Jump to content

Vlasnistvo 50%-50% i nitko nece 100%, tko ima veca prava


hitrec

Preporučene objave

Molim pomoc sto prije.

 

Partner i ja otvorili smo j.d.O.o. (50-50) i on je clan uprave dok u principu samo ja doprinosim i guram posao. Firma ne posluje bas sa nekim velikim ciframa ali unatoc tome partner je malo-malo vadio novce iz firme i to je uvjek bila borba oko vracanja..

Zadnja situacija, napravio sam pozajmicu od 4k kn na firmin racun jer nam je falilo sredstava za nabavu no u medjuvremenu on je izvlacio tu lovu kako bi isao na more (ja to naravno nisam znao) i sad kada sam saznao....puko!!!

Zelim raskinuti partnerstvo s njim, definitivno!! Nisam bas previse niti siguran da zelim zadrzati tu firmu (sto bi normalno, jedino bilo u slucaju da vrati sva sredstva u firmu koja je uzeo), spreman sam sve prepisati na njega bez ikakvih potrazivanja samo da se maknem sto dalje... A on zeli da ja preuzmem firmu na sebe...

E sad mene zanima kako to ide u tom slucaju? Znam da imam pravo odbiti drugih 50% firme, ali sto se desava u slucaju kada niti jedan od partnera ne zeli preuzeti drugu polovicu firme? I tko bi u tome slucaju bio vise ostecen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Firma nije nista duzna, cist racun..A bome nema ni sta za isplatiti.. Nego je svijestan da sam ne moze bas nista napraviti u toj firmi, posto sam ja sve hendlao..

Mislim svakako imam u planu ponovno otvoriti firmu, nastaviti dalje, samo sam negdje citao da grad Zagreb daje poticaje za nove startup firme, ali i za postojece, nisam siguran, ali mislim koje posluju ispod godinu dana, sto smo mi presli... Pa me to muci..

 

A ovo sa drzavom bi mogao biti super rezervni plan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete li malo pojasniti kako izgleda vlasnička struktura: Vi i on ste suosnivači, svaki ima po jedan vlasnički udjel, i obojica ste članovi uprave, ili je drugačije?

po ZTD-u je moguće i isključenje člana, i istup člana, i opoziv članova uprave, samo to ovisi kakav je statut Vašeg društva i u kakvim odnosima pravno stojite. Konačno, što kaže bovu, Vi svoj suvlasnički udio (ako ga imate) možete prenijeti na treću osobu, pa neka se onda ona bori s tim Vašim suvlasnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, bovu je napisao:

provjeri dugovanje firme. ako želi da preuzmeš firmu (bez isplate) nešto nije u redu.

 

a da daruješ svoj dio državi pa neka se bakće sa državom?

Evo, nakon dugog vremena prepucavanja odlucio sam da bih krenuo tvojom metodom.

Reci mi za prepisivanje vlasnistva drzavi, sto mi treba? Dali to mogu rijesiti bez njega ili mi treba i neka njegova potvrda?

Dali to mogu ikako rijesiti samostalno da ga nemoram vise kontaktirati?

Ugl. situacija je takva da se zelim u potpunosti odreci svojega djela, bez ikakvih potrazivanja, samo zelim izaci iz toga na sto jednostavniji nacin i sa sto manje kontakta sa partnerom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se Izvinjavam..ali..da sve ovo nije Smiješno..bilo bi.Žalosno..!

Dali ste vi svi Gore Potpisani , ikad Bili kod Javnog Bilježnika kad se Radi Prijenos Poslovnog Udjela..?

Pokloniti 50% Firme Državi..?.?

Evo.idem Nazvati Ministra Mariča,da se Sutra u 9.h Nacrta Kod Javnog Bilježnika A. G. i da sa Sobom 

Ponese - Osobnu - Riješenje, gdje ga Hr. Sabor Imenuje Na mjesto Ministra..i 3.500.Kn.

A Vi se u Međuvremenu Dogovori te o Novom Sjedištu i Novoj Odgovornoj Osobi..

Ili će te Ministra Marića Imenovati Odgovornom Osobom..?

Predloži te Vladi R H.da na Sljedečem Saborskom Zasjedanju, po Hitnom Postupku Odredi Vladinog Povjerenika

koji će se Brinuti i Skrbiti o Imovini Firme..jer ..

Neznam Kako nekome ovako nešto može pasti na Pamet...!!

Frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, frenki zg je napisao:

 

Predloži te Vladi R H.da na Sljedečem Saborskom Zasjedanju, po Hitnom Postupku Odredi Vladinog Povjerenika

koji će se Brinuti i Skrbiti o Imovini Firme..jer ..

 

Nema potrebe za cinizmom - ovo što navodite se u novijoj hrvatskoj povijesti barem jednom dogodilo, tko zna razgovaramo li i mi na forumu sa suvlasnikom još jednog trgovačkog društva od strateškog značaja za Republiku Hrvatsku.

Šalu na stranu, ni ja ne vjerujem u uspjeh "prepisivanja suvlasničkog udjela na državu", ali ako komentator želi pokušati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

Firnu D o o..kojoj se Cifre vrte od - 2.000. kn..do 5.000...pa meni je ovo više nego Smiješno..

Država Neče - Imunološki..koji godišnje donese - 100.mil. kuna..

Nisu htjeli Kamensko..

A sa Agrekorom..ništa nije na čisto..nisu uzeli Vlasništvo..več Upravljanje..

Morate biti Svjesni...da jedan Dan ..Državu njen Djelatnik koji bi išao Preuzeti takvu Firmu..i to..ne cijelu

Pola..Firme..Košta više nego ta Firma Vrijedi..!

Sve ostalo je..Suvišno..!

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija