Jump to content

Podnesak na ovrhu stavljenu izvan snage


nopliz

Preporučene objave

Pozdrav,

 

trebao bih informaciju:

 

Općinski građanski sud u Zagrebu 04.05.2017.stavio je izvan snage ovrhu javnog bilježnika za naplatu parkinga automobila kojeg sam prodao 09.02.2016 godine. Osoba koja je kupila auto nije ga prenjela na sebe, a kad sam otisao u mup da ponistim registraciju u roku od 15 dana otpilili su me da doticna osoba vjerojatno ceka da istekne registracija i da ce ga onda prenijeti na sebe.

 

Danas sam dobio podnesak od drugog odvjetnickog ureda koji traze citiram:

Nalaze se tuzeniku XXXXX XXXXX da tužitelju PULA Parking d.O.o. .......

naknadi cjelokupni prouzročeniparnički trošak u iznosu 725kn zajedno sa pripadajucom zakonskom zateznom kamatom po stopi koja se određuje, za svako polugodište, uvećanjem prosječne kamatne stope na stanja kredita odobrenih na razdoblje dulje od godine dana nefinancijskim trgovačkim društvima izračunate za referentno razdoblje koje predhodi tekućem polugodištu za 3 postotna poena, a sve to u roku od 8 dana, pod prijetnjom ovrhe.

 

Navedeno je isto kako nisam reagirao na slanje dugovanja, što nije istina obzirom da sam na svaki račun odgovorio prigovorom zajedno s preslikom kupoprodajnog ugovora (imam preslike odgovora) na sta je odgovoreno da oni gledaju vlasnika vozila u mupu.

 

Kako postupiti dalje?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

M

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

trebao bih informaciju:

 

Općinski građanski sud u Zagrebu 04.05.2017.stavio je izvan snage ovrhu javnog bilježnika za naplatu parkinga automobila kojeg sam prodao 09.02.2016 godine. Osoba koja je kupila auto nije ga prenjela na sebe, a kad sam otisao u mup da ponistim registraciju u roku od 15 dana otpilili su me da doticna osoba vjerojatno ceka da istekne registracija i da ce ga onda prenijeti na sebe.

 

Danas sam dobio podnesak od drugog odvjetnickog ureda koji traze citiram:

Nalaze se tuzeniku XXXXX XXXXX da tužitelju PULA Parking d.O.o. .......

 

 

Navedeno je isto kako nisam reagirao na slanje dugovanja, što nije istina obzirom da sam na svaki račun odgovorio prigovorom zajedno s preslikom kupoprodajnog ugovora (imam preslike odgovora) na sta je odgovoreno da oni gledaju vlasnika vozila u mupu.

 

M

 

imaš li dokaz da si pokušao odjaviti vozilo koje si prodao?

čekaj poziv za raspravu.

na raspravi osporavaj potraživanje zbog promašene pasivne legitimacije (nisi vlasnik vozila). kao dokaz da nisi vlasnik vozila priloži kupoprodajni ugovor. koristi uslugu odvjetnika (košta al ako dobiješ spor imaš pravo na povrat nužnih troškova).

dali su oni dokazali da su slali opomene (slanjem preporučene pošiljke).

odgovori na njihove opomene su dokaz da si ih primio (smatram da je bolje da ih ne navodiš).

 

za poništenje registracije moraš imati registarske pločice.

trebao si pismeno tražit poništenje registracije uz prilaganje kupoprodajnog ugovora. ni sad ti to nije kasno . potvrdu prloži sudu kao dokaz da nisi vlasnik vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dokaz da sam pokusao odjaviti vozilo nemam jer me gospođa u mupu doslovno odj...

 

registracija auta je istekla prosle godine u 5 mjesecu.

 

sto se tice odgovora imaju ticketing sustav na webu na kojem se nalaze svi odgovori od njih u kojima se drze statuta grada pule kao pijan plota.

 

od priloga sam dobio sve osim stavke 1.ž

 

IMG_20170601_211702.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio podnesak od drugog odvjetnickog ureda koji traze citiram:Nalaze se tuzeniku XXXXX XXXXX da tužitelju PULA Parking d.O.o. .......naknadi cjelokupni prouzročeni parnički trošak u iznosu 725kn zajedno sa pripadajucom zakonskom zateznom kamatom
pa jel postoji pravomoćna i ovršna presuda po kojoj ste u obvezi nadoknaditi parnične troškove.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[ATTACH=CONFIG]1409[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1411[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]1412[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1413[/ATTACH]

 

Ažurirano

 

[ATTACH=CONFIG]1414[/ATTACH]

 

obzirom da nisam pravnik screenshot

tužba,obzirom da ste izjavili prigovor protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

Zbunjujuće je bilo što ste u incijalnom postu naveli samo zahtjev koji se odnosi na parnične trokove,no sad je jasno,odnosno slijedi parničenje i dokazivanje osnovanosti tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija