Jump to content

Pravo na blokadu računa uz kredit..


RenatoZG

Preporučene objave

Pozdrav.

Imam kredit i rata mi prelazi 1/3 plaće.. Da li postoji kakva opcija da se napravi neka obustava na plaći u iznosu rate kredita i dali bi ta obustava vrijedila na fini u slučaju blokade računa tj. da li bi ovrha bila naplativa ili bih se mogao pozvati na to da imam kredit koji prelazi 1/3 plaće i obustaviti ovrhu ili to vrijedi samo za administrativne zabrane koje pošalje banka poslodavcu prije neke druge ovrhe..?

 

Zanima me postoji li neka "rupa" u zakonu ili neko riješenje da kredit bude prvenstvo u slučaju blokade jer ako platim ratu kredita i još imam blokirani račun ne ostaje mi ništa od plaće..

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi vam bilo otići do banke i tražiti da promjene način naplate kredita , tj iznos za kredit poslodavac automatski skida 1/3 plače za " kredit" , a ne "banka" preko tekućeg računa .

U protivnom će vam se desiti da 1/3 ode na naplatu ovrhe , a kredit će vam skinuti od onog što ostane na zaštićenom računu u banci ...tj ostaće vam za život malo ili skoro ništa ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi vam bilo otići do banke i tražiti da promjene način naplate kredita , tj iznos za kredit poslodavac automatski skida 1/3 plače za " kredit" , a ne "banka" preko tekućeg računa .

U protivnom će vam se desiti da 1/3 ode na naplatu ovrhe , a kredit će vam skinuti od onog što ostane na zaštićenom računu u banci ...tj ostaće vam za život malo ili skoro ništa ...

 

E upravo me to zanimalo da li je takvo nešto izvedivo kod nas.. I znači ako to uspijem napraviti ovrha se neće moči provesti zbog kredita ? I da li se od fine u tom slučaju može tražiti deblokada računa tj micanje te ovrhe ako ne može biti naplativa ili će mi račun i dalje biti blokiran do isplate cijelog kredita ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš napraviti tzv. administrativnu zabranu na plaću gdje će ti poslodavac odbijati za kredit i taj krediti je prioritet nad ostalim,odnosno kod blokade računa prvo se taj kredit plaća.....ali nema kako ti kažeš micanja ovrha....tebi će biti blokiran račun (imat ćeš zaštićeni) iostali čekaju svoj red za naplatu...jedino što s tim postižeš je da ti se kredit redovito plaća.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvedivo , trebaš otići u banku i zatražiti promjenu način naplate kredita , dakle administrativna zabrana , gdje će ti poslodavac automatski svaki mjesec skidati ratu kredita , tj do " isplate" ... E sad s time ne rješavaš problem ovrhe , jer će ti račun biti u blokadi , 2/3 primanja ide na zaštićeni račun , a blokirani račun ostaje prazan dok se sredstva ne oslobode tj do isplate kredita ... Možda nije najbolja opcija , s obzirom na ovrhu , ali bolje i to nego da ti i kredit ode na naplatu zbog nemogućnosti plačanja ili još gore da nemaš što jesti ... Ovrhu možeš rješavati tako da određeni dio uplačuješ na blokirani račun pa nek se Fina naplati od toga do isplate ovrhe ili ako ti to ne odgovara onda neka ide na redosljed naplate , dakle iza naplate kredita do kraja . Ali ako ovrhovoditelj promjeni način "naplate" ovrhe ,tj ako se ne budu mogli naplatiti preko Fine , mogu ti doći kući pljeniti stvari ili sjesti na nekretninu/ pokretnine ako bilo što od toga imaš u svom vlasništvu ...

uređeno: od Anna755
+
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Anna 755, navodite da ako ovrhovoditelj promjeni način "naplate" ovrhe ,tj. ako se ne budu mogli naplatiti preko Fine , mogu doći kući plijeniti stvari ili sjesti na nekretninu/ pokretnine ako bilo što od toga dužnik ima u svom vlasništvu .... Pretpostavljam da ovrhovoditelj u slučaju promjene načina naplate ovrhe mora imati dokument o istome, sudsku odluku, vjerojatno. Mislim da promjena načina naplate ovrhe ne ide "preko noći". Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija