 40 posto u Varaždinu!

I onda se čudimo kako nam je,triba nam i gore ako ovakve lopuže i krimanalci pobjeđuju,šteta što se Todorić,Sanader i Kalmeta nisu kandidirali vjerovatno bi i oni pobjedili u prvom krugu

Tu se nema što dodati,kradi,pljačkaj bagro do zadnje lipe jer ti hrvati daju pravo na to a stoki sitnog zuba baci priče o ustašama i partizanima da se kolju međusobno da vi možete bezbrižno peškati ono malo što je ostalo al za vas će se uvijek naći,tu je stoka sitnoga zuba da vas financira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino, nije upitno to što smo izborili to da priliku imaju i kurto i murto. Ako se ne varam to je bio i jedan od ciljeva.

Ja nisam govorio općenito, nego konkretno. Ono šta se događa u mojoj sredini.

A nije dobro. Dva najveća probisvjeta su svojevremeno srušili spomenik borcima NOB-a, gdje smo se kao djeca igrali. Ništa strašno, samo se podigne, malo uredi i gotovo. Srušit će i od naših poginulih, vidjet ćete.

"Jednom će se neki lik baciti kamenom na tvoj spomenik...."- proročanski je ispjevao Balašević.

Ja samo navodim primjere gdje svi okreću glavu.

 

Ažurirano

 

demokracija ima jedan problem.....glas budale vrijedi isto kao i glas nobelovca...

Bolje od toga trenutno nema. Možda bi u srednje škole trebalo uvesti TIPSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moj hasko našo si pravog proroka ,normalno da će srušiti kad neznamo da cjenimo svoje ti citiraš balaševića ,a našeg Tomsona neka pljuju zato što brani svoje od takovih kao što današnja mladež sluša srpske cajke i četničke gu.onje koji od muzike prave s.anje ja sam svoju djecu odgojio ne da mrze ali ne slušaju takove lude jer dosta su nam zla nenjeli da bi pjesmom ušli u naše duše

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino, nije upitno to što smo izborili to da priliku imaju i kurto i murto. Ako se ne varam to je bio i jedan od ciljeva.

Ja nisam govorio općenito, nego konkretno. Ono šta se događa u mojoj sredini.

A nije dobro. Dva najveća probisvjeta su svojevremeno srušili spomenik borcima NOB-a, gdje smo se kao djeca igrali. Ništa strašno, samo se podigne, malo uredi i gotovo. Srušit će i od naših poginulih, vidjet ćete.

"Jednom će se neki lik baciti kamenom na tvoj spomenik...."- proročanski je ispjevao Balašević.

Ja samo navodim primjere gdje svi okreću glavu.

 

Ažurirano

 

 

Bolje od toga trenutno nema. Možda bi u srednje škole trebalo uvesti TIPSS.

 

Ma nisam mislio ništa uvezi tebe ili bilo koga,pišem općenito,ja i ti isto razmišljamo u 90%,kada već spominješ spomenike NOB-a kod mene je još uvijek čitav i ne sramim ga se,ipak su to ljudi iz mog mjesta,borili su se za ono što su mislili da je ispravno,pričala mi je baka kako je to bilo:sinko koja vojska prva dođe ideš ili si ubijen pa biraj,al kome reći,ti koji nas vraćaju u 1941,vratiće oni nas i u 1500 godinu jer im je to posao i cilj:zavadi pa vladaj a kod balkanaca nište ne pali kao priče o ustašama i partizanima,baš me briga za jedne i druge,druge nacije idu na mars a mi raspravljamo o 1941,jučer smo sve rekli što mislimo,idemo dalje,navali bagro,ako H. branitelja ima 400000 i sada to pomonožiš puta dva računajte koliko je to glasova a ti koji daju svoj glas Bandiću i takvima će sutra pisati po forumia,kako im je teško,bla,bla dao bi im ja i gore,naravno sada čće se neko javiti kao drugi su bolji,ja sam moju županijsku listu samo prekrižio jer su za mene doslovno svi isti,znači nemam za koga glasovati križam al ne glasam za goreg od goreg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spomenik NOB-u sam spomenio u svjetlu onoga što će se dogoditi našima. @Stubi je spomenuo kako se opet svodi na materijalno i nije posve u krivu. Jer, neka objave tko je sve dobio kredite i stanove pa ćeš vidjeti revoluciju, a ne tko je koliko dana bio u HV ili MUP-u kao da je svakom rat bio isti.

Skrivaju ko zmija noge, a i to je jedna od velikih nepravdi nanesenih borcima ZNG-a, MUP- i HV-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
dalmatino, nije upitno to što smo izborili to da priliku imaju i kurto i murto. Ako se ne varam to je bio i jedan od ciljeva.

Ja nisam govorio općenito, nego konkretno. Ono šta se događa u mojoj sredini.

A nije dobro. Dva najveća probisvjeta su svojevremeno srušili spomenik borcima NOB-a, gdje smo se kao djeca igrali. Ništa strašno, samo se podigne, malo uredi i gotovo. Srušit će i od naših poginulih, vidjet ćete.

"Jednom će se neki lik baciti kamenom na tvoj spomenik...."- proročanski je ispjevao Balašević.

Ja samo navodim primjere gdje svi okreću glavu.

 

Ažurirano

 

 

Bolje od toga trenutno nema. Možda bi u srednje škole trebalo uvesti TIPSS.

 

hasko; ne TIPSS nego "domaćinstvo"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

430 vodičana je poginulo u 2.SR u partizanima. 1380 ljui iz Šibenika je poginulo na Sutjesci. to je naša prošlost....kao njima ruše spomenike i obilježja-tako će i nama.

 

Rušimo ih mi samo kada pitamo tko je od vas bio tu i tu kao da je bilo neke razlike biti na prvoj crti kraj Šibenika,Vukovara,Gospića itd. ti koji postavljaju takva pitanja rade smišljeno podjele među braniteljima,prepoznaće se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrećem ovu temu , jer do sada su se provlačila samo materijalna pitanja. Stoga se ne čudim što je narod s pravom ljut na nas jer ne potežemo pitanja koja vrijeđaju dostojanstvo i zdravi razum svakog stanovnika Hrvatske.

Nisu tu samo mirovine i invalidnosti stečene na "Rubala način", nego i neke druge, a koje siguran sam, imate svatko u svojoj sredini.

Naime, neki dan sam malo pregledao stranicu Geoportal u svom selu i vidim ulice koja nose imena ljudi koji to ničim ne zaslužuju (neki su i na spomeniku usred mjesta). Pa tako ulicu i ime na spomeniku ima čovjek koji je poginuo u birtiji kraj moje kuće od ručne bombe, a nakon tučnjave (ne s četnicima), ulicu ima čovjek koji je bježao iz JNA pa je zaglavio u buksi i ,naravno, dobio političku mirovinu.

Jedan se moj rođak puknio 1998 i ime mu stoji na spomeniku.

S obzirom koliko ima oboljelih od PTSP- a, trebat će veći spomenik. Npr. da se netko sada kokne , a obolio je od PTSP-, ima pravo na ime na spomeniku i ulicu u mjestu. 2017. stradalnik rata.

Pustiti ću druge neka pišu i procjenjuju, ali mislim kako je ovo temeljno pravo branitelja. Ne sumnjam ni u to kako ću biti popljuvan u rodnom mjestu, ali- baš me briga.

 

poštovani hasko; čitam vaš post od početka pa do kraja i vidim puno "netočnih navoda",mislio sam da se ne radi o povredi poslovnika nego upravo o povredi "dostojanstva" kada konkretno pominjete osobe kojih više nema među nama jer su isti poginuli u birtiji nedaleko vaše kuće,pa nastavljate sa niže u postovima o "probisvjetima" koji su srušili spomenik NOB-a, na mjestu gdje ste se igrali zajedno sa njima te nas sve sudionike ovog pod-f stavljate u nezavidan položaj,tj. tko su ti ljudi.Osobno mislim da to nisu trebali napraviti. Isto tako pitamo se dali je to sve skupa bilo potrabno iznijeti vama kao uglednom veteranu sa 5 zelenih kockica.Nisam mislio da ste na samo ovakav način postigli ugled na ovom pod-f, nego skrenuti pažnju na onu vašu izjavu kako će te biti popljuvani u vašem mjestu, i da vas zato nije briga.Poštovani hasko , hrabro, ali nemojte skakati sa spomenika onih koji su dali svoj obol u domovinskom ratu,i što je još važno nisu nikada mislili kao vi,lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani hasko; čitam vaš post od početka pa do kraja i vidim puno "netočnih navoda",mislio sam da se ne radi o povredi poslovnika nego upravo o povredi "dostojanstva" kada konkretno pominjete osobe kojih više nema među nama jer su isti poginuli u birtiji nedaleko vaše kuće,pa nastavljate sa niže u postovima o "probisvjetima" koji su srušili spomenik NOB-a, na mjestu gdje ste se igrali zajedno sa njima te nas sve sudionike ovog pod-f stavljate u nezavidan položaj,tj. tko su ti ljudi.Osobno mislim da to nisu trebali napraviti. Isto tako pitamo se dali je to sve skupa bilo potrabno iznijeti vama kao uglednom veteranu sa 5 zelenih kockica.Nisam mislio da ste na samo ovakav način postigli ugled na ovom pod-f, nego skrenuti pažnju na onu vašu izjavu kako će te biti popljuvani u vašem mjestu, i da vas zato nije briga.Poštovani hasko , hrabro, ali nemojte skakati sa spomenika onih koji su dali svoj obol u domovinskom ratu,i što je još važno nisu nikada mislili kao vi,lp.

Evo ovako, još ću samo ovaj puta napisati post na ovom podforumu i više ni slova.

Ja sam se mogao predstavljati i bilo kojim drugim imenom, a ne ovim po kojem me u mojem kraju svi znaju i nakon što sam pokrenuo ovu temu, dobio sliku spomenika u poštanskom sandučiću iz svog mjesta, vjerojatno ubačeno po noći, kriomice, podmuklo i kukavički jer bi mi inače došao netko koga cijenim i rekao mi to u lice.

S obzirom kako vidite puno "netočnih navoda", opravdano pretpostavljam da se znamo osobno i da znate o čemu sam pisao jer nisam naveo niti mjesto niti imena.

 

Isto tako pitamo se dali je to sve skupa bilo potrabno iznijeti vama kao uglednom veteranu sa 5 zelenih kockica.

Govorite u množini. Dakle, u pravu sam kada kažem da se poznamo. Recite mi to u facu.

Na cjelokupnu izjavu najblaže što ću vam odgovoriti je da nije na vama da procjenjujete moj ugled i "dali je to sve skupa bilo potrabno iznijeti vama kao uglednom veteranu sa 5 zelenih kockica."

Samo vi skupljajte te "kockice", nitko vam ne brani, jer se ja na njih ne obazirem previše niti pišem postove zbog toga.

 

I za kraj, jer nemam više volje pisati, a pogotovo se pravdati, bio sam još i preblag u početnom postu.

P.S. Poštovani moderatori, ovo s moje strane nije namjera svađe na ovom pdf-u, nego jednostavno ne dopuštam da mi netko "prijateljski sugerira" šta i kako ću pisati .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hasko; nisam razmišljao o tome da se poznajemo,samo sam vam skrenuo pozornost što znači pisati općenito, a što konkretno.Sami ste rekli da prihvaćate odgovornost za iznesene događaje u vašoj temi ,pa je za zaključiti da je nepotrebna ljutnja ili ako hoćete vaša frustriranost odgovorom na to što se dogodilo u vašem mjestu.Nemam ništa osobno protiv vas,te još jednom izražavam žaljenje ako ste,a kažete da jeste pretrpjeli neugodnosti,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija