Jump to content

Obiteljsko imovinski odnosi


anonimno

Preporučene objave

Moji roditelji su vlasnici obiteljske kuce sa dva stana.Jedan stan su bili dali na koristenje meni i mojoj obitelji (polovinu) i bratu i nevjesti (drugi dio).Za vrijeme naseg boravka u inozemstvu,brat i nevjesta su se uselili u nas dio stana (uz odobrenje roditelja) tako da sada mi zivimo u istom tolikom stanu skupa sa mojim roditeljima.Tocnije u jednom stanu 6 osoba,a u drugom 2 !!!! Da li ja mogu na bilo koji nacin (cak i putem suda,ako treba) traziti svoj dio stana natrag ili da li mogu traziti da me roditelji isplate za moj zakonski dio imovine da bih konacno mogla priustiti svojoj djeci normalan zivot? Ima li ikakve zakonske osnove (jer ocito ljudske nema!!) da ja dobijem svoj dio za zivota roditelja (kao sto to vec uziva moj brat) ili moram cekati da oni umru -a vjerovatnije cu ja prije njih!!??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana Saro,zahvaljujem na Vasem odgovoru,ali izgleda mi da niste shvatili moje pitanje.Vas odgovor vazi za normalne i ljudske odnose,ali ovdje se radi o potpuno nekorektnim i neljudskim odnosima i zbog toga sam pitala ima li ikakve pravne mogucnosti (cak i putem suda) da bih ja postigla upravo to sto ste mi Vi odgovorili?Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li su roditelji prepustili vlasništvo dijela kuće ili samo posjed?

Ako su loši odnosi, onda se najbolje riješiti problema prodajom objekta i neka vaši roditelji koji su vlasnici odluče što s novcem.

Djeca nemaju pravo na imovinu roditelja dok su ovi živi!

Na žalost, ne mogu vam se preporučiti drugačije opcije, no postoje.

 

Tako ih se može tužiti vlasničkom tužbom na iseljenje, da li iz dijela prostora ili iz cijelog. No, ako ostajete u istoj kući očekujte stalne probleme!

[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam roditelji su ustupili na koristenje dio vlsnistva tj.stan ali bez ikakvog dokumenta i bez mog pristanka (u Zakonu stoji da ja kao drugo dijete trebam dati suglasnost za taj postupak,zar ne?).O prodaji imovine nece roditelji ni da cuju,cak sto vise nece ni da se potrude da nadjemo neko rjesenje za mene i moju obitelj (jer ima prostora gdje bi se to moglo izvesti)!!Ako mozete,molim Vas,objasnite mi kako bih mogla tuziti vlasnickom tuzbom na iseljenje? Ako ste odvjetnik,molila bih Vas da mi kazete kako bih mogla s Vama razgovarati o tome (br.telefona ili mobitela ili bilo koji drugi nacin) jer bih rado uzela odvjetnika ako postoji sansa da dobijem svoj kutak tj. da ostvarim svoje pravo (jer i ja sam zakonito dijete kao i moj brat pa onda valjda i ja imam pravo na normalan zivot sa svojom obitelji).Odnosi su vise nego losi,nikakav razgovor nije donio rezultat,ali mene samo zanima moja obitelj i nas mir.Zahvaljujem! (Autor teksta obiteljsko imovinski odnosi-dodatak)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, ako je kuća vaših roditelja, a niti vi nemate prenjeto vlasništvo - za života vaših roditelja bez njihove suglasnosti ne možete ništa.

Odnosno, oni su jedini koji mogu tu nešto napraviti.

Naime, to je imovina Vaših roditelja i djeca nemaju prava na toj imovini.

 

Takvu situaciju iskorištava vaš brat, što nažalost nije neuobičajeno.

 

Roditelji su ti koji bi mogli tražiti iseljenje iz dijela prostora, no izgleda da niti oni baš nemaju prave želje taj problem razriješiti.

 

Sami bez volje roditelja ne možete to razriještiti.

 

Ja nisam odvjetnica, no isto će vam reći i bilo koji drugi odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem Vam se na trudu da mi pomognete tj.da mi date tocnu informaciju.

Iz Vaseg teksta je ocito da sam samo jedna u nizu slicnih slucajeva,a izgleda da je postalo pravilo da brat iskoristava sestru (sto u obrnutom smjeru nisam bas imala prilike cuti).Pitam se samo kud vodi ovaj svijet i cemu se neki "ljudi" nadaju?

Jos jednom hvala i srdacan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija