Jump to content

Jamac na zaduznici


skalari

Preporučene objave

Pozz,

Bila sam jamac na zaduznici prijateljici i ona je nakon 2-3 rate prestala placat sve a meni je dosla ovrha. Sad ce se ova ovrha doci njoj na red (imala ih je vise) pa me zanima da li time prestaje meni dolaziti naplata ili ce se paralelno za istu stvar skidati i meni i njoj?

Hvala i lp

 

Ovrhovoditelj bira sredstvo ovrhe, kao i osobu koju ovršuje a čije sredstvo osiguranja ima! Sve ovisi koliki je sad iznos duga i da li je sa vašeg računa ovrhom naplaćivan cijeli mjesečni iznos pa nema nikakvih zaostataka! Nema zakonskih zapreka da se ovrha naplaćuje i od vas i od vaše kolegice istovremeno do potpunog namirenja! Postoji jedino mogućnost da kontaktirate ovrhovoditelja i od njega dobijete informaciju iz prve ruke!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nezz,mogu to na fini sve provjerit?

 

pitam zato što pišete da je ona nakon 2-3 rate prestala plaćati, a Vama je došla ovrha. Dakle, to rješenje o ovrsi glasi na Vas kao na dužnika? Ili ste Vi samo dobili obavijest? Ili se radi o dopuštenju za zapljenu sredstava sa računa koje ste potpisali kao jamac, da Vam se novac može izravno skidati s računa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napisano je u prvome postu da je korisnik bio jamac na zaduznici, tako da sam misljenja da joj nista nije doslo doma vec je banka poslala zaduznicu na naplatu po nositelju i jamcu istodobno!

 

pitam zato što pišete da je ona nakon 2-3 rate prestala plaćati, a Vama je došla ovrha. Dakle, to rješenje o ovrsi glasi na Vas kao na dužnika? Ili ste Vi samo dobili obavijest? Ili se radi o dopuštenju za zapljenu sredstava sa računa koje ste potpisali kao jamac, da Vam se novac može izravno skidati s računa?

 

Ažurirano

 

kao sto sam vam rekao! odite na finu i vidite za koji iznos ste ovrseni! ako je samo 2-3 rate, kada se iste plate ovrha se "makne"...

 

ako je pak cijeli iznos kredita, onda ce se ista maknuti tek kada se kompletan preostali nepodmireni dio kredita i svih troskova naplati!

-

 

 

Ona meni mjesecno donese cijeli iznos tako da nema potrebe ali me samo zanima da li ce mi se maknut ovrha ili ce i dalje morat ic tako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija