Jump to content

Ovrha majke


moschino

Preporučene objave

Postovani, molim savjet, pomoc

Naime, moja majka je bila obrtnik i 2008. uslijed ekonomske krize je zavrsila u blokadi...u FINI stoji podatak da joj je racun blokiran bez prestanka 8 godina....tu su porezna i dug prema jednom dobavljacu...konacan iznos je ogroman....ona je obolila u meduvremenu. Uglavnom, ona nema nikakve imovine na sebi niti je imala, ovrhovoditelj je pokucao na vrata kuce gdje je moja majka prijavljena , a koja glasi na mene da ce doci popisati pokretnine...ja sam ulozila prigovor trece osobe i sad cekam odgovor suda.....Pitanje je moje sto se moze uciniti...majka je bolesna, dug je neotplativ za covjekovog zivota...kako se spasiti....hvala vam na pomoci unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, molim savjet, pomoc

Naime, moja majka je bila obrtnik i 2008. uslijed ekonomske krize je zavrsila u blokadi...u FINI stoji podatak da joj je racun blokiran bez prestanka 8 godina....tu su porezna i dug prema jednom dobavljacu...konacan iznos je ogroman....ona je obolila u meduvremenu. Uglavnom, ona nema nikakve imovine na sebi niti je imala, ovrhovoditelj je pokucao na vrata kuce gdje je moja majka prijavljena , a koja glasi na mene da ce doci popisati pokretnine...ja sam ulozila prigovor trece osobe i sad cekam odgovor suda.....Pitanje je moje sto se moze uciniti...majka je bolesna, dug je neotplativ za covjekovog zivota...kako se spasiti....hvala vam na pomoci unaprijed

 

imaš neku nus prostoriju ili šupu u dvorištu. sa majkom napravi ugovor o najmu. cijena najma primjerena smještaju.

u ugovoru navedite da stanuje u toj prostoriji (u kiojoj se nalazi neki krevet stol i koja stolica ). popisuju na namještaj u prostoriji iz ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš neku nus prostoriju ili šupu u dvorištu. sa majkom napravi ugovor o najmu. cijena najma primjerena smještaju.

u ugovoru navedite da stanuje u toj prostoriji (u kiojoj se nalazi neki krevet stol i koja stolica ). popisuju na namještaj u prostoriji iz ugovora.

 

:smijeh:

Bovu, jako dobar!!

 

 

 

@Moschino,

ako imate stari pokvareni TV ili drugog električnog otpada, možete sve staviti tamo i reći da je to vlasništvo majke, pa neka to zplijene. Krevet, stol i stolicu neće zaplijeniti.

Nakon ovakvog iskustva malo je vjerojatno da će ponovo dolaziti popisivati stvari.

 

Samo jedno upozorenje. Ovrhovoditelj bi kad vidi da je izigran mogao vas prijaviti CZSS da slabo skrbite o bolesnoj majci.

 

 

...majka je bolesna, dug je neotplativ za covjekovog zivota...kako se spasiti....hvala vam na pomoci unaprijed

 

Je li majka pokrenula proceduru osobnog stečaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvla na savjetima. Nije pokrenula proces osobnog stecaja jer je procitala da se tada popisuje imovina i mog oca i mene. Nada se nekoj zastari. Zanima me da li to sto joj i dalje stizu obavijesti o stanju duga u drugom mirovinskom stupu podrazumijeva radnje koje prekidaju proces apsolutne zastare? I da li se stvarno popisuje sva nasa imovina koji smo vezani s njome u procesu osobnog stecaja ? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvla na savjetima. Nije pokrenula proces osobnog stecaja jer je procitala da se tada popisuje imovina i mog oca i mene. Nada se nekoj zastari. Zanima me da li to sto joj i dalje stizu obavijesti o stanju duga u drugom mirovinskom stupu podrazumijeva radnje koje prekidaju proces apsolutne zastare? I da li se stvarno popisuje sva nasa imovina koji smo vezani s njome u procesu osobnog stecaja ? Hvala

 

zastaru prekida samo radnja pred sudom , javnim bilježnikom i državnim tjelima (porezna uprava) radi naplate duga.

izvješča ne.

ali obzirom da je dug nastao prije 8 godina nastupila je apsolutna zastara potraživanja duga. na nju se dužnik mora pozvti ( u žalbi). na zastaru ne paze po službenoj dužnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija