Jump to content
Lega50

Livada kao parking

Preporučene objave

Pozdrav,

Posjedujem livadu blizu mjesta gdje se održavaju razna događanja. Zanima me može li se legalno ponuditi usluga parkiranja automobila na toj livadi?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

radi ostvarivanja prihoda na tržištu? po meni biste, barem što se tiče odgovornosti prema državi, trebali osnovati obrt, trgovačko društvo ili nešto slično... nadalje, treba vidjeti smije li se na livadi uopće parkirati (je li upisana kao poljoprivredno zemljište, ili kao kakvo?)

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

posjedujem pašnjak od cca 2.000 kvadrata na atraktivnoj lokaciji u Istri. Parcela je odmah uz cestu te graniči sa tri građevinska zemljišta na kojima su izgrađeni apartmani. Pokušala sam na razne načine doći do informacije o tome hoće li se barem u budućnosti GUP-om moći prenamijeniti, budući da ne postoji zdrava logika po kojoj je samo ono i još jedno pored njega (vlasnik u Sloveniji) negrađevinsko. Saznavši da su po tom pitanju uključeni brojni drugi interesi, odustala sam od daljnje rasprave s lokalnom ''gospodom''. 

Moje pitanje je, da li je i na temelju kojeg zakona propisana zabrana korištenja pašnjaka u svrhu parkirališnog mjesta, bez građevinskih radova naravno. Budući da je riječ o ravnom terenu uz prilaz cesti za ''divlji'' parking kakvih ima na desetke po Hrvatskoj potrebno bi bilo samo održavati prohodnost terena.

Hvala unaprijed.

Srdačan pozdrav,

K.

Podijeli ovu objavu

, KarlaJ. je napisao:

Moje pitanje je, da li je i na temelju kojeg zakona propisana zabrana korištenja pašnjaka u svrhu parkirališnog mjesta, bez građevinskih radova naravno.

Zakon o poljoprivrednom zemljištu, glava III

Podijeli ovu objavu

, Spitfire je napisao:

Zakon o poljoprivrednom zemljištu, glava III

Hvala vam na odgovoru. Glava III navodi da je zabranjeno koristiti takvo zemljište u nepoljoprivredne svrhe, osim u određenim slučajevima...no zar nije ta odredba vezana uz prenamjenu i promjenu strukture čestice (izgradnja objekata, promjena površine tla i sl.)? Ja bih u ovom slučaju održavala travnjak kao što i jest bez ikakvih promjena. Budući da je riječ o ravnoj površini, mogla bi poslužiti kao parking.(?)

Podijeli ovu objavu

, KarlaJ. je napisao:

Glava III navodi da je zabranjeno koristiti takvo zemljište u nepoljoprivredne svrhe, osim u određenim slučajevima

A parking nije poljoprivredna svrha.

Vidite, kako i zašto taj dio nije u građevinskom području ne ulauzim, no da bi ste se zakonski bavili nečim takovim treba vam registrirana djelatnost sa MTU za takovo što. Trenutno poljoprivredno zemljište koje nije u građevinskom području ne ulazi u to.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad