Jump to content

seča privatne šume problem sa susjedom


MagistarGluposti

Preporučene objave

Planirao sam sjeći jedan dio šume, izvadio sam za tu česticu posjedovni i vlasnički list šuma je 1/1 moja onda sam otišao u šumariju i rješio sve potrebne papire , onda mi je lugar doznačio stabla i rekao da mogu početi sa sječom međutim susjed koji živi u blizini mi ne dozvoljava da siječem prvo je tvrdio da ima papir da je to njegovo ali da trenutno ne može naći papir a novi neće izvaditi jer je to "komplicirano i skupo" kad sam mu ja pokazao papire katastar i gruntovnica na kojima sam ja vlasnik 1/1 on je onda okrenuo na priču da su to naši preci mjenjali ali nisu službeno prepisali ja sam mu na to rekao da mene to uopće ne zanima i da ću ja šumu sjeći, na što mi je on počeo prjetiti smrću i rekao je da ću " izgubiti glavu budem li odsjekao jedno drvo" da ga se čuvam jer "neću odavde izaći živ"

I još svašta mi je govorio zanima me kako da ja ovo rješim ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne sikiram se ja za prjetnje

Pustite vi sekiraciju.

takve prijetnje treba uzeti vrlo ozbiljno. Ja bi na vašem mjestu to obavezno prijavio policiji, i to u formi urudžbiranja pisanog dopisa u kojem bi sa što više detalja opisao događaj i točno naveo riječi prijetnje.

 

To nije bez veze. koliko god vi mislite da do incidenta neće doći, ne možete biti sigurni. Nije stvar samo do tog susjeda, nego je tu i njegova familija koja može biti huškački raspoložena.

 

Kada prijavite, policija će vjerojatno obaviti s njim bar jedan ozbiljan 'razgovor', pa će on razmisliti.

A ako kojim slučajem dođe i do kakvog incidenta nakon toga, vi imate crno na bijelo da ste već prijavljivali prijetnje, koje je susjed u tom slučaju naknadno i ostvario. Bit će mnogo jasnije tko je tko u možebitnom sukobu.

 

 

 

nego kako utvrditi jesu li preci to stvarno mjenjali il on laže ?

 

Jeste li ga pitali što su točno vaši preci dobili u zamjenu, ako su nešto mjenjali?

Neka susjed predoči bilo kakav dokaz.

Nekakve senilne svjedoke ja ne bih uvažavao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija