Jump to content

Pokretanje plačanja alimentacije


Ivan0510

Preporučene objave

Poštovani,

trebao bih savjet za pokretanje postupka neplačanja alimentacije .

Majka zivi u Njemačkoj ,te je sin kod mene vec 3 godine .

Razvod je bio prije 10 godina,sporazumnim putem dogovorena je alimentacija od 1000kn .u međuvremenu je dijete doslo zivjeti kod mene i od tog dana ona nije dala nijednu alimentaciju za njega .

Skrbništvo je njezino ali mi svake godine prije pocetka skole daje privremeno skrbništvo na godinu dana u svrhu skolovanja ovjereno kod javnog biljeznika .Dijete je prijavljeno na mojoj adresi.

 

Molio bih Vas za savijet kojim postupkom pokrenuti potrazivanje alimentacije !

Neznam kome se najbolje obratit ,dali czss ili sudskim postupkom ,takodjer sam dobio savjet od gospođe iz mirovinskog da pokusam preko web stranice Solvit .

 

Bio bih Vam zahvalan kada bi me mogli uputiti na pravo mijesto .Unaprijed Hvala Ivan.Z

 

I jos jedno pitanje dali imam pravo na trazenje zaostataka ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste vi sporazumom dogovorili da vi njoj placate 1000kn u vidu alimentacije.

ta odluka tj sporazum je na snazi dok se ne donese novi sporazum ili odluka (sudska)

i to bez obzira kod koga dijete boravi.

 

tako da misljenja sam da nemate osnove potrazivati alimentaciju.

 

tako da trebate opet dogovorno ili tuzbom pokrenuti sudski postupak u kojem trazite da se vama dodjeli skrbnistvo i odredi visina mjesecne obveze uzdrzavanja...

 

eventualno bi mogli u tuzbi s obzirom na ovjereu koju imate kod javnog biljeznika (iako treba vidjeti koji je njeni sadrzaj) potrazivati nekakav iznos za uzdrzavanje djeteta za taj period kada ste "ovjerili" da dijete bude kod vas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sadrzaj tog dokumenta ovjerenog kod javnog biljeznika glasi:

 

Da ja majka ta i ta se slazem da dijete zivi godinu dana kod oca tog i tog .od datuma 1.9-1.9 te se ovaj dokument ispusuje u svrhu polazenja skole na toj i toj adresi .

 

Jer dijete nisam mogao upisati u skolu bez njezine dozvole .imam kopiju toga, orginal mora biti u skoli .

Familiekasse i hrvatski dd mi je odobren na osnovu toga pa mislim da bi trebao imat i pravo na alimetaciju ,jer ona nimalo ne sudjeluje u financiranju djetetovih potreba. cekao sam vise od 2 godine te sad stvarno vise nemam razumjevanja .

 

Ona tamo zivi zivot na visokoj nozi,osnovala je novu obitelj ,a moje-nase dijete ispasta jer pokrivanje svih troskova i uz posao je meni jako tesko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

trebao bih savjet za pokretanje postupka neplačanja alimentacije .

Majka zivi u Njemačkoj ,te je sin kod mene vec 3 godine .

Razvod je bio prije 10 godina,sporazumnim putem dogovorena je alimentacija od 1000kn .u međuvremenu je dijete doslo zivjeti kod mene i od tog dana ona nije dala nijednu alimentaciju za njega .

Skrbništvo je njezino ali mi svake godine prije pocetka skole daje privremeno skrbništvo na godinu dana u svrhu skolovanja ovjereno kod javnog biljeznika .Dijete je prijavljeno na mojoj adresi.

 

Bio bih Vam zahvalan kada bi me mogli uputiti na pravo mijesto .Unaprijed Hvala Ivan.Z

 

I jos jedno pitanje dali imam pravo na trazenje zaostataka ?

 

Poštovani, pri nadležnom sudu pokrenuti postupak za promjenu odluke o skrbi nad djetetom, tj. da Vi dobijete skrbništvo, te da dijete dalje živi kod Vas, a majci da se odredi plaćanje uzdržavanja (alimentacija)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija