Jump to content

Subvencija kupnje nekretnine 2017


vekkica

Preporučene objave

Bok,

 

zanima me nešto vezano za ovu subvenciju koja bi trebala biti sredinom godine... pročitao sam prijedlog zakona no nisam primjetio da se negdje spominje dio ako se kupi nekretnina kao samac, i onda se oženi primjerice za 2,3, godine a žena ima neku nekretninu na sebi. Što onda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, osim navedenih uvjeta, ne piše ništa točno određeno, no naglasak je samoga zakona na mladim obiteljima pa mi se nekako čini da će i uvjeti banaka biti prilagođeni tome. Možda i Pravilnikom o načinu rada APN-a budu točnije propisan uvjeti, pa će sve možda biti jasnije donošenjem zakona i pravilnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitao sam prijedlog zakona no nisam primjetio da se negdje spominje dio ako se kupi nekretnina kao samac, i onda se oženi primjerice za 2,3, godine a žena ima neku nekretninu na sebi. Što onda?

 

U tom slučaju vjerojatno se neće ženiti, bar do isteka prve 4 godine.

Sličan problem je ako korisnik subvencije naslijedi nekretninu, to je teže eskivirati.

Pretpostavljam da je logično rješenje da se subvencioniranje prekida u trenutku kada više uvjeti nisu zadovoljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju vjerojatno se neće ženiti, bar do isteka prve 4 godine.

Sličan problem je ako korisnik subvencije naslijedi nekretninu, to je teže eskivirati.

Pretpostavljam da je logično rješenje da se subvencioniranje prekida u trenutku kada više uvjeti nisu zadovoljeni.

 

 

znači platit porez i na nasljeđenu nekretninu, ostat bez subvencije i još platit za prvu nekretninu kada se kupi?

 

kakve smo mi sreće koliko samo novaca imamo. O Hrvatsko lijepa li si ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači platit porez i na nasljeđenu nekretninu, ostat bez subvencije i još platit za prvu nekretninu kada se kupi?

 

Na nasljedstvo se porez ne plaća ako ste prvi nasljedni red.

I logično je da vam subvencija prestane ako steknete nekretninu.

 

 

kakve smo mi sreće koliko samo novaca imamo.

 

 

Ma kad je već oba tema tu...

 

Država je ovim zapravo zeznula ovu kategoriju kupaca, nimalo im nije pomogla.

Zašto?

Zato jer će nekretnine koje su obuhvaćene natječajem poskupiti 5-10 posto u trenutku kada natječaj krene.

 

​Natječaj ovuhvaća specifičnu kategoriju nekretnina - gotove stanove ili kuće sa čistim papirima u određenom rasponu vrijednosti i ukupne cijene, a poticaju se dodjeljuju po redoslijedu prijava.

Nekretnina u prodaji ima puno, ali svakakvih.

Ovih sa čistim papirima i u kategorijama koje ulaze u obzir za te kredite baš i nea u izobilju na tržištu.

A po prijedlogu zakona, tko se prvinjavi, ostvaruje subvenciju!

 

I sad zamislite koja će navala biti na te nekretnine!

Normalno cijena iz oglasa sada ide u pregovorima i 15-20 % dolje. li sada u ovim uvjetima neće biti cjenkanja.

 

Svaka nekretnina biti će 5 - 10 % skuplja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na nasljedstvo se porez ne plaća ako ste prvi nasljedni red.

I logično je da vam subvencija prestane ako steknete nekretninu.

 

 

dobro a ako nisam? ili ne želim nasljediti? a nema drugih nasljednika? da dam državi? ili ako hoću platiti a da mi ovo ostane kao pravo? mislim zakon je katastrofično rupičast.

 

ili se oženim? što onda? dobijem slučajno dijete? bit će: e gle frende idiot si kak ne kužiš da imamo ogroman prirodni prirast, kako si se samo sjetio raditi djecu? ajd da ti uzmemo natrag subvenciju. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro a ako nisam? ili ne želim nasljediti? a nema drugih nasljednika? da dam državi?

 

Odrekneš se nasljedstva u nečiju korist.

 

Ako nemaš kome, evo javljam se kao dobrovoljac da primim nasljedstvo i platim 4% poreza.

:-D

 

 

 

ili se oženim? što onda? dobijem slučajno dijete?

Sad bih mogao ovo svakako komentirati, ali suzdržat ću se.

To su stvari koje možeš mnogo bolje kontrolirati nego neke druge.

Ništa nije sigurno.

Može te za tjedan dana zgazit tramvaj, ili će neki asteroid uništiti Zemlju...

 

Ovo je ipak samo jedna ne tako značajna povlastica.

Ljudima bi bilo mnogo korisnije da se malo potrude i više zarade nego da ganjaju subvencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odrekneš se nasljedstva u nečiju korist.

 

Ako nemaš kome, evo javljam se kao dobrovoljac da primim nasljedstvo i platim 4% poreza.

:-D

 

 

 

 

Sad bih mogao ovo svakako komentirati, ali suzdržat ću se.

To su stvari koje možeš mnogo bolje kontrolirati nego neke druge.

Ništa nije sigurno.

Može te za tjedan dana zgazit tramvaj, ili će neki asteroid uništiti Zemlju...

 

Ovo je ipak samo jedna ne tako značajna povlastica.

Ljudima bi bilo mnogo korisnije da se malo potrude i više zarade nego da ganjaju subvencije.

 

 

ja za ovo pitam jer ju niti neću zganjat ako mi ju ukinu zbog ovih stvari. zato me zanima. nek se oni fučkaju onda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija