Jump to content

Javni red i mir


mazdilak777

Preporučene objave

Pozdrav

Problem je u vezi narušavanje javnog reda i mira. Susjed se bavi već godina sa betonarom i šljunkom.Ali to je vec izmaklo kontroli, te je poceo raditi po noci i u kasne sate.To i nije najveći problem, nego to što istovaruje šljunak 3 metra od naše kuće. Pijesak i prašina lete u naše sobe i mi to udišemo. Zovemo ga svako malo ali on ne reagira, već bahato odgovori. Nemožemo živjeti u tim uvjetima te proživljavamo nervozu i stres svaki dan. Na poslu smo iscrpljeni i nemožemo normalno funkcionirati, te se bojimo za naše zdravlje, a danas, sutra i za zdravlje naseg potomstva. Molio bih bilo kakav savjet u vezi mojeg problema, bio bih jako zahvalan.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 undefined[?:minuta, drot13 je napisao:

Pismena obavijest svim mogućim inspekcijama, pa nakon tjedan dana zvanje telefonom da vidiš što su poduzeli.

Ako radi po noći, pozvati policiju da dođe i evidentira (reći da radi, buči, zagađuje, što već), pa će onda i oni dopisom obavijestiti inspekcije.

Hvala na odgovoru, imam i video materijala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Može li itko pomoći oko problema sa obiteljski nasiljem/remećenjem javnog reda.

Situacija:

Obiteljska kuća sa 4 stana, u stanu poviše moga živi gospođa sa sinom koja godinama terorizira ostale sinove i snahe u toj mjeri da je jedan sin prodao stan i odselio se, a drugi (od moje supruge otac) se odselio i ostavio mojoj suprugi taj stan.

Ja sam krenuo preuređivati taj stan prije ljeta u nadi da iznamiti/prodati, a gospođa me verbalno zlostavlja skoro svaki put kad dodem dole.  Prijeti mi da će mi razbiti automobit, stan i da će mene nožem napasti, sve u svrhu onemogućivanja prodaje nekretnine.

Nju su i preije mene prijavljivali policiji, koja bi tu došla, napravila zapisnik i otišli.

U nedjelju mi je razbila staklo od verande (nitko nije vidio, nema svjedoka), jedino što ja imam je video snimku od prije 5 dana gdje sam je snimio kako mi prijeti.

Postoji li pravni način da ja gospođu "smirim", barem dok ne prodam stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam pitanje u vezi s javnim redom i mirom.

Stanujem u naselju obiteljskih kuća s vrtovima, ljeti otvaram prozore i vrata, uživam u vremenu. Problem je u tomu što imam susjedu, stariju gospođu, koja je već posljednjih godina počela pokazivati, recimo to tako, mentalni pomak. Ovoga je ljeta počela nerazgovijetno urlati i vrištati, i to u bilo koje doba dana i noći, što uz otvorene prozore i vrata, a što u samoj kući. Na zvonce najednom ogluši, a svaki je pokušaj razgovora i dogovora nemoguć.

Živi sama, ima sina koji jednom godišnje dođe u posjet iz inozemstva, dakle, nema rodbine kojoj bi se čovjek mogao obratiti.

Moj je problem u tome što radim kod kuće i moram se koncentrirati na posao (prevođenje), a njezine eskapade znaju potrajati.

Iz poštovanja prema njezinim godinama i mentalnom poremećaju, voljela bih izbjeći da moram zvati policiju no to će očito biti jedini način. Nažalost, ne vjerujem da će to išta promijeniti jer je, kako se čini, poprilično izgubila kontakt sa stvarnošću, a koliko znam, ne može je se prisiliti na liječenje bez vlastita pristanka ili pristanka nekoga od uže obitelji.

Koje su mi pravne mogućnosti? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 sati , Ivanivanivanic je napisao:

Prijeti mi da će mi razbiti automobit, stan i da će mene nožem napasti, sve u svrhu onemogućivanja prodaje nekretnine.

Nju su i preije mene prijavljivali policiji, koja bi tu došla, napravila zapisnik i otišli.

Prijavit i reći da se strahuje za život.Napravit će zapisnik i sada ali treba u policiji dat prijedlog da pokrenu kazneni postupak zbog prijetnje.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 sati , MmeTipfeler je napisao:

I ja imam pitanje u vezi s javnim redom i mirom.

Stanujem u naselju obiteljskih kuća s vrtovima, ljeti otvaram prozore i vrata, uživam u vremenu. Problem je u tomu što imam susjedu, stariju gospođu, koja je već posljednjih godina počela pokazivati, recimo to tako, mentalni pomak. Ovoga je ljeta počela nerazgovijetno urlati i vrištati, i to u bilo koje doba dana i noći, što uz otvorene prozore i vrata, a što u samoj kući. Na zvonce najednom ogluši, a svaki je pokušaj razgovora i dogovora nemoguć.

Živi sama, ima sina koji jednom godišnje dođe u posjet iz inozemstva, dakle, nema rodbine kojoj bi se čovjek mogao obratiti.

Moj je problem u tome što radim kod kuće i moram se koncentrirati na posao (prevođenje), a njezine eskapade znaju potrajati.

Iz poštovanja prema njezinim godinama i mentalnom poremećaju, voljela bih izbjeći da moram zvati policiju no to će očito biti jedini način. Nažalost, ne vjerujem da će to išta promijeniti jer je, kako se čini, poprilično izgubila kontakt sa stvarnošću, a koliko znam, ne može je se prisiliti na liječenje bez vlastita pristanka ili pristanka nekoga od uže obitelji.

Koje su mi pravne mogućnosti? Hvala.

U ovakvim slučajevima pošto zvučite razumno, primjenio bih načelo "razmjernosti", drugim riječima, obavjestio bih o tome Centar za socijalnu skrb (pismeno naravno), obzirom da se radi o osobi koja nema nikakve skrbnike ili rodbinu u blizini. Provajte na taj način, pa ako centar ništa ne poduzme u nekom razumnom roku  tek onda policija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 sati , MmeTipfeler je napisao:

Stanujem u naselju obiteljskih kuća s vrtovima, ljeti otvaram prozore i vrata, uživam u vremenu. Problem je u tomu što imam susjedu, stariju gospođu, koja je već posljednjih godina počela pokazivati, recimo to tako, mentalni pomak. Ovoga je ljeta počela nerazgovijetno urlati i vrištati, i to u bilo koje doba dana i noći, što uz otvorene prozore i vrata, a što u samoj kući. Na zvonce najednom ogluši, a svaki je pokušaj razgovora i dogovora nemoguć.

Ovo baš i ne izgleda tako bezazleno. To bi stvarno mogle biti manifestacije ozbiljnijeg psihičkog poremećaja.

Kao što kaže Stradivari, obavijestite nadležnu socijalnu službu. Ako i drugim susjedima smeta, pitajte ih bi li oni potpisali jedno pismo naslovljeno na Centar socijalne skrbi, u kojem biste opisali što se događa i izrazili zabrinutost za zdravlje i sigurnost te gospođe, ali i susjedstva. 

Neka ju oni posjete, pa neka malo na njih vrišti. Ili neka se ne javlja na zvono. To će samo potvrditi vaše navode.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 sati , sivko je napisao:

Prijavit i reći da se strahuje za život.Napravit će zapisnik i sada ali treba u policiji dat prijedlog da pokrenu kazneni postupak zbog prijetnje.

Kako su mi policajci rekli čini mi se da i to nema smisla. Kazali su mi zadnji put da ce ju 99% sudaca poslati kuci kad je vide, jer ima 80+ godina. 

Imam li vece sanse ako osiguram stan, pa da prepustim osiguravajucoj kuci da ju prijavljuje ako (kada) opet nesto razbije? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Ivanivanivanic je napisao:

Kako su mi policajci rekli čini mi se da i to nema smisla. Kazali su mi zadnji put da ce ju 99% sudaca poslati kuci kad je vide, jer ima 80+ godina. 

To što ju ne bi htjeli kazniti ne znači baš da može biti bez nadzora - zbog vlastite sigurnosti.

Radije prijavite socijalnoj službi kako vam je savjetovano.

 

Citiraj

Imam li vece sanse ako osiguram stan, pa da prepustim osiguravajucoj kuci da ju prijavljuje ako (kada) opet nesto razbije? 

Samo provjerite da sitnim slovima na drugoj strani police ne piše nešto u smislu da neće pokriti štetu koju počine dementne osobe sa 80+ godina.

.:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 sati , felixx je napisao:

To što ju ne bi htjeli kazniti ne znači baš da može biti bez nadzora - zbog vlastite sigurnosti.

Radije prijavite socijalnoj službi kako vam je savjetovano.

 

Samo provjerite da sitnim slovima na drugoj strani police ne piše nešto u smislu da neće pokriti štetu koju počine dementne osobe sa 80+ godina.

.:-D

Gospođa zivi sa sinom u stanu, nije bez nadzora, samo je ona alfa u toj "vezi" pa sin nista ne poduzima.

A inace nema u zdravstvenom kartonu nikakvih psihickih dijagnoza. Jednostavno je zločesta. 

Hvala puno. na savjetima. 

 

I imam povoljno stan na prodaju ako nekoga zanima, baba gratis ;)

uređeno: od Ivanivanivanic
Tipfeler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivanivanivanic je napisao:

Kako su mi policajci rekli čini mi se da i to nema smisla. Kazali su mi zadnji put da ce ju 99% sudaca poslati kuci kad je vide, jer ima 80+ godina. 

Imam li vece sanse ako osiguram stan, pa da prepustim osiguravajucoj kuci da ju prijavljuje ako (kada) opet nesto razbije? 

naravno da će je poslat kući a ne u zatvor ali možda se malo uplaši suda.

ne znam da li postoji takvo osiguranje namjernog razbijanja ako nije bilo provale ili razbojsništva itd

a mislim da ni socijalna služba nema što napravit.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

naravno da će je poslat kući a ne u zatvor ali možda se malo uplaši suda.

ne znam da li postoji takvo osiguranje namjernog razbijanja ako nije bilo provale ili razbojsništva itd

a mislim da ni socijalna služba nema što napravit.

Ma mislio pitati moze li i hoce li joj sud nekakvu novcanu kaznu? Mislim da bi ju to malo zaustavilo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala svima na odgovorima. Nisam se javljala jer mi je bio vrisnuo internet.

U međuvremenu je, čini se, netko ipak obavijestio gospođinog sina - vidjela sam neki dan njegov auto u ulici, pa je sada mir, a gospođa je vjerojatno smještena u dom. Bar se nadam, a nadam se i da neće tamo imati lošu skrb.

Hvala još jednom. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija