Jump to content

Naknadno pronađen tekući račun poslije ostavinske rasprave!


branxo

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon provedene ostavinske rasprave iza umrlog strica (nije imao žene niti djece, pa smo nasljednici bili moja sestra i ja, te njegova sestra (moja teta)), sestra i ja dobili sam ponovno poziv za ostavinsku raspravu. Kontaktiramo tetu o čemu se radi, ona kaže da je naknadno pronađen tekući račun koji treba zatvoriti. Moje pitanje je: da li se prilikom ostavinske rasprave treba reći unaprijed da li je taj račun u minusu ili u plusu, jer smo se sestra i ja na prvoj ostavinskoj raspravi odrekli svega u korist tete, budući nije imao nikakve imovine samo jedan račun u minusu. Bojim se da teta nešto ne mulja, pa sad kao naknadno pronađen još jedan tekući račun na kojem ne znamo kakvo je stanje.

tj. da li se prilikom odlučivanja da li će se prihvatit nasljedstvo ili odreći ga se, moraš znati točno stanje tekućeg računa koji je predmet nasljeđivanja?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li se prilikom ostavinske rasprave treba reći unaprijed da li je taj račun u minusu ili u plusu
nije nužno,analogno činjenici da se u ostavinskom postupku neutvrđuju dugovi ostavitelja
jer smo se sestra i ja na prvoj ostavinskoj raspravi odrekli svega u korist tete,
ovdje treba naglasiti da je u pogledu odgovornosti za dugove ostavitelja velika razlika između odricanja od nasljedstva i odricanja/ustupa u korist određenog sunasljednika.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija