Jump to content

Odluka suda i naplata osiguranja


Darkregion01

Preporučene objave

Poštovani, imao sam prometnu nezgodu (veća šteta).Dobio sam prekršajni nalog na kojeg sam se žalio i sudac je donio pravomoćnu presudu bez prava žalbe u kojoj se ja oslobađam krivnje. Što je super :)

Prije toga sam štetu prijavio i dobio izvid štete. Poslao sam svom osiguranju kopiju odluke suda i zatražio mišljenje koje je moje prava u nadoknadi štete. Odgovor sam danas dobio od osiguranja koje me obavještava, citiram:

"da temeljem dostavljenog riješenja prekršajnog suda nije moguće utvrditida je naš osiguranik počinio prekršaj, te uzrokovao štetni događaj. Drugim riječima, nema dokaza o krivnji našeg osiguranika" završetak citata.

Napomena ,da u prekršajnom postupku svi učesnici su dali iskaz pred sudom i potvrdili svoje iskaze kao u policijskom zapisniku, da skratim rekli su da nisu krivi,

 

 

Moje pitanje glasi da li postoji neki legalni način da naplatim štetu od osiguranja na temelj presude suda u kojem se ja oslobađam krivnje.

 

 

I još me nešto muči, zašto sam ja jedino okrivljeni, šta policija po službenoj dužnosti nije trebala podići prekršajnu prijavau protiv obojice učesnika prometne nezgode?

( u stvari neznam da li protiv suprotne strane podignuta prekršajna prijava)

Unaprije se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

I još me nešto muči, zašto sam ja jedino okrivljeni, šta policija po službenoj dužnosti nije trebala podići prekršajnu prijavau protiv obojice učesnika prometne nezgode?

( u stvari neznam da li protiv suprotne strane podignuta prekršajna prijava)

Unaprije se zahvaljujem na odgovoru.

Zašto je samo jedan okrivljen ne znamo jer ne znamo ni kako je do nezgode došlo.Zašto bi podizali protiv oba ako smatraju da je samo jedan kriv.Piše u zapisniku o očevidu protiv koga su podnesene prijave.

 

Tko je onda kriv po sudskoj presudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija