Jump to content

Nepropisno parkiranje_tko je zadnji parkirao?


kira nerys

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Jučer mi je pauk odveo auto i platila sam 450kn da ga mogu preuzeti. Službenik mi je pokazao fotografije vozila, ali mi ih nije dao. Na fotografiji se jasno vidilo da je jedan auto "zagrađen" između mene i još jednog vozila. Međutim, mislim da nisam bila ta koja ga je zagradila jer sam stigla prije drugog vozila. Dakle, drugo je vozilo naknadno parkirano s druge strane te je zagradilo ovog prvog.

 

E, sad...uz plaćeni pauk namjeravam platiti i polovinu kazne u roku od 3 dana, ali se svakako namjeravam žaliti, pa me zanima ide li mi što od navedenog u prilog:

 

1. parking je neoznačen, nema table, nema ucrtanih parkirnih mjesta (ispod zgrade kampusa na Split3, kraj FESB-a), tako da je teško ustanoviti tko je tu nepropisno parkiran.

2. došla sam na parking oko 08:05 (relativno rano; pauk u 11:54), a imam i dokaz jer radim u obližnjoj zgradi i "timbrala" sam kartelu u to vrijeme

3. po kojem je principu redar uopće donio odluku o tome koji je auto zapravo zagradio ovog? kako on zna tko je došao zadnji i time ga zagradio i na temelju čega je zaključio da sam to baš ja?

4. nisam dobila uvid u nalog za premještanje vozila (čula sam da to postoji), jedino mi je kod pauka uručen zapisnik i račun o preuzimanju vozila te obavijest o prekršaju s uplatnicom

5. nisam dobila fotografije (samo mi ih je pauk pokazao na kompu na 5 sec), a ne znam trebam li ih dobiti. Mislim, kad te policija kazni za prebrzu vožnju, uvijek dobiješ dokaz uz to...

 

Uglavnom, imam li šanse?

I, žalim li se tek kada mi na adresu stigne Obvezni prekršajni nalog?

 

Isprike na dugom postu. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se misliš žaliti, onda ne plaćaš ništa (plaćanjem priznaješ prekršaj i odričeš se prava na žalbu).

 

Što se tiče ostalog:

1. Moguće je da su svi dobili kazne...

2. Nebitno, jer ne zna ni kada su došli ostali.

3. Ili prema položaju vozila ili je pisao svima.

4. Ne dobivaš nalog.

5. Ne dobivaš slike (kao niti od policije).

 

Što se tiče žalbe, ovisi samo o tebi. Po meni, ne isplati se, ali pričekaj još nekoga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za brzi odgovor!!!:namiguje:

Odlučila sam platit kaznu, jer stvarno nema šanse da dokažem da nisam ja zagradila dotično auto nego ovi poslije mene.

Eto, pouka priče je da ne trebaš samo razmišljat dok voziš i parkiraš nego štoviše, trebaš razmišljat i iza one druge koji to ne rade (prometna klasika) i po mogućnosti bit u stanju predmnijevat tuđe nelogične i budalaste poteze

 

Hvala još jednom!:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

2. došla sam na parking oko 08:05 (relativno rano; pauk u 11:54), a imam i dokaz jer radim u obližnjoj zgradi i "timbrala" sam kartelu u to vrijeme

 

 

Eventualno bi imalo smisla u ovakvoj situaciji vidjeti postoji li kakav snimak nadzorne kamere koji snima to parkiralište.

 

I je li to uopće parkiralište - ako nisu iscrtana parkirna mjesta ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija