Jump to content

DexTM

Preporučene objave

Pozdrav,

 

 

Imam nekoliko pitanja vezanih uz trgovanje kriptovalutama. Isprike ukoliko sam odabrao pogrešan podforum.

Trenutno nisam našao puno odgovora o zakonskom pogledu na kriptovalute, pretpostavljam iz razloga što je kod nas to dosta nepoznati aspekt financija.

 

Da li kao vlasnik kriptovaluta imam obvezu iste prijavljivati?

 

Kriptovaluta s može pohraniti na USB Wallet preodređen za kriptovalute i podatak o njima se može izgubiti (pr. netko drugi kupi kriptovalutu umjesto mene, s mojom gotovinom, i stavi na moj USB Wallet). Koliko je ovakav sistem legalan, odnosno koji su pogledi zakona na ovo?

 

U slučaju kupnje i prodaje kriptovaluta, koje su moje porezne i prirezne obveze?

 

Ukoliko kupujem kriptovalutu u 2017. i prodajem u 2020. (hipotetski period), da li trebam svake godine izvještavati poreznu o stanju ili tek po prodaji čekam prijavu za porez na kapitalnu dobit (pretpostavljam da se ovdje primijenjuje porez na kapitalnu dobit)?

 

Također me zanimaju iskustva, s pravnog stajališta, ljudi koji su trgovali s kriptovalutama.

 

Hvala na odgovorima.

 

Lp,

 

Antonio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija