Jump to content

Društveno vlasnistvo


dario1987

Preporučene objave

Bok trebo bi pomoc ako je moguce

 

Ovako moj deda je pokojni i na papiru mi je ostavio par parcela i to sam znao nego sad od jednom doslo mi 20 riješenja kao rade obnovu zemljista i to ima zadruge drustveno vlasnistvo i drzava i na svakom rijesenju pise da moj deda ima neko pravo na tu cesticu ali po novom su sasvim drugi ljudi cak neki od familije ja sam sad predo prijavu i smrtni list na svaku tu cesticu u gruntovnicu jesam li ja dobro postupio i jel mogu nastradat ako je to moj deda prodo ili nesto jos prije 50 godina.

 

 

Puno fala na odgovoru Dario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog sta da radim

 

Imam problem moj deda je imo drustveno vlasnistvo parcelu u lanistu Zagreb i tamo su se napravile zgrade na vlasništvu mog dede sta bi ja sad mogo napravit pod blato staro jos spada na mog dedu.

 

Hvala na odgovoru ako neko zna

 

tvoj djeda nije mogao imati društveno vlasništvo . mogao je imati pravo gradnje, koje očito nije iskoristio. društveno vlasništvo je postalo državno ili od vlasnika objekta koji je izgrađen na tom zemljištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala i to mi nesto znaci a pitanje jos jedno na dedu glase jos neka zemljista di nema zgrada jel tamo imam pravo jer to su ti bile nekad šoderice di se kopao šljunak i da je neko drugi mogao dobit drustveno vlasnistvo mog dede koji je to dobio na korist jer vidim druge da su prebacili drustveno na sebe bez zgrada sory imam puno problema oko toga jer moj deda je umro 91godine a na korist je dobio 57 godine i pod blato staro jos uvjek je na njega a sad je obnova zemljista a u blato novo nema mog dede ja ni moji starci nismo ni znali da je to deda imao npr zadruge i ta drustvena vlasnistva samo od jednom prije mjesec dana doslo mi 20 rijesenja iz gruntovnice

 

Sory na smetnji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj deda je dobio drustveno vlasnistvo na korist 57g par parcela a obnova zemljista je isla 65g i moj deda se nije javio u gruntovnicu sada 2017g doslo mi rijesenje doma da moj deda u starom zk ulosku ima pravo na korist a po novom zk ulosku nema pravo

 

U rijesenju su u novom zk ulosku sasvim drugi ljudi upisani kao vlasnici u rijesenju pise pregledom zemljisne knjige utvrđeno je da cestica mog dede xxx pripada toj novoj cestici xxx i ja na to nemam pravo

deda mi je pokojni 92g sinovi od dede nisu ni znali za drustveno, zadruge da je imo a u ostavinskoj nema tih cestica

 

sta bi ja trebo sad napravit jel imam pravo na to ili ne

 

Ako neko zna puno mi bi znacilo jer neznam sta da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kako i sami imate premalo saznanja koje bi i nama prenijeli (a nije ni jasno o čemu se točno radi jer spominjete korist, pa čestica mog dede, radi lise o teretu ili vlasništvu) probajte na online zk izvatku vidjeti povijesni pregled. Naime, vjerovatno je da je djed imao stvarni teret nad navedenim nekretninama. Isti se mogao upisati kao vlasništvo (kako je djed umro početkom '90-tih) i protiv pravnog prednika ako je to djedovo pravo korištenja bilo upisano u ZK. No, kako nitko od vas nije imao pojma o tim nekretninama, moguće je da je JLS temeljem toga što je stvarni teret prestao smrću korisnika, pa kao pravni slijednik društvenog vlasništva otuđio čestcu nekome tko je nju i još neku objedinio u jednu pa je nastala nova čestica, a možda se desilo i nešto sasvim drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija