Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Ruby_Danderfluff

Krenula priprema za uvođenje poreza na nekretnine

Preporučene objave

Pa ne znam čemu panika, ionak je bivši ministar prekonekoliko puta, sa smješkom, slatkorječivo izjavljivao da će to u konačnici ispasti manje nego do sada.

Pa bi se tu lijepo uklopio jedan stih.

Dajem ti verse i note

sve moje šarene perle na dar,

još te mogu pjesmom kupiti

lukavo i slatkorječivo..

još uvijek mogu ti podvaliti..izmjene i dopune zakona..

Malo sarkastično, no ipak smo u Caffe-u :-D

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Evo, danas dobili i moji roditelji sličan obrazac u sandučić od njihove male jedinice lokalne samouprave. Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

Podijeli ovu objavu

Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

Nisam ni ja boljeg mišljenja, u tome pogledu je i bilo napisano sarkastično..

Podijeli ovu objavu

Evo, danas dobili i moji roditelji sličan obrazac u sandučić od njihove male jedinice lokalne samouprave. Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

Kako aludira Spitfire, samo naivni bedaki mogu povjerovati slatkorjećivosti ministra kako će se plaćati manje.

Ima udruga poreznih obveznika Lipa peticiju.

Evo obrazac:

Formular-za-potpisivanje-peticije-protiv-poreza-na-nekretnine.pdf

Najveći problem mnogi vide upravo u tome što je komunalna naknada strogo namjenski prihod, koji je lokalna uprava morala potrošiti na komunalne potrebe građana.

Ovo sada je porez, i mogu ga političari spiskati na svoje idiotarije i kumove.

A uz sve to su nam sada već najavili novi namet - građevinsku rentu!

To bi bila opet komunalna naknada, samo bi se drugačije zvala.

Najbolji komentar svega ovoga:

Podijeli ovu objavu

Pa bi se tu lijepo uklopio jedan stih.

Dajem ti verse i note

sve moje šarene perle na dar,

još te mogu pjesmom kupiti

lukavo i slatkorječivo..

još uvijek mogu ti podvaliti..izmjene i dopune zakona..

:smijeh3:

Da, i meni se čini da je ovo faktički "vraćanje" onog što je država svojedobno uzela JLS-ima.

Razum i realnost nalažu teritorijalni reustroj RH (minimalno prepolavljanje broja županija i općina, a o gradovima bi se dalo pričati, iako svakako smanjiti), no za to treba mijenjati Ustav, dakle 2/3 većina (dogovor dvije najjače stranke, a prije bi valjda dobio za isti stol Trumpa i jedinu pretilu osobu u Sjevernoj Koreji), a ne ove zadnje "većine" di se mole da netko slučajno nešto krivo ne pojede i zbog gastrointestinalnih problema ne dođe u Sabor.

Naravno, na stranu prethodno, politika nema interes za takvo što zbog zbrinjavanja kadrova, barem tako dugo dok se "Titanic" ne nagne i počne ponirati, e onda bude rezanja sve u 16, samo prekasno.

Najveći problem mnogi vide upravo u tome što je komunalna naknada strogo namjenski prihod, koji je lokalna uprava morala potrošiti na komunalne potrebe građana.

Ovo sada je porez, i mogu ga političari spiskati na svoje idiotarije i kumove.

Nažalost, Felixx, toga već i sada ima, ali slažem se da bez neke stroge namjene, mogućnost zlouporabe raste.

A uz sve to su nam sada već najavili novi namet - građevinsku rentu!

To bi bila opet komunalna naknada, samo bi se drugačije zvala.

Nije rajčica, neg je paradajz.

Fascinantno je da smo u samom svjetskom vrhu što se poreznog opterećenja tiče, pa se doista ne bih čudio i vraćanju "tradiciji" kroz poreze na prozore i dimnjake.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad