Jump to content

Može li ovrha u nekretninu koja nije moja?


Slyder

Preporučene objave

, Wanksta je napisao:

Smatram da na promjenu sredstva ovrhe idu kad su sigurni da će na tom sredstvu, ovrha imati rezultate.

 

Mozes li pojasniti? Ja imovine osim racuna nemam...?  Kad idu na promijenu prvo salju postu, no postoji li tada neki rok za eventualnu uplatu prije dolaska ovršitelja na adresu prebivališta? Da nebi samo upali s nalogom suda....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , anonimniy je napisao:

Ja imovine osim racuna nemam...?  Kad id

Na računu mogu biti tako dugo dok ne vide da posjedujete nešto čime bi se naplatili, to vide preko policije, porezne, pa vas poštom obavijeste.

Smatram da vi možete i u tom slučaju uvijek otplatiti dug ovrhovoditelju. Njemu je cilj da se naplati.

 

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Wanksta je napisao:

Na računu mogu biti tako dugo dok ne vide da posjedujete nešto čime bi se naplatili, to vide preko policije, porezne, pa vas poštom obavijeste.

Smatram da vi možete i u tom slučaju uvijek otplatiti dug ovrhovoditelju. Njemu je cilj da se naplati.

 

Hvala Vam puno na brzom odgovoru. 

Osobno smatram da bi trebalo biti tako, no s druge strane me ništa nebi začudilo u ovoj državi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, virtalni je napisao:

Sve bi trebalo doći poštom, da li će doći ili će dostava biti uspješna je sasvim druga tema :)

(od falivenih kucnih brojeva, adresa, katova, sandućića, (ne)ambicioznih postara, zamjenskih postara, vremenskih (ne)prilika, izgubljenih pisama...)

Jao, pa valjda je duznost poste da to dostavi, i ako zeznu pa mi to ode na e oglasnu kome se ja mogu žaliti?  Hvala bogu, ja nisam od onih koji ne otvaraju postaru, ali neka se i oni drze protokola. 

A sto je u mom slučaju recimo sa ovrhom nad poslovnim udjelima? Imam trenutno sansu postati partner tvrtke ciji je vlasnik moj prijatelj.  Mogu li mi u tom slučaju sjesti na poslovni udio i kako ide procedura ako to rade? Jer, ako mi sjednu na poslovni udio u tvrtki, na taj način zakon zapravo po mom viđenju ne dozvoljava da se radi i zaradi kako bi se u konačnici otplatio dug.

Kakvo je Vaše mišljenje o tome? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 4 sati , anonimniy je napisao:

troškovi

Čim je izdano rješenje o ovrsi to vam je plus troškova oko 950,00kn, na parnici odvjetnik koji zastupa protivnu stranu računa 1,000.00-1,500.00 po parnici, plus sudske pristojbe od 300,00-600,00 kn za neki spor male vrijednosti, (mislim da su to sporovi do 30.000,00 kn). A na žalbe koje podnosite isto plaćate pristojbe, ako niste oslobođeni njih. 

To je meni poznato, a vjerojatno postoje razlike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Wanksta je napisao:

Čim je izdano rješenje o ovrsi to vam je plus troškova oko 950,00kn, na parnici odvjetnik koji zastupa protivnu stranu računa 1,000.00-1,500.00 po parnici, plus sudske pristojbe od 300,00-600,00 kn za neki spor male vrijednosti, (mislim da su to sporovi do 30.000,00 kn). A na žalbe koje podnosite isto plaćate pristojbe, ako niste oslobođeni njih. 

To je meni poznato, a vjerojatno postoje razlike.

Hvala. Za parnicama nema potrebe jer ce se i onako naplatiti uskoro s raćuna. Znaći, baš 6.000kn nemože biti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, anonimniy je napisao:

 

A sto je u mom slučaju recimo sa ovrhom nad poslovnim udjelima? Imam trenutno sansu postati partner tvrtke ciji je vlasnik moj prijatelj.  Mogu li mi u tom slučaju sjesti na poslovni udio i kako ide procedura ako to rade? Jer, ako mi sjednu na poslovni udio u tvrtki, na taj način zakon zapravo po mom viđenju ne dozvoljava da se radi i zaradi kako bi se u konačnici otplatio dug.

Kakvo je Vaše mišljenje o tome? 

Ovisi koliki je poslovni udio, ako novi imatelj poslovnog udjela ima većinu, može sazvati glavnu skupštinu i smijeniti direktora, preuzeti svu imovinu i upravljanje. Ali da, tu je cilj da se što više komplicira da bi se učinio pritisak na ovršenika da otplati dug.

 

prije 19 sati , anonimniy je napisao:

Jeli točna informacija da za te relativno male dugove odvj koji pokreće ovrhu može napraviti dodatne troškove i do 6.000kn, odnosno koliki troškovi mogu biti maksimalni za male iznose, koliko je odvjetnička tarifa? Pitam jer mi se cini da pojedini ljudi u mom okruženju malo pretjeruju

Za iznose do 1.000,00 kn, cjelokupni odvjetnički trošak je 500,00 kn. Ali imate tu i druge troškove: javnobilježničku nagradu (koja je opet, 80,00 kn). Dakle, može biti 600,00 kn, ne 6.000,00 kn. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovisi koliki je poslovni udio, ako novi imatelj poslovnog udjela ima većinu, može sazvati glavnu skupštinu i smijeniti direktora, preuzeti svu imovinu i upravljanje. Ali da, tu je cilj da se što više komplicira da bi se učinio pritisak na ovršenika da otplati dug.

 

Ova mi stavka nema nikakve logike, pa ako vrše pritisak na takav način, kako ce recimo osoba koja se bavi samo privatnim poslom zaraditi i živjeti da bi na poslijetku mogla otplatiti dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, anonimniy je napisao:

A dali obavještavaju poštom ukoliko idu na promjenu predmeta ovrhe? 

Ukoliko je usvojena promjena predmeta ovrhe potrebno je donijeti novo rješenje o ovrsi u odnosu na novo sredstvo ovrhe i naravno iza toga ide dostava tog novog rješenja - ovrhovoditelju, ovršeniku i ovršenikovom dužniku (kod ovrhe na računima - Fini, kod ovrhe na plaći - poslodavcu/Hzmo ili kod ovrhe na nekretnini ide zabilježba ovrhe u zemljišnoknjižni odjel).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,dosla sam do vas guglanjem ovrha i tako zapeo mi ovaj post za oko..pa sam se morala registrirati cisto da pitam: Anonimniy,jesi rijesio ista konacno? Ne mogu priznat da sam bas sve pomno procitala,al prvo si pisao da novce imas na kraj devetog,pa pocetkom prvoga pa sad zadnje u ozujku da te FB ceka od 15.01.? Pa mi nekako i cudno da te toliko cekaju. Imam konkretan primjer: frendica mi kod njih digla 6000kn na 5rata,takoder kao i ti potpisala to preko sia dep jamstvo,uglavnom otplatila je 4 rate,ostala joj jos jedna..uglavnom htijela je produzit rok placanja toj zadnjoj rati i odbili su joj.jos gore nakon datuma dospijeca su je jednom dnevno zvali na telefon i pitali kada ce uplata..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, tatjana01 je napisao:

Pozdrav svima,dosla sam do vas guglanjem ovrha i tako zapeo mi ovaj post za oko..pa sam se morala registrirati cisto da pitam: Anonimniy,jesi rijesio ista konacno? Ne mogu priznat da sam bas sve pomno procitala,al prvo si pisao da novce imas na kraj devetog,pa pocetkom prvoga pa sad zadnje u ozujku da te FB ceka od 15.01.? Pa mi nekako i cudno da te toliko cekaju. Imam konkretan primjer: frendica mi kod njih digla 6000kn na 5rata,takoder kao i ti potpisala to preko sia dep jamstvo,uglavnom otplatila je 4 rate,ostala joj jos jedna..uglavnom htijela je produzit rok placanja toj zadnjoj rati i odbili su joj.jos gore nakon datuma dospijeca su je jednom dnevno zvali na telefon i pitali kada ce uplata..

Bok,

Da, dobro si primjetila, bilo je tu problema s poslom pa je tako ispalo, uvijek se nadas pa nista. Uglavnom ja sam ti s 01.04. Potpisao ugovor o radu pa ce placa napokon sjesti 15.05. Dali ce do tad cekati neznam ali nadam se. Tko ima info neka mi kaze.

Uglavnom, cekaju jer niti nemam druge imovine, reci samo frendici da pripazi jer ce joj nabiti troskove ako pokrenu postupak. Kada joj blokiraju racune, sto isto nece biti brzo, cekat ce do prve uplate, kazu kolege da je to najjednostavnije za njih.

A mene hoce li xekati do 15.05 pa se poceti naplacivati neznam? Kolege, molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sretno ti na novom poslu i da napokon to rijesis..

Bit cu malo dosadna pa cu te vratit na onaj prvi put,kad si kasnio s ratom kredita,kolike su ti kamate zaracunali?

I koji su ti rok za produzenje odobrili prvi put? Tipa 7dana,14 dana? 

P.s. zar moze otvoriti zasticeni ako ga jos FB nije ovrsio?

uređeno: od tatjana01
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Ne znamo niti mi. Jesi otvorio zaštićeni račun?

Jesam

 

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Ne znamo niti mi. Jesi otvorio zaštićeni račun?

Pretpostavio sam, ja se nadam da ce cekati.. mozda da se javim njihovom odvjetniku?

 

prije 5 sati , tatjana01 je napisao:

Sretno ti na novom poslu i da napokon to rijesis..

Bit cu malo dosadna pa cu te vratit na onaj prvi put,kad si kasnio s ratom kredita,kolike su ti kamate zaracunali?

I koji su ti rok za produzenje odobrili prvi put? Tipa 7dana,14 dana? 

P.s. zar moze otvoriti zasticeni ako ga jos FB nije ovrsio?

Krivo si shvatila... oni trenutno cekaju na racunima, blokirali su me sa 15.01. I cekaju da nesto sjedne.

Sto se tice produzenja, to ti je individualno i ovisi samo o njihovoj volji, nema nekog pravila. Sad neznam napamet kolike su kamate vise ali znam da nisu male nazalost, morao bi pogledati u svoje papire

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , anonimniy je napisao:

Krivo si shvatila... oni trenutno cekaju na racunima, blokirali su me sa 15.01. I cekaju da nesto sjedne.

Sto se tice produzenja, to ti je individualno i ovisi samo o njihovoj volji, nema nekog pravila. Sad neznam napamet kolike su kamate vise ali znam da nisu male nazalost, morao bi pogledati u svoje papire

A dobro,opet su te blokirali onda tek nakon otprilike pola godine? (Ako sam sad dobro shvatila?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ukoliko je usvojena promjena predmeta ovrhe potrebno je donijeti novo rješenje o ovrsi u odnosu na novo sredstvo ovrhe i naravno iza toga ide dostava tog novog rješenja - ovrhovoditelju, ovršeniku i ovršenikovom dužniku (kod ovrhe na računima - Fini, kod ovrhe na plaći - poslodavcu/Hzmo ili kod ovrhe na nekretnini ide zabilježba ovrhe u zemljišnoknjižni odjel).

Pa sto moj poslodavac ima sa rješenjem? Kako mislis kod ovrhe na plači? Neide li placa na racun i zasticeni 3/4? Mogu li mi uzeti cijelu placu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

kako je racun bio u minusu i blokiran, sad je ovaj dio od place pokrio dug banci. Kaj to znaci da Ferratumu neide nis do iduceg mjeseca? Valjda budu cekali.. Kaj ak promjene predmet? Mada neznam na što bi ga promijenili jer osobno nemam druge imovine u svom vlasništvu?

Stanje blokade sa kamatama i troskovima je preko 3.000kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija