Jump to content

Smatra li se stalna stimulacija plaćom u smislu Zakona o doprinosima?


Spinn

Preporučene objave

Dakle, dio zaposlenika jednog trgovačkog društva ima odluke o stalnoj stimulaciji plaće. Bez puno filozofije, to je praktički povećanje plaće ali na način koji poslodavcu daje mogućnost samovoljno oduzeti isto. 

Neki od tih zaposlenika će biti izaslani na rad u povezano društvo u inozemstvu, a za odluku o osnovici za obračun doprinosa izaslanog radnika (čl. 37. Zakona o doprinosima) upitno je smatra li se i ta stimulacija plaćom?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Da se nadovežem. Imamo sličnu situaciju gdje na je na obrascu IP1 vidljivo da su uračunati redovni rad i stimulacija i uredno se plaćaju svi porezi uključujući i davanja za mirovinsko i zdravstveno na stimulaciju kao i na redovni dio. Čuo sam da svi ostali dodaci, bez obzira što se na njih plaćaju porezi i doprinosi, ako nisu dio redovne plaće prema ugovoru o radu, ne ulaze u izračun prosjeka. 

Ispada da radimo za minimalac i zanima me hoće li ova situacija utjecati na mirovinu? Uzima li se u izračun mirovine prosjek plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro. Ali nije isto ako se računa prosjek na recimo redovni rad 3600 + 1700 stimulacija i to je zajedno 5300. Ili se računa samo na redovni rad koji je 3600 kn.  Govorim o bruto iznosu. A ja to ne znam kao niti moje kolege. A mislim da i mnogi drugi ne znaju.

uređeno: od Rio_72
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Znamo mi što je neto. Nego zanimalo me da li se računa onaj dio sa stimulacijom? Ili samo "gola" plaća. 

 

prije 8 sati , Rio_72 je napisao:

Hvala na odgovoru. Znamo mi što je neto. Nego zanimalo me da li se računa onaj dio sa stimulacijom? Ili samo "gola" plaća. 

A pod golu plaću nisam mislio na neto nego na redovni rad bez stimulacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija