Jump to content

Način obračuna kvadrature potkrovlja


Filip_Ri

Preporučene objave

Poštovani,

 

Trenutno planiram izgradnju visokog potkrovlja na kući, pa me zanima je li moguće da arhitekt naplaćuje cijelokupnu kvadraturu kata umjesto kvadrature iskoristivog prostora višeg od 2 metra.

Zanima me jer sam našao zakon u narodnim novinama kojim je odredeno da se u brutto površinu potkrovlja ne računaju stambeni dijelovi niži od 2 metra.

Je li to legalno ili me pokušava prevariti?

Još nisam potpisao ugovor.

 

Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
On Friday, July 14, 2017 at 18:27, Filip_Ri je napisao:

Zanima me jer sam našao zakon u narodnim novinama kojim je odredeno da se u brutto površinu potkrovlja ne računaju stambeni dijelovi niži od 2 metra.

Koliko mi je ostalo u sjećanju da je za visinu do 1 m koeficijent 0,a između 1-2 m koef.0,75 i preko 2 m iznosi 1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 7/14/2017 at 18:27, Filip_Ri je napisao:

Trenutno planiram izgradnju visokog potkrovlja na kući, pa me zanima je li moguće da arhitekt naplaćuje cijelokupnu kvadraturu kata umjesto kvadrature iskoristivog prostora višeg od 2 metra.

Zanima me jer sam našao zakon u narodnim novinama kojim je odredeno da se u brutto površinu potkrovlja ne računaju stambeni dijelovi niži od 2 metra.

Je li to legalno ili me pokušava prevariti?

Još nisam potpisao ugovor.

Sa arhitektima se kao i sa svim ostalim izvođačima morate dogovarati o cijeni. Neka vam dade ponudu, pa se raspitajte kod drugih i tražite i od njih da vam daju ponudu. 

Također, definirajte što točno mora sadržavati taj projekat (arhitektonski, statika, instalacije, izvdbeni projekti, plan postavljanja arnmaturnih mrežai piganja armature,..)

Nije isto ako ako dobijete samo djelomični projekt pa naknadno plaćate sve ovo drugo - a arhitekt se potiva na neki cjenik minimalnih cijena komore (kojeg se inače rijetko tko pridržava kad se rade veliki projekti) po kojem bi trebao napraviti sve nabrojano i još mnogo toga.

Nemojte dozvoliti da arhitekt od vašeg krova radi sebi somenik sa puno kompliciranig detalja. Inzistirajte da sve bude jednostavno i lakže za izvesti - bez puno lomova na krovnoj konstrukciji, puno krovnih kućica i istaka - sve to stravično poskupljuje gradnju (čak dvostruko). Kad imate neku idejnu skicu, posavjetujte se sa nekim graditeljem, pa arhitektu unaprijed predočite skicu onoga što otpriike želite.

Kad vam kaže 'to bu izgledalo ko kasarna' (vrlo česta fraza) - odgovor je da upravo to želite. :-D

Definirajte i rokove i način plaćanja. Nemojte prihvaćati da vas uvjere da je normalno da plaćate velike avanse. Dogovorite veći dio isplate kad sve bude gotovo i dobijete dozvolu. Tada ćete i projekte dobiti puno brže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija