Jump to content

Problem suvlasništva u stanu


draž60

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Poštovani,treba mi Vaš savjet u svezi jednog za mene velikog problema.Stan u kojem živim je nasljeđe od mojih roditelja koji su umrli 1997(otac)i 2009(majka).Stan po oporuci dijelimo ja i moj brat(56m2).Ja sam tamo cijelo vrijeme za razliku od brata koji je bio oženjen i ima dvoje djece.Rastao se kad je bio mlad te smo mu svi pomagali u odgoju djece kako moji pok.roditelji tako i ja jer nikada nije htio raditi.Živio je od soc.pomoći.Živio je u stanu od ex.žene koji mu je moj pok.otac uredio te kad se rastao ostavio ga je ženi i preselio u vojni stan koji je trebalo otkupiti.Djeca su mu situirana jer mu je ex.supruga dobila nasljedstvo i djecu je osigurala sa stanovima.U međuvremenu moja je mama umrla 2009-e te se on iz tog vojnog stana doselio 2011-e k meni smatrajući da ima na to pravo jer je polovica njegova.Ja plačam režije i sve ostalo jer On kaže da nema,inače sam pomorac i više sam vani nego doma ali mu ostavim za režije i druge troškove.Ali kad dođem doma i to kratko vrijeme odmora sa svojim me postupcima uništava.Postalo mi je nemoguče s njim živjeti a ja imam već 57 god.i želim imati svoj mir te Vas molim za savjet šta ja mogu napraviti da prodamo taj stan jer on to neče.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate pokrenuti izvanparnični postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice, u kojem, ukoliko nije moguće stan podijeliti geometrijski (dakle od njega napraviti dvije samostalne uporabne cjeline), stan ide na bubanj.

Inače, (su)vlasništvo nije samo pravo, već i obveza, stoga je brat dužan snositi troškove režija u visini svog suvlasničkog dijela (po meni, čak i više, što se tiče potrošnje obzirom da ste vi pomorac i veći dio godine vas nema u stanu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • G-man je promijenio naziv u Problem suvlasništva u stanu

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija