Jump to content

Nželi prodati svoj dio kuće ...


milosr

Preporučene objave

Jedan sam od 7 suvlasnika ruševne kuće i okućnice. Moja je 1/8. Svi ostali suvlasnici žele prodati prema ugovoru po kojem novi vlasnik ima obvezu platiti u roku od 2 godine a odmah po potpisu stječe pravo upisa u zemljišne knjige. Ugovor sadrži osiguranje tražbine uknjižbom založnog prava. Ja nemam povjerenja u kupca i ne želim potpisati bilo koji oblik ugovora koji dozvoljava kupcu da se upiše kao vlasnik prije nego isplati novac. Moje pitanje je da li postoji način da me ostali vlasnici zaobiđu i prodaju nekretninu bez mog potpisa. Drugo pitanje je kakva su iskustva sa takvim ugovorima. Koliko je to osiguranje tražbine zaista sigurno i da li bi se mogli lako vratiti u posjed kuće ukoliko kupac nakon dogovorenog roka nebi isplatio ugovorenu svotu ili bi se moglo dogoditi da sve završi dugogodišnjim i iscrpljujućim sudskim sporom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan sam od 7 suvlasnika ruševne kuće i okućnice. Moja je 1/8. Svi ostali suvlasnici žele prodati prema ugovoru po kojem novi vlasnik ima obvezu platiti u roku od 2 godine a odmah po potpisu stječe pravo upisa u zemljišne knjige. Ugovor sadrži osiguranje tražbine uknjižbom založnog prava. Ja nemam povjerenja u kupca i ne želim potpisati bilo koji oblik ugovora koji dozvoljava kupcu da se upiše kao vlasnik prije nego isplati novac.

 

Je li kupac isplatio bar neki dio ugovorene cijene odmah? Bez toga, ne vidim kakvog ima smisla sklapati taj ugovor.

 

Sadrži li ugovor i jasno definiran postupak što u slučaju da kupac ne isplati nekretninu u zadanom roku?

 

 

Moje pitanje je da li postoji način da me ostali vlasnici zaobiđu i prodaju nekretninu bez mog potpisa.

 

Prodati bez vas ne mogu vaš dio, ali bi suvlasnici ili novi vlasnik mogli pokrenuti postupak izvlaštenja ili razdruživanja suvlasništva isplatom.

 

 

Drugo pitanje je kakva su iskustva sa takvim ugovorima. Koliko je to osiguranje tražbine zaista sigurno i da li bi se mogli lako vratiti u posjed kuće ukoliko kupac nakon dogovorenog roka nebi isplatio ugovorenu svotu ili bi se moglo dogoditi da sve završi dugogodišnjim i iscrpljujućim sudskim sporom ?

 

Iskustva su svakakva.

Kupac koji po ovakvom ugovou za neku ruinu ne isplati odmah bar trećinu nije ozbiljan kupac.

Ja ne potpisujem ni predugovor bez bar neke minimalne kapare/rezervacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje je da li postoji način da me ostali vlasnici zaobiđu i prodaju nekretninu bez mog potpisa. Drugo pitanje je kakva su iskustva sa takvim ugovorima. Koliko je to osiguranje tražbine zaista sigurno i da li bi ?

 

svako suvlasnik može prodati svoj idealni dio bez odobrenja ostalih suvlasnika.

ako nekom od suvlasnika daš punomoć može prodati tvoj dio.

u govoru navest da po isplati kupoprodajne cijene može tražiti upis vlasništva.

isplatu dokazuje uplatnicom na račun prodavatelja ili njegovim očitovanjem (tabularnom izjavom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija