Jump to content

stranačka pripadnost


Rega Katalenić

Preporučene objave

Poštovani. sama ne pripadam ni jednoj političkoj stranci, a otkako je moj poslodavac doznao da su neki članovi moje obitelji članovi stranke koju on mrzi počelo je tiho maltretiranje. Prate, me na fejsbuku, diskretno mi je poručeno kako nije pametno da imam prijatelje iz druge političke opcije, nek dva put razmislim kome ću dati glas na izborima, isto nek poručim i svme mužu! O drugim zaposlenicima koji također nisu istomišljenici predamnom govore ružne stvari, kako im treba napakostiti, premjestiti ih u najgore odjele, natjerati ih da pojedu listić koji su zaokružili i sl. Nisam ja kriva ako su moj brat i njegova žena politički aktivni i ako su u "pogrešnoj" stranci. Postoji li način da se zaštitim?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnopravno govoreći, ako poslodavac ima više od 20 radnika, poslodavac bi trebao imati imenovanog povjerenika za zaštitu dostojanstva radnika, i tom se povjereniku može podnijeti pritužba o kojoj on u rokovima iz čl. 134. ZOR-a (u slučaju neprekidanja uznemiravanja ili ako nije opravdano očekivati da će poslodavac zaštititi dostojanstvo radnika, radnik može i prekinuti rad).

Kaznenopravno govoreći, povreda ravnopravnosti je kazneno djelo iz čl. 125. Kaznenog zakona, pa se u tom smislu protiv poslodavca može podnijeti kaznena prijava (mada, tu se ne radi o vašem političkom uvjerenju, već onome članova vaše obitelji).

Nadam se da će pritisak popustiti nakon što su sad, evo, gotovo prošli lokalni izbori, ali osim obraćanja institucijama (primjerice, i pučkom pravobranitelju) ili udrugama koje se bore protiv mobbinga, ne vidim drugo rješenje za vas da se zaštitite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je nažalost, standardan modus operandi, pogotovo u manjim sredinama i kod ljudi ograničena razmišljanja. Pritom ne mislim na pitanje inteligencije, već činjenice da dozvoljavaju sami sebi da budu zadojeni stranačkom ideologijom, koja je je identična kod svih stranaka - ako nisi sa mnom, protiv mene si.

 

Politika i vjera - potpuno osobne stvari, ali definitivno teme za izbjegavati. Isto tako ne dozvoliti patroniziranje od strane drugih.

 

Vjerujem da će pritisak popustiti, sada kad su izbori prošli (drugi krug je ostao, ali samo za izvršne fotelje).

 

Poslodavac je privatnik ili ...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa sve vam je jasno i sve ste dobro shvatili kao i ja, tj. nema vrle pomoći osim, nadati se da će proći! Imamo osobu za dostojanstvo radnika ali ona se drži poslodavca i ne možete joj se obratiti za pomoć. Ustanova u kojoj radim je državna i još su izraženije te podjele. Stalno govore kako ima nas previše koji "grizemo ruku koja nas hrani" .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nije baš za igrati se (mislim na poslodavca), osim naravno, ako postoji zaštita "odozgora". Ali, i ti neki "face" imaju svoje šefove, a zakon je jasan.

imaju oni svoje šefove,ali veliko je pitanje tko su šefovi.....a s obzirom da je opčepoznato kako se vrše zapošljavanja ,kadroviranja,napredovanja možemo pretpostaviti da vrana vrani oči ne kopa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaju oni svoje šefove,ali veliko je pitanje tko su šefovi.....a s obzirom da je opčepoznato kako se vrše zapošljavanja ,kadroviranja,napredovanja možemo pretpostaviti da vrana vrani oči ne kopa....

 

U pravilu ne kopa, ali kada stvar dođe u medije, svi će vas se odreći. Barem kod nas imamo recentnih slučajeva koliko hoćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo što se ovdje radi na lokalnoj razini! A kao što rekoh, ne pripadam ni jednoj stranci, međutim moj je brat bio kandidat druge stranke u jednoj sasvim maloj, usudila bih se reći gotovo nevažnoj sredini. Pa naravno da sam ga podržvala, pomalo smo se i šalili na tu temu. A onda su stigle poruke s "upozorenjima". Neke su izgledale dobronamjerne, a neke skoro prijeteće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo što se ovdje radi na lokalnoj razini! A kao što rekoh, ne pripadam ni jednoj stranci, međutim moj je brat bio kandidat druge stranke u jednoj sasvim maloj, usudila bih se reći gotovo nevažnoj sredini. Pa naravno da sam ga podržvala, pomalo smo se i šalili na tu temu. A onda su stigle poruke s "upozorenjima". Neke su izgledale dobronamjerne, a neke skoro prijeteće.

 

Vidite, i ja živim u jednoj maloj sredini. To što vi ne pripadate toj stranci ili skupini je nevažno. Važno je to da vi možete biti špijun svome bratu i samo čekaju nekakvu priliku da vas šutnu.

Kad se u mojoj sredini promijenila vlast, šutnuli su dvoje zaposlenih i naravno stavili svoje.

Tako, kao što vam je savjetovano, istrpite ove izborne strasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

E pa sad bih vas voljela izvjestiti kako su se stvari odvijale dalje. Buduću da su ovi izbori bili vrlo turbulentni, kako je bilo trgovine, prebjega i sl. tako je bilo i kod nas.  I zamislite! Odjednom sam postala jako simpatična, odjednom su ljudi s kojima sam ja bila prijatelj od rođenja i od rane mladosti, postali njihovi "prijatelji"! Ako nema čovjek dobar želudac, teško može to podnijeti! A ja se nisam promijenila, samo što bolje vidim, jasnije. Neki ljudi mi imaju potpuno drugačija lica jer su maske pale! Svaka škola dobro dođe!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija