Jump to content

dogovor koji se pretvorio u nelagodu i uznemiravanje


Slyder

Preporučene objave

Pozdrav

Malo bude poduži post al sorry, moram Vam reći cijeli priču da nebi bilo zabune...

Ah, od kuda krenuti... ovako...

Imao sam aktivan oglasnik da tražim posao na plavom oglasniku te me je 13.07. zvao muškarac kojem treba "usluga".

Naime, klinac od 2 godine navodno je s njegovim mobitelom skočio u bazen, te njemu treba mobitel.

Predložio je da ja uzmem pretplatu na svoje ime te da on racune prebaci na sebe i dao bi mi, kako je rekao 700-800kn za mobitel.

Navodno je već s nekim bio u dogovoru ali je ovaj bio "dužan" operateru, ugl nisu se dogovorili.

Kažem ok, javit ću se za sat vremena...

Razmišljam i zovem po dogovoru te se dogovaramo da se nađemo u dubravi, blizina Dankovećke ulice kod HT-a.

Po dolasku na mjesto sastanka, obojica zapalimo cigaretu i sve on opet meni ispriča kako bi i što bi, te pokazuje novac ali sad je "bio s nekim kojem je bila potrgana osobna". Kaže neka idem u HT i kad bude sklopljen ugovor neka kažem da idem po novac i on će mi ga dati.

Najprije je rekao za HUawei, pa onda kao može ili Huawei ili S7.

Kažem, neka ide samnom unutra u poslovnicu ali on ne pristaje jer "mi nebi dali pretplatu zato što prodajem mobitel",

Ja tu nevidim logiku, iako bi mi novac dobro došao ne odustajem i ne želim uzeti pretplatu i tu počinje hajka.

On je "dao čovjeku za gorivo 100kn i neka mu ih ja vratim jer je on došao iz Sesveta u Dubravu"

Nisam imao novac i odbio sam mu a dati(a i za relaciju Sesvete-Dubrava netreba toliko goriva) te sam mu rekao da nemam kao što ga i nisam imao , još mu nudim pokazati stanje racuna u banci ali kao netreba, ok je ali on se muči za 100kn da zaradi(moguće)

I pazi sad pita on emne imam li doma što zlata da otkupi od mene i od otkupne cjene si uzme 100kn, rekoh nemam...

Kao neka za pola sata se snađem i posudim da mu vratim pare, vidjevši da nema izlaza rekoh mu kako idem kod frenda na Kvaternikov trg po novac te se udaljavam 100-tinjam metara a zvoni telefon(mobitel) i ja se javljam, a on govori:

"pajdo, ja volim pomoć i dobar sam ali kad me neko zaje.. onda sam jako loš" te dodaje ako zna cijeli Zagreb, što je meni zvučalo kao prijetnja!

Naravno, nisam otišao kuda sam njemu rekao, već u smjeru AKZ-a te zovem frenda da dođe sa Uberom po mene u strahu. Dok čekam na AKZ-u prijevoz zove on:

"pajdo, prošlo je pola sata, gdje si"

Rekoh mu kako sam na Trgu i da tamo čekam frenda sa parama te ga pitam do kada je u gradu, na što odgovara "do kad treba". Prođe još pola sata zove on opet, ja kažem da idem prema Dubravi ok, u međuvremenu dolazi Uber te sjedam u njega i idem u smjeru studenstkog doma S. Radić a on zove, ja ga izbacim, on opet, ja isključim mobitel i kad sam došao na sigurno kod prijatelja uključujem mob(7 propuštenih poziva) te me zove 14.07. u 9:50h(2 poziva), sveukupno 9 poziva u manje od 24h. a ja se svaki put preznojim...

Odlazim podići prijavu na policiju ali oni ništa nemogu napraviti jer bi me on trebao navodno 3 mjeseca zvati da bi podigli prijavu za nametljivo ponašanje iako sam rekao i kako me strah budalete da se ne usudim hodati po gradu jer se janjevci ne zaje..., a mene strah što će biti ako g sretnem u gradu(janevac ili rom je, nisam siguran)

Poslijepodne me je u petak također zao oko 20:30h.

Subota mirna a u nedjelju ja zovem njega i stvar teče ovako:

Ja: razgovor se snima, prouzročio si mi stres kao nitko u životu i molim te da me više ne zoveš a on okreće priču(vjerovatno zato što sam napomenuo da snimam)

ON: ko te zvao, nije te nitko zvao, šta pričaš ti, kakav stres?

JA: ponavljam kako mi je prouzročio stres te neka me ne zove samo više

ON: a jadan

Tu je poziv završio

Imam li pravo tražiti drugo mišljenje od policije i kako se osječati sigirno uz njegove rječi kako je "loš kad ga netko zaje i zna cijeli grad"

Imam neku policajku i policajca pa da njih probam pitati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija