Jump to content

Račun bez klauzule o ovršnosti


Josip Zarda

Preporučene objave

Poštovani, pitam se dali sam ispao papak.

 

Naime žalio sam se na ovrhu i tražio da se odbije jer je račun jednog teleoperatera iz 3. mjeseca 2015. g. bez klauzule koja bi po meni trebala biti naznačena na računima od 1.9.2014. po čl.31. st.3. Ovršnog zakona.

 

Sutkinja mi je odbila taj zahtjev jer da je dovoljno da su na vjerodostojnoj ispravi (ovdje je to bio Izvod iz poslovnih knjiga) navedeni svi zakonski traženi elementi.

 

Povukao sam svoj prigovor i sad se pitam uvodno pitanje :) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, pitam se dali sam ispao papak.

 

Naime žalio sam se na ovrhu i tražio da se odbije jer je račun jednog teleoperatera iz 3. mjeseca 2015. g. bez klauzule koja bi po meni trebala biti naznačena na računima od 1.9.2014. po čl.31. st.3. Ovršnog zakona.

 

Sutkinja mi je odbila taj zahtjev jer da je dovoljno da su na vjerodostojnoj ispravi (ovdje je to bio Izvod iz poslovnih knjiga) navedeni svi zakonski traženi elementi.

 

Povukao sam svoj prigovor i sad se pitam uvodno pitanje :) :)

 

ni jedan raun nema klauzulo ovršnosti. to ima ovršna isprava.

račun ima datum dospjeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ni jedan raun nema klauzulo ovršnosti. to ima ovršna isprava.

račun ima datum dospjeća.

 

Sorry sorry, nemam pravnih znanja i sada vidim da sam se pogrešno izrazio. Ja sam se pozivao na to da račun nema "upozorenje dužniku da, u slučaju neispunjenja dospjele novčane obveze, vjerovnik može zatražiti određivanje ovrhe na temelju vjerodostojne isprave.

 

To je napomena koja je, kako sam ja shvatio, obvezna na računima od 1.9.14. određeno čl. 31. Ovršnog zakona.

Npr. moralo bi biti napisano "U slučaju neplaćanja, ovaj račun može poslužiti kao vjerodostojna isprava za određivanje ovrhe" ili sl.

 

Da li sam ispravno pokušao pobiti ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija