Jump to content

Pretres kuće


santabarbara

Preporučene objave

Dakle, policija može i bez sudskog naloga izvršiti pretragu doma, jasno kada su ispunjeni zakonski uvjeti za isto, bilo oni specificirani ZKP-om bilo Zakonom o policijskim poslovima i ovlastima.

 

Ako baš pričamo o sudbenom nalogu, kako Drot kaže, svaki slučaj je svijet za sebe i ovako unaprijed decidirano tvrditi nešto, bilo bi pogrešno. I indicije mogu biti čvrste i dovesti do izdavanja naloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon kaže - kad postoji vjerojatnost da se počinitelj, predmeti ili tragovi važni za kazneni postupak nalaze u određenom prostoru, kod određene osobe ili na njezinom tijelu).

a osim zakona,propisa itd,ta vjerojatnost ovisi i od države do države ...od suca do suca..od siromaha do bogataša...od običnog građana do močnika itd...:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I nemoguće je reći precizno unaprijed o nekom slučaju, jer se svaki procjenjuje za sebe.

 

Ali ako razmišljaš ima li uvjeta, vrlo je moguće da ima...:zubo:

Kalkuliram : prijetio si nekome vatrenim oružjem i policija radi pretres kuće bez naloga jer bi se počinitelj mogao riješiti dokaza dok nalog dođe u ruke policije.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kalkuliram : prijetio si nekome vatrenim oružjem i policija radi pretres kuće bez naloga jer bi se počinitelj mogao riješiti dokaza dok nalog dođe u ruke policije.....

a šta bi sad bilo ako netko "lažno" prijavi nekoga da mu prijeti da će ga ubiti pištoljem...i policija ima pravo pretresti kuću? (zanemarit ćemo postupak oko lažne prijave)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako bi oni znali da je ovaj lažno prijavio prijetnju?

A nalog će dobit mailom ili faxom u roku keks.

a kako znaju da je istina.....nas dvojica se nešto posvađamo...i ja pametan odem na policiju prijavim da si ti prijetio oružjem ...to nitko živ ne može dokazati da je lazna prijava..i policija tebi prevrče stvari po kući uz susjede ...a ja se lijepo cerekam jer mi nitko ne može ništa.....pa valjda bi trebala biti neka veća vjerojatnost prijetnje za pretres kuće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne moraju,mogu prevrtat i sami.

 

.

oni koji su bili u pretresima znaju koliko je to neugodno ,omalovažavajuće i narušavanje privatnosti ,a kad tu dodamo još i djecu itd.....tako da bi to trebalo biti kad postoji velika vjerojatnoća ,a ne rekla-kazala...

 

ne sekiraj se,poslije bi se ja cerekao dok čekaš red kod kirurga.

mislim da bi te to cerekanje skupo koštalo :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I u ovakvoj hipotetskoj situaciji se neće ići bez naloga..

slažem se ,nije to situacija za upad bez naloga...

 

sad kad se malo zaigramo prijavama....ako se jedna osoba optuži za prijetnju oružjem...i on također izjavi da se i ta osoba njemu prijetila oružjem ,da li će se i toj drugoj osobi pretresti stan ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija