Jump to content

Kako ovo riješiti molim Vas??'


7of9

Preporučene objave

Radi se o mom suprugu i njegovim roditeljima. Koji su u svađi i sada rade probleme kojekakve iz dana u dan. Vlasnik kuće je suprugov otac ,ali moj muž ima hipotekarni kredit na sebe u iznosu od 60000 eura za dogradnju i preuređenje kuće. Bez obzira na taj kredit oni žele da mi iselimo .Prvo da li je to moguće? Druga stvar šta je nama pravno činiti ? Od kuda krenuti kome se obratiti? Druga stvar traže da se ne smijemo kretati po dvorištu nego samo na način da uđemo kroz ogradu od ceste do kuće i na kat gdje imamo stan. Da li je i to moguće da li nam to može zabraniti da se krećemo po dvorištu . Jer se trenutno osjećamo kao utamnićeni. I zadnje pitanje se odnosi na prostorije koje smo do sada zajednički koristili ,u dvorištu se nalazi još jedan objekt koji je nekad bio poslovni prostor a mi dolje u tom prostoru imamo ostavu i ujedno je to jedini način da prođemo do kokošinjca jer je taj objekt sagrađen od međe do međe ne postoji drugi put , taj prostor su zaključali i nismo mogli do svojih stvari ,nakon intervencije policije otključali su. Pitanje da li mi možemo dobiti zabranu kretanja tj. prolaska kroz taj objekat, i da li se mi na neki način možemo izboriti da dobijemo pravo prolaska do vrta i kokošinjca koji se nalazi iza tog objekta?? Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći , i naravno ako tko zna odvjetnika kojeg bi nam mogao preporučiti vezano uz ovaj problem dapače dobrodošla je preporuka. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felixx - nadogradnja je rađena 2007. godine, a hipoteka je od 2006. godine.

 

Ruby_Danderfluff - U knjigama je upisan kao vlasnik suprugov otac, suprug je podigao kredit i korisnik je kredita.

copy past zabilježbe-2.1 Primljeno: 06.07.2006. Z-1650/06

 

Na temelju ugovora o kreditu sa sporazumom o osiguranju od 04.07.2006. uknjiženo je pravo zaloga na nekretnine u A za iznos od 53.800,00 CHF u kn/protuvr. te spp, za korist: 53.800,00 CHF

HYPO ALPE - ADRIA - BANK D.D., ZAGREB, KOTURAŠKA 47

2.2 zabilježena je ovršivost tražbine. ZABILJEŽBA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felixx - nadogradnja je rađena 2007. godine, a hipoteka je od 2006. godine.

 

Ruby_Danderfluff - U knjigama je upisan kao vlasnik suprugov otac, suprug je podigao kredit i korisnik je kredita.

copy past zabilježbe-2.1 Primljeno: 06.07.2006. Z-1650/06

 

Na temelju ugovora o kreditu sa sporazumom o osiguranju od 04.07.2006. uknjiženo je pravo zaloga na nekretnine u A za iznos od 53.800,00 CHF u kn/protuvr. te spp, za korist: 53.800,00 CHF

HYPO ALPE - ADRIA - BANK D.D., ZAGREB, KOTURAŠKA 47

2.2 zabilježena je ovršivost tražbine. ZABILJEŽBA

 

ulagali ste u tuđu nekretninu i to uz odobrenje vlasnika.

dokaz je zabilježena hipoteka.

tražite priznavanje vlasništva ( na izgrađenom djelu) ili od vlasnika zatražite povrat ulaganja, uvečano za kamate.

ali jedna od varijanti je da prestanete plaćati kredit.

temeljem hioteke banka na javnoj dražbi proda nekretninu opterečenu hipitekom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali jedna od varijanti je da prestanete plaćati kredit.

temeljem hioteke banka na javnoj dražbi proda nekretninu opterečenu hipitekom.

 

U svakom slučaju bilo bi korisno uzeti odvjetnika i u njegovoj prisutnosti obaviti jedan ozbiljan razgovor ..

Ili možda pokrenuti postupak mirenja.

 

Da se njegovim roditeljima objasni poslijedice ako se prestane plaćati kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju bilo bi korisno uzeti odvjetnika i u njegovoj prisutnosti obaviti jedan ozbiljan razgovor ..

Ili možda pokrenuti postupak mirenja.

 

Da se njegovim roditeljima objasni poslijedice ako se prestane plaćati kredit.

 

slažem se s ovime: koliko god oni imaju pravo vlasništva, njihovo bi vlasništvo moglo biti ozbiljno ugroženo i nekretnina prodana na dražbi ako dođe do obustave plaćanja kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm.

 

Kladim se da banka ima još neki instrument osiguranja osim hipoteke.

 

Zadužnicu, ili u ugovoru o kreditu stoji još da korisnik kredita odgovara svom svojom imovinom i slično.

 

Stoga mislim da prestanak plaćanja kredita i nije tako jednostavan.

 

Jer banka će prvo lupiti ovrhu na plaću/primanja/račune i ako će na taj način

imati priljev na mjesečnoj bazi, banka neće pokretati naplatu putem

prodaje nekretnine.

Jer njima je draži konstantni priljev plus kamate rastu jer će priljev možda biti manji od rate plus prodaju nekretnine uvijek mogu pokrenuti...

 

U tom slučaju imovinsko pravni odnosi ostaju nerješeni sa problemom više

( ovrha na primanjima recimo ).

 

Tako da..pričekajmo pokretača teme

da čujemo kakva sve osiguranja ima banka za taj kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To smo i bili napravili , prestali plaćati kredit ... Jer je rata postala katastrofalna a i tjera nas se iz djela kuće koji je sagrađen od kredita. Jer u nadi da će se aktivirati hipoteka, ali jok. Sad trenutno otplaćujemo na način da se suprugu skida jedna trećina s plaće . Na pitanje u banci ,da li je moguće aktivirati hipoteku , rečeno nam je ne . To banka sama radi kad za to dođe vrijeme. A teško da će doći to vrijeme jer se onda događa da ta banka sad trenutno je to adikko banka ne želi doći na loš glas. Tako nam je rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je banka stavila zabilježbu da li mi i dalje možemo pokrenuti tužbu za priznavanje vlasništva. Ili ne ? Mi ćemo i dalje onda nastaviti plaćati kredit nekako...

Jer nije nam cilj da odemo a nit kuće nit novaca!

 

I još jedno pitanje možda nije za ovo mjesto ali prijete nam i govore da smo bili dužni plaćati stanarinu ( ta prijetnja proizlazi iz toga što smo do sada svu struju plaćali mi nismo platili tri rate ,pa došla jedna opomena ,pa druga ,pa treća , i na kraju neki dan opet platila sve jer ne mogu si dozvoliti da su mi djeca bez struje ugl. ucjena ,prijetnja ,psovki, svakodnevno barem nešto od toga) jel to moguće??

I da će nam zabraniti kretanja po dvorištu osim na način da uđemo u dvorište i stan na katu i van? (TJ. Već smo dobili pismo od odvjetnika od svekra koji to zahtijeva od nas preko odvjetnika) Neznam da djecu zavežem za stolac i trosjed da ne izađu van, užas ,živi užas!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, s više informacija situacija izgleda drugačije... banka neće aktivirati hipoteku dok god se naplaćuje iz 1/3 primanja s računa. E sad, način da se to dogodi postoji, ali je malo pokvaren, ali čula sam da to ljudi rade (dakle, netko se ovoga već dosjetio prije mene) - razvedite se od supruga i stanite u redoslijed naplate presudom o razvodu kojom je određena i alimentacija. Alimentacija ima prednost pa se banka više neće moći naplaćivati iz plaće, pa će onda razmisliti o ovrsi na nekretnini, odnosno o "aktivaciji hipoteke". Osim toga, druga je opcija to da Vaš suprug ostane bez primanja, pa se banka nema iz čega naplatiti, što je lošija opcija.

Međutim, to ne rješava Vaš problem da ste Vi već ulupali hrpu novca u nekretninu koja očigledno nije Vaša i nikad neće biti - Vi morate aktivnom radnjom tražiti (na upit za najamninu) da Vam se vrate Vaša ulaganja u tuđu nekretninu, ako ih možete potkrijepiti, pa makar i tužbom, jer koliko vidim, Vaša obitelj je ovdje na gubitku time što plaća kredit za nešto što ne može koristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma u ovom trenutku mi smo u komi.... doslovno.. Nije naša kuća ,niti dio koji je nadograđivan i preuređivan- ništa papirnato riješeno,plaćamo sve režije ,jer oni ne žele ,a smatraju to pod najam jer nam dozvole da živimo tamo,,, bolesna situacija...i još se ne smijemo kretati po dvorištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija