Jump to content

Prometna nesreća bez vozačke


biserkoford

Preporučene objave

Pozdrav.

Molio bih pomoć.

Naime, prije par dana, pokušao sam prijateljev auto izvesti iz parkinga.

Nažalost, udario sam u auto parkiran na suprotnoj strani.

Problem je što sam u autoškoli, dakle vožnja bez vozačke + na alkotestu mi je izmjereno 1.04 promila u krvi.

Riječ mi je o prvom prekršaju u životu.

Objektivno koliku kaznu mogu očekivati te kolike su šanse da mi se oduzme pravo polaganja vozačkoga?

Također, kad dođe do kazne, ima li smisla uložiti žalbu za molbom za smanjenjem iste s obzirom da je riječ o prvom prekšaju?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno ćeš ići polagati, nema više zabrane i odgode, a jedino što ćeš, kad dobiješ vozačku, na njoj već imati bodove.

 

Ukupna novčana kazna je skoro 10000 kuna, a možda i više, ovisno o nekim drugim prekršajima koje ti možda stave na teret, ali sud to svakako višestruko smanjuje. I da, ima smisla popisati se pepelom i zamoliti za ublažavanjem kazne.

 

Koje papire si dobio od policije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Bodovi su bolje nego druga varijanta. Dakako, daleko od idealne, ali to sam si sam kriv.

Koliko sam shvatio mogu mi staviti na teret vožnju pod utjecam alkohola i bez vozačke sa izazivanjem prometne nesreće, bogu fala samo sa materijalno štetom.

Mislim i to je dovoljno i previše, ali sumnjam da mi još štogod mogu prišiti.

Dobio sam samo zapisnik o alkotestu. Jesam li trebao dobiti još štogod na licu mjesta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako će podnosi optužni prijedlog, trebao si dobiti obavijest o pravima, ali to ti može doći i naknadno poštom. A možda ti odmah dođe i prekršajni nalog. U biti ti je svejedno, samo postupak ide malo drugačije. Da sad nejdemo u širinu, javi se kad nešto dobiješ, a do tada počni štedjeti. Konačna kazna će sigurno biti manja od ovih minimalno propisanih, ali će svejedno biti velika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija