Jump to content

Koncesija Pomorskog Dobra


porton

Preporučene objave

Pozdrav !

 

Evo, puno se raspreda o ovoj temi po novinama i portalima pa mi nikako nisu jasne te koncesije.

Baš čitam ovih dana kako zakon jasno kaže da se ne smije ikome zabraniti kretanje po plaži (iako nisu platili nekakve ulaznice) niti nositi hrana i piće na istu.

 

No u praksi je malo drugačije.

 

Ne dopuštaju pristup, navečer zaključavaju ograde kako bi onemogućili noćno kupanje, a zaštitari pretražuju ljudima ruksake i oduzimaju hranu.

 

Takav postupak objašnjavaju time kako žele spriječiti unos alkohola i opasne ambalaže na plažu radi prevencije nesretnih slučajeva, no unutar ograđene plaže, koncesionar prodaje istu hranu i piće (čak i u istim ambalažama) kakvu si je netko ponio.

Pogotovo me fasciniralo što su jednoj gospođi oduzeli čips !

WTF ?!?

 

U crikveničkom području naplaćuju ulaz.

 

U dubrovačkom postavlaju ploče sa "radnim vremenom plaže".

 

Što sada napraviti?

Imaju li oni uistinu pravo zabranjivati ljudima pristup plaži ... oduzimati hranu ... tjerati ih van ako nisu unajmili ležaljku nego imaju sam ručnik?

 

Kome se obratiti ukoliko se nađemo u ovakvoj situaciji, a da se ne poteže za toljagama ili dođe do nekog ružnog ishoda ?

 

Hvala puno !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija