Jump to content

zakup zemljišta za registraciju opg-a porez


navay

Preporučene objave

Namjeravam otvoriti opg, ali imam problem žto ne posjedujem zemlju.

Opg bih otvorio na punčevu zemlju koju i koristim.

sad me zanima.

1.Hoće li biti problem kod zakupa jer je zemlja čista na katastru, ali ne i na sudu?

Za otvaranje opg dovoljna je potvrda sa katastra, da li je isto i za zakup?

2. Znam da je uveden porez za zakup zemljišta, čak i u slučaju kad se stavi da se daje bez naknade.

E sad kad bih otvorio opg na ženu, odnosno kćer od vlasnika zemlje da li se onda plaća porez, jer ona ima i nasljedno pravo, ali je problem što je prijavljena na drugoj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu Vam pokušati odgovoriti samo teoretski, ali je moguće da se praksa razlikuje pa pričekajte i odgovore eventualnih drugih komentatora...

 

1. posjednik, ako ima temelj za posjedovanje, može biti i zakupodavac, Zakon o vlasništvu i Zakon o obveznim odnosima ne vežu te dvije stvari. Doduše, znam da me Porezna kod prijave poreza na zakup poslovnog prostora tražila i vlasnički list, ali možda je dovoljan i posjedovni.

2. Iznos od zakupa je Vašem puncu dohodak, i na taj dohodak se plaća porez, i ovakvo oslobođenje ne postoji, ako se iznajmljuje članu obitelji (konačno, i Vi ste svom puncu rodbina), koliko ja znam. Mada, to se sve možete raspitati u Poreznoj.

 

Treća je stvar, opet, što ako zemljišno-knjižno stanje nije uređeno i zemljište upisano u ARKOD, možda nećete moći ostvariti poticaje na to zemljište. Ali to se opet morate raspitati u Agenciji za plaćanja u poljoprivredi, jer oni vode ARKOD upisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija