Jump to content

Najam na neodredeno


Martina8812

Preporučene objave

Dobar dan svima! Prica je sljedeca...moja mama napravila mi je ugovor o najmu na neodredeno, odlucila nas je izbaciti iz stana. Obitelj smo i imamo 2 maloljetne djece ( 9 i 3 god) i 2 psa. Placamo redovno rezije koje nas pita. Jos nisam dobila otkazno pismo ali mi ga je najavila! Sta se moze napraviti? Nazalost ne mozemo naci stan jer nitko ne zeli djecu, moj muz je invalid i ne moze raditi a ja radim sezonski. Jel mi moze netko pomoci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji razlog daje za otkaz ugovora o najmu? (razlozi za otkaz ugovora o najmu dani su u čl. 19.-22. Zakona o najmu stanova, a moguće je da je ugovorom propisano i još neki drugi mogući razlog otkaza ugovora)

 

Što se tiče trajanja otkaznog roka, on je prvenstveno propisan ugovorom, a ako nije ugovorom, onda Zakonom o najmu stanova i može trajati ili 3 ili 6 mjeseci od primitka pisanog otkaza. Što se tiče izbjegavanja primitka otkaza, neće polučiti učinak jer se otkazni rok počinje računati od dana kad je otkaz predan na poštu, ako najmoprimac izbjegava primiti pismeno.

 

Jedina opcija koju vidim jest da se protivite otkazu i da odbijete izaći iz stana nakon isteka otkaznog roka, no tada ste u stanu protupravno i podliježete tužbi za iseljenje, odnosno kasnijoj ovrsi radi predaje stana u posjed (deložaciji), ali time svakako možete odgoditi iseljenje.

 

Ako dobro razumijem, niste se dogovorili da plaćate najamninu, nego plaćate samo neke režije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji razlog daje za otkaz ugovora o najmu? (razlozi za otkaz ugovora o najmu dani su u čl. 19.-22. Zakona o najmu stanova, a moguće je da je ugovorom propisano i još neki drugi mogući razlog otkaza ugovora)

 

Što se tiče trajanja otkaznog roka, on je prvenstveno propisan ugovorom, a ako nije ugovorom, onda Zakonom o najmu stanova i može trajati ili 3 ili 6 mjeseci od primitka pisanog otkaza. Što se tiče izbjegavanja primitka otkaza, neće polučiti učinak jer se otkazni rok počinje računati od dana kad je otkaz predan na poštu, ako najmoprimac izbjegava primiti pismeno.

 

Jedina opcija koju vidim jest da se protivite otkazu i da odbijete izaći iz stana nakon isteka otkaznog roka, no tada ste u stanu protupravno i podliježete tužbi za iseljenje, odnosno kasnijoj ovrsi radi predaje stana u posjed (deložaciji), ali time svakako možete odgoditi iseljenje.

 

Ako dobro razumijem, niste se dogovorili da plaćate najamninu, nego plaćate samo neke režije?

 

Jos nisam dobila pismo pa nazalost neznam razloge, ne placam najamninu.

Koliko sve to moze trajati ako se ja protiv iseljenju? Ja i dalje cu platiti sve redovno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslali su mi pismo od odvjetnika, koje ja nisam dobila i kazu mi da sam ga bacila.Danas ce mi moji roditelji (ako se jos tako mogu nazvati) dati kopiju. Mislim da su prijavili i mog muza na policiji za pretnje (koje ne postoje). Evo bas me tata nazvao i kaze da nece to trajati godinama nego da u 9. mj svi smo na cesti...oprostite ako ovdje pricam o takvim problemima al jako se bojim.Mi financijski ne stojimo dobro i ne znam sta da radim. Jedina sam im kci :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

angažirajte i Vi pravnu pomoć, zatražite besplatnu pravnu pomoć od ureda državne uprave u Vašoj županiji ili od Hrvatske odvjetničke komore (vidite na njihovoj stranici), zovite Živi zid, oni se bave takvim stvarima...

Iz dopisa odvjetnika ćete vidjeti na što se pozivaju, pa ćete se možda lakše moći braniti, ali ako ne plaćate najamninu, ili ako ne plaćate režije, ili ako koristite stan suprotno svrsi ili odredbama ugovora, načelno najmodavac može raskinuti ugovor o najmu, a kod Vas je to slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija