Jump to content

ovrha od HRT-a


bOOmba

Preporučene objave

img031.jpg

Poštovni,

molim Vas pomoć

kao što vidite navedena ovrha je pokrenuta protiv mog oca 2003 god. (za koju ja nisam ni znala da postoji, niti me itko o tome obavijestio). On je umro 2005 god i nitko nije odjavio njegovu pristojbu. Ovo rješenje sa slike je provedeno 20.01.2016 god, a ja sam ga tek danas dobila poštom 24.05.2017 god.

Zanima me da li ja sada mogu prijaviti prijamnik na sebe i da li ću morati plaćati 80kn/mj ili moram podmiriti sva njegova dugovanja pa tek onda dobivam pravo prijaviti ga na sebe.

Bojim se da ne bih sada na mene stavili ovrhu pošto sam ja jedini nasljednik.

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da ne bih sada na mene stavili ovrhu pošto sam ja jedini nasljednik.
obzirom da je ovrha obustavljena rješenjem zbog pasivnog ponašanja ovrhovoditelja to se u smislu odredaba čl.242 Zakona o obveznim odnosima smatra da tijek zastare nije nikad prekinut,glede čega je sad sasvim izvjesno da je nastupila zastara tražbine,tj.ukoliko vjerovnik podnese prijedlog za ovrhu uperen protiv vas,Vi sa uspjehom možete isticati prigovor zastarjele tražbine.

Ono što treba naglasiti ,a vezano za čl.240 Zakona o obveznim odnosima,da ni u kom slučaju nesmijete priznati zastarjeli dug.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li ja sada mogu prijaviti prijamnik na sebe i da li ću morati plaćati 80kn/mj ili moram podmiriti sva njegova dugovanja pa tek onda dobivam pravo prijaviti ga na sebe.

Bojim se da ne bih sada na mene stavili ovrhu pošto sam ja jedini nasljednik.

Unaprijed zahvaljujem

zašto bi prijavila prijemnik na sebe? dali već plaćaš rtv pristojbu? ako plaćaš nis dužna plaćati dvije pristojbe a možeš imati koliko želiš uređaja (prijemnika).

ovrha je obustavljena. ako protiv tebe kao nasljednika pokrenu ovrhu podnesi prigovor/žalbu (ovisi ko donese ovrhu.prema uputi o pravno lijeku. obavezno i to putem odvjetnika . pozovi se na zastaru potraživanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja i mama smo skupa živile i nismo plaćale pristojbu, niti nam je tko došao provjeravati ili pisati kaznu. sada mislim srediti gornji kat, gdje se mislim preseliti i zato pitam da li da prijavim pristojbu, ili će me i dalje kačiti ova tatina ovrha. tj. da li ja mogu iz početka kreniti normalno plaćati 80kn/mj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija