Jump to content

Ovrha B2 Kapitala na temelju vjerodostojne isprave


jurnalist

Preporučene objave

Pozdrav svima !

Trebam savjet, naime od B2 Kapitala dobila sam Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave općenito na imovini ovršenika po dugu PBZ Card-u, koji im je prodan u listopadu 2015. Ja sam sve do sada ignorirala njihova zivkanja, odnosno nisam uopće s njima komunicirala.

 

Pišu mi da je vjerodostojna isprava - izvadak iz poslovnih knjiga od 2. 6. 2017. Imaju li oni stvarno vjerodostojnu ispravu ili me samo "muljaju" ? I što je stvarno vjerodostojna isprava kod ovrha?

 

Ako mi može netko pojasniti - u dijelu teksta gdje se navodi kako se ovrha određuje općenito na imovini ovršenika ima i rečenica, citiram : "Na temelju ovog rješenja o ovrsi, po pravomoćnosti i ovršnosti, ovrhovoditelj može tražiti od stvarno i mjesno nadležnog suda da ovrhu odredi na predmetu ovrhe na kojem se na temelju ovog rješenja ne može tražiti izvansudska ovrha."

Što to znači?

 

I zadnje, u uputi o pravnom lijeku stoji i upozorenje ovršeniku da prigovor protiv rješenja mora biti obrazložen, dok će neobrazloženi prigovor sud odbaciti.

Ja ću osporavati potraživanje u cijelosti, kakva tu trebaju obrazloženja ?

 

Pozdrav svima i zahvaljujem na savjetima i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izvadak iz poslovnih knjiga je vjerodostojna isprava (kao i račun, mjenica i sl.)

 

nakon što ovo rješenje o ovrsi (doneseno od strane javnog bilježnika, pretpostavljam) postane pravomoćno i ovršno (dakle, kad protekne rok za prigovor, a Vi ne prigovorite), ono postaje ovršna isprava, te se na temelju njega može tražiti ovrha na pokretninama i nekretninama.

 

pogledajte si čl. 50. Ovršnog zakona, da dobijete ideju (mada se tu govori o žalbi protiv rješenja o ovrsi na temelju ovršne isprave) - razlozi za žalbu su: da je dug plaćen, da je dug u zastari, da ovrhovoditelj nema pravo na temelju vjerodostojne isprave tražiti ovrhu i sl., da dug nije u toj visini... Nema tu baš puno razloga: platio-nije platio, praktički nema treće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima !

 

Ja ću osporavati potraživanje u cijelosti, kakva tu trebaju obrazloženja ?

 

 

Ako ste tako odlučili ja bih u prigovoru osporavao iznos duga za koji napišite da smatrate da je podmiren a ovrhovoditelj vam nije dao na uvid knjigovodstvene kartice originalnog vjerovnika (PBZ card) uvidom u koje biste mogli vidjeti o čemu se radi! Iz izvoda otvorenih stavaka B2 kapitala nije vidljivo vrijeme i razlog nastanka dugovanja, kao i dinamika uplata i isplata po vašem kartičnom računu! Slijedom toga vi tvrdite da su sva potraživanja PBZ carda a samim tim i B2 kapitala odavno podmirena a s obzirom na protek vremena za sve je nastupila i zastara!

Znači ja bih osporio postojanje duga i tražio na ročištu analitičku knjigovodstvenu karticu originalnog vjerovnika (PBZ card) a za svaki slučaj (možda je dio potraživanja u zastari) pozvao bih se i na zastaru!:idemo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima !

Trebam savjet, naime od B2 Kapitala dobila sam Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave općenito na imovini ovršenika po dugu PBZ Card-u, koji im je prodan u listopadu 2015. Ja sam sve do sada ignorirala njihova zivkanja,

Ja ću osporavati potraživanje u cijelosti, kakva tu trebaju obrazloženja ?

 

Pozdrav svima i zahvaljujem na savjetima i pomoći.

 

dali si dobila rješenje za ovrhu od javnog bilježnika sa prijedlogom za ovrhu ? kad si ga dobila? dali su dobila ugovor o otkupu duga?

 

osporavaj dug u cijelosi. osporavaj i vjerodostojnu ispravu uz obrazloženje da sa B2 nemaš nikakav ugovorni odnos. pozovi se na zastaru potraživanja(nemože škoditi samo pomoći).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ja bih osporio postojanje duga i tražio na ročištu analitičku knjigovodstvenu karticu originalnog vjerovnika (PBZ card)

znam jedan slučaj gdje je osoba imala kod jedne kartičarske institucije "online usluge" ,znači pratila je potrošnju online kao što je i račune dobijala na njihovim tim stranicama itd....došlo je do blokade računa ,odnosno oduzeli su joj karticu i automatski su joj onemogućili logiranje na njihove stranice gdje je imala uvid u račune i potrošnju...zatražila je od njih da joj pismeno pošalju te podatke,nisu poslali...došlo je do ovrhe i osoba napravi prigovor u smislu da ne može priznati dug koji su joj poslali jer joj je onemogućeno online usluge,pa nezna točan iznos dugovanja......

i kad je došlo do suda,onda ovrhovoditelj pošalje ispis transakcija i računa i osoba kad je pregledala složi se da je toliki dug.....

s obzirom da priznaje dug sud donese odluku da ona plati 5ooo kn troškova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i kad je došlo do suda,onda ovrhovoditelj pošalje ispis transakcija i računa i osoba kad je pregledala složi se da je toliki dug.....

s obzirom da priznaje dug sud donese odluku da ona plati 5ooo kn troškova...

 

Naravno da je to mogući scenarij, ali ja sam shvatio da jurnalist svakako želi uputiti prigovor iz njoj znanih razloga pa makar to bilo i kupovanje vremena! Osnovna intencija traženja objašnjenja vjerodostojne isprave (izlista analitičke knjigovodstvene kartice originalnog vjerovnika) je i kontrola zastare dijela ili cijelog duga kao i potvrda stvarnog iznosa duga! Možda je dugovanje djelomično ili u cijelosti u zastari a to se iz vjerodostojne isprave B2 kapitala ne vidi već samo iz knjigovodstvene isprave PBZ carda! Sudski troškovi se podrazumijevaju, ako izgubi spor, ali mogu biti i puno manji a i puno veći od 5000 kn!:sudac: Kad bi se radilo o meni i kad bih se odlučio za parnicu ja bih uputio takav prigovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

takav prigovor je neosnovan,na što upućuju odredbe čl.80,81 i 84 Zakona o obveznim odnosima

ukoliko novi ovrhovoditelj dokaže da je kupio dug prilaganjem kupoprodajnog ugovora.

jurnalist je naveo " Ugovor o otkupu duga nisam dobila".

 

da je priložen ugovor o otkupu duga ovršenik može tvrditi da je ugovor fiktivan.

ovrhovoditelj mora uplatnicom (ustanove za platni promet) dokazat plaćanje ugovorenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko novi ovrhovoditelj dokaže da je kupio dug prilaganjem kupoprodajnog ugovora.

jurnalist je naveo " Ugovor o otkupu duga nisam dobila".

 

da je priložen ugovor o otkupu duga ovršenik može tvrditi da je ugovor fiktivan.

ovrhovoditelj mora uplatnicom (ustanove za platni promet) dokazat plaćanje ugovorenog.

 

Ugovor o otkupu se u pravilu predočuje na ročištu i tu se ne može učiniti ništa spektakularno, on gotovo sigurno postoji, ali ga agencija ne želi pokazati pravdajući se poslovnom tajnom! Pravi razlog je vjerojatno taj da prikrivaju da je dug otkupljen za minimalan iznos i ne žele da se to zna!

Plaćanje ugovorenog između starog i novog vjerovnika nema veze sa obavezom ovršenika koji se ne može vaditi na činjenicu da ustup nije plaćen (ako nije)! Dug je mogao biti ustupljen i za jednu kunu ili besplatno jer je dug u ovom slučaju roba, a svako trgovačko društvo robu prodaje po proizvoljnoj cijeni ovisno o odluci uprave i situaciji na tržištu!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija