Jump to content

Iznuđivanje iskaza - obnova postupka


mall

Preporučene objave

Imam jedno pitanje. Prijavio sam osobu za iznuđivanje iskaza. Ta je osoba pravomoćno osuđena. No pokrenuo je proces obnove postupka na osnovu navodne izjave dva svjedoka da sm ja u jednom kafiću njima nepoznatoj osobi priznao kako sam sve izmislio da ne bih imao problema na poslu. To su navodno čuli 2013 a osobi koju sam tužio kazali navodno 2016 nakon što je pravomoćno osuđen. dobio je obnovu postupka . Zanima me što će biti ako on u tom novom postupku bude oslobođen na osnovu ovih lažnih svjedočenja ( ja u taj kafić nikad nisam ni ušao akamoli razgovarao s nekim o tome što oni spominju ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me što će biti ako on u tom novom postupku bude oslobođen na osnovu ovih lažnih svjedočenja ( ja u taj kafić nikad nisam ni ušao akamoli razgovarao s nekim o tome što oni spominju ).

 

Ukoliko on doista bude oslobođen, vama najvjerojatnije slijedi kaznena prijava zbog lažnog prijavljivanja kaznenog djela plus naknada štete u slučaju osude za navedeno kazneno djelo.

 

Možda ne bi bilo loše za razmisliti da se ovo dvoje "svjedoka" prijavi za davanje lažnog iskaza, jednom kada taj iskaz dadu pred sudom.

 

No, jedno je dobiti obnovu postupka, a nešto sasvim drugo i posve novu presudu, a koja bi bila dijametralno suprotna onoj ranijoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko on doista bude oslobođen, vama najvjerojatnije slijedi kaznena prijava zbog lažnog prijavljivanja kaznenog djela plus naknada štete u slučaju osude za navedeno kazneno djelo.

 

Možda ne bi bilo loše za razmisliti da se ovo dvoje "svjedoka" prijavi za davanje lažnog iskaza, jednom kada taj iskaz dadu pred sudom.

 

No, jedno je dobiti obnovu postupka, a nešto sasvim drugo i posve novu presudu, a koja bi bila dijametralno suprotna onoj ranijoj.

 

Njega je tužilo DO na moju prijavu. Ja nikada nisam mijenjao svoj iskaz a to traje 7 godina. Dakle tko bi digao prijavu protiv mene on ili DO.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On bi vjerojatno podnio kaznenu prijavu, a DORH bi išao u optuženje.

DO je prihvatilo moj iskaz i tužilo ga. Ja iskaz nisam mijenjao a u postupku za koji je on iznudio priznanje sam oslobođen tako da je DO odustalo od mog progona jer nisu imali nikakvih dokaza. To što bi on bio oslobođen ne znači da nije to napravio već da nema dovoljno dokaza da ga osude, ( Moja riječ protiv njegove.) Dakle moguće je da DO odbaci eventualnu njegovu prijavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija