Jump to content

Dosjedanje u zakonitom posjedu


jabaraba

Preporučene objave

Koji su pravni učinci ako osoba želi steći vlasništvo nad nekretninom dosjelošću, gdje je u posjedu puno godina, plaća režije, održava nekretnine i okućnicu i već je u vlasništvu darovnim ugovorom ?

Imaju li tada ostali nasljednici pravo na nužni dio ?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aludirate na situaciju gdje postoji darovni ugovor, koji nije proveden kroz ZK, a sada je došlo (ili će uskoro doći) do smrti darovatelja, pa daroprimac želi izbjeći uračunavanje dara u ostavinu radi izračuna prava na nužni dio?

Proveden je kroz ZK,ali daroprimac želi izbjeći izvjesnu mučnu parnicu gdje bi morao pobijati pravo na nužni dio zbog ne baš pretjerane brige prema darovatelju od strane nužnih nasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proveden je kroz ZK,ali daroprimac želi izbjeći izvjesnu mučnu parnicu gdje bi morao pobijati pravo na nužni dio zbog ne baš pretjerane brige prema darovatelju od strane nužnih nasljednika.
obzirom da ste svoje pravo upisali,Vi ste vlasnik(tako da otpada moj odgovor u postu br.3),glede čega je suvišno pričati o dosjelosti na vlastitoj nekretnini.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da ste svoje pravo upisali,Vi ste vlasnik(tako da otpada moj odgovor u postu br.3),glede čega je suvišno pričati o dosjelosti na vlastitoj nekretnini.

Da. I meni to izgleda pomalo mutno. Šta je - tu je, čeka me pravna trakavica jer je pravo nužnog dijela pobojno i to ću nastojati pobiti u parničnom postupku do kojega će sigurno doći.

Hvala ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proveden je kroz ZK,ali daroprimac želi izbjeći izvjesnu mučnu parnicu gdje bi morao pobijati pravo na nužni dio zbog ne baš pretjerane brige prema darovatelju od strane nužnih nasljednika.

 

Nažalost, slijedi vam parničenje zbog pohlepe nezahvalnih ljudi, ali vjerujte, niste jedini u takvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija