Jump to content

Prelazak granice


bosalin

Preporučene objave

Pozdrav, zamolio bih za pomoć i savjet.

 

Već dulje vrijeme živim u Srbiji, a nisam odjavio prebivalište u Hrvatskoj. Želio bih otići u mjesto prebivališta odjavit se.

 

Posjedujem hrvatsku osobnu, kao i važeću putovnicu koju do sada nisam koristio.

 

Posjedujem i srbijanski pasoš sa adresom u Srbiji.

 

Iz Hrvatske sam izašao s osobnom.

 

Kako nisam siguran da nije urađena odjava prebivališta po službenoj dužnosti, u kom slučaju bi mi osobna bila nevažeća, interesira me smijem li za ulazak u Hrvatsku koristiti praznu putovnicu ili srbijanski pasoš? Šta mi je bolja varijanta?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za odgovor. Bliže mi je otić u Hrvatsku nego do konzulata.

 

Ako sam Vas dobro shvatio mogu koristiti važeću srbijansku putovnicu da udjem, obavim neophodno i izadjem iz Hrvatske?

Možeš koristit i RH putovnicu jer ona nije dokaz prebivališta.A možeš vratit tu osobnu,promjenit adresu za onu u Srbiji i napravit novu RH osobnu za prebivalištem u Srbiji.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogućnost da si odjavljen i da je osobna iskaznica poništena, a u tom slučaju će ti ju i oduzeti (i poslati u tvoju policijsku postaju). To ne spada pod služenje osobnom iskaznicom, ali ima drugi članak po kojem možeš dobiti prijavu. Sad, ne znam kakva je praksa na granici, u Zagrebu se ne piše ako sam dođeš riješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako koristim praznu RH putovnicu vjerojatno će me pitati za osobnu. Ako je pokažem to onda spada u služenje nevažećom osobnom?

Kažeš da je nemaš kod sebe i kraj priče.

 

Ako im je daš nakon što su te pitali jer je trebaju oduzet (ako si odjevljen službenim putem) onda se nisi koristio jer su pokazao jednu ili drugu putovnicu.To što nema pečata (pa je prazna) nije problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija