Jump to content

Ovrha nad 1/3 kuce


vojdrag

Preporučene objave

Postovani, ako moze mali savjet. Uslijed novcanog dugovanja nastalog po pravomocnoj sudskoj nagodbi a koje nije placeno,pokusao sam se naplatiti od suprotne strane putem FINE ovrhom na mirovinu al kako su me informirali, tek sam 4. u redu i obzirom da se radi o umirovljeniku, tesko da cu ikad doci do dosudjenog novca. Istovremeno isti (nismo rodbina) posjeduje 1/3 kuce (ja i brat smo vlasnici ostale 2/3) te me interesira da li bi mogao podnijeti zahtjev za ovrhu nad tom njegovom 1/3 te da u ovrsnom postupku ja i brat kupimo taj dio. Tim bi dosli u potpuni posjed kuce (u koju sad nemamo pristupa zbog suprotne strane obzirom da tu zivi) a istovremeno bi naplatio i dosudjeno dugovanje iz pravovaljane sudske nagodbe. Suprotna strana je umirovljenik i osim nekih zemljista mislim da nema dodatnih nekretnina. BTW, racune za vodu,struju, itd za kucu ne placa, te ce na kraju vjerojatno sve pasti na mene i brata kao 2/3 vlasnike. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li bi mogao podnijeti zahtjev za ovrhu nad tom njegovom 1/3 te da u ovrsnom postupku ja i brat kupimo taj dio. Tim bi dosli u potpuni posjed kuce

 

To ste već davno trebali i učiniti.

Štoviše, za takvu kupnju uopće ne bi bilo zainteresiranih osim vas, pa bi mogli kupiti za manje od stvarne vrijednosti.

 

(u koju sad nemamo pristupa zbog suprotne strane obzirom da tu zivi) a istovremeno bi naplatio i dosudjeno dugovanje iz pravovaljane sudske nagodbe. Suprotna strana je umirovljenik i osim nekih zemljista mislim da nema dodatnih nekretnina.

Obavezno pokrenuti isti postupak i za ta zemljišta.

Zemljišta će se lakše prodati na dražbi. i tako ćete se lakše nagoditi, ili naplatiti dodatne troškove.

 

BTW, racune za vodu,struju, itd za kucu ne placa, te ce na kraju vjerojatno sve pasti na mene i brata kao 2/3 vlasnike.

 

Ne plaća vam ni najamninu za vaše 2/3 kuće.

Sve te troškove trebali bi također utužiti i uključiti u potraživanje.

 

Te komunalije glase ba vas ili na tga koji u kući živi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija