Jump to content

pripadnici Narodne zastite...priznavanje?


Draganec

Preporučene objave

Znaci pitanjr se odnosi na osobe.... cl.3 toc.b. osobito pripadnik " naoruzanih odreda Narodne zastite koji je bio izravno angaziran kao pripadnik botbenog sektora najmanje 100 dana u razdoblju od 30 srpnja 1991. do 31 prosinca 1991. god.

Postovani kolege postavljam pitanje za svoje susjede, prijatelje.....papira, dokumentacija nedostaje.... ali da bi osoba koja je bila Zapovjednik sebi sredila provedene dane, a za pojedince nema spiska. Ne vode se u evidenciji, aja osobno kao OSO sam evidentirao osobe prilikom kontrole nocne itd.... JEL TO POSTENO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draganec je napisao:

Znaci pitanjr se odnosi na osobe.... cl.3 toc.b. osobito pripadnik " naoruzanih odreda Narodne zastite koji je bio izravno angaziran kao pripadnik botbenog sektora najmanje 100 dana u razdoblju od 30 srpnja 1991. do 31 prosinca 1991. god.

Postovani kolege postavljam pitanje za svoje susjede, prijatelje.....papira, dokumentacija nedostaje.... ali da bi osoba koja je bila Zapovjednik sebi sredila provedene dane, a za pojedince nema spiska. Ne vode se u evidenciji, aja osobno kao OSO sam evidentirao osobe prilikom kontrole nocne itd.... JEL TO POSTENO!

U potpunosti se slažem sa Vama da nije pošteno, naravno, ne može i nikada neće niti biti, jer smo i pred Zakonima i pred Ustavom svi jednaki, barem bi trebalo tako biti, ali, iz navedenog, a i sam znam za par takvih primjera, očigledno, nažalost, nismo....

Ali, znate onu našu narodnu izreku, a koja je, poglavito tijekom Domovinskog rata, bila aktualna...."Kome u rukama...tome i u ustima..", ali što možemo, nažalost tako je kako je...

Da je on barem jedini, ali nažalost nije, on je jedan od mnogobrojnih njemu sličnih...

uređeno: od Željac047
gramatička pogreška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draganec je napisao:

Znaci pitanjr se odnosi na osobe.... cl.3 toc.b. osobito pripadnik " naoruzanih odreda Narodne zastite koji je bio izravno angaziran kao pripadnik botbenog sektora najmanje 100 dana u razdoblju od 30 srpnja 1991. do 31 prosinca 1991. god.

Postovani kolege postavljam pitanje za svoje susjede, prijatelje.....papira, dokumentacija nedostaje.... ali da bi osoba koja je bila Zapovjednik sebi sredila provedene dane, a za pojedince nema spiska. Ne vode se u evidenciji, aja osobno kao OSO sam evidentirao osobe prilikom kontrole nocne itd.... JEL TO POSTENO!

sad će to ovaj zakon riješiti,budi bez brige :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 hour , zoranp je napisao:

Zanima me baš dali će riješiti, čim se izglasa zakon, odmah u MORH

iznad one moje iznad izjave postoji "smješko"......ima tu drugi problem.....zakon će biti umjesto 5 da treba biti 3 mj. i da morh izdaje rješenja...tebi je već to priznato kao neborbeni...znači ne možeš sad imati borbeni samo zato što treba biti 3 mj.

problem je u morh evidencijama....i tamo će morati doci do neke promjene...mi smo već oko toga  pričali na forumu i sve one priče morha o 5 mjeseci i nekakva odluka vlade o neborbenom sektoru za NZ su priče za malu djecu...jer imaju neki i sada borbeni sektor  dok neki nemaju uopće,a neki neborbeni sektor i to u jednoj te istoj postrobi....

ali vidjet ćemo kako će se odvijat sitacija oko toga.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 sati , gorand je napisao:

i sve one priče morha o 5 mjeseci i nekakva odluka vlade o neborbenom sektoru za NZ su priče za malu djecu...jer imaju neki i sada borbeni sektor  dok neki nemaju uopće,a neki neborbeni sektor i to u jednoj te istoj postrobi....

 

 

Priče za malu djecu a mene su odbili po tome zaključku, kao što napisah na forumu. I nije mi jasno kako su neki uopće i dobili Borbeni sektor. Ipak vjerujem da če se to riješiti pozitivno za mene i sve koji nisu uspjeli riješiti. Mislim da se uvijek pozivamo na zakon koji je povoljniji. U svakom slučaju vrijeme će pokazati.

uređeno: od zoranp
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zoranp je napisao:

Zanima me baš dali će riješiti, čim se izglasa zakon, odmah u MORH da me prebace iz neborbenog u borbeni sektor jer sam i bio u naoružanim odredima i tako me vode u MORH-u, valjda neće opet naći nešto da me odbiju. Jedva čekam, uglavnom javim na forum kako je prošlo.

Da bi do toga došlo prvo moraju poništiti zakon koji je sada na snazi a kojim se onemogučuje pripadnicima NZ da imaju status hrvatskog branitelja.znaju za koliko bi se povećao broj HB a time i prava koja proistiću iz tog statusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, buda2 je napisao:

Da bi do toga došlo prvo moraju poništiti zakon koji je sada na snazi a kojim se onemogučuje pripadnicima NZ da imaju status hrvatskog branitelja.znaju za koliko bi se povećao broj HB a time i prava koja proistiću iz tog statusa.

Ima kolega koji imaju uvjeta za mirovinu prijevremenu i redovnu po stazu i godinama starosti. Jednostavno ne znaju gdje da dobiju potvrdu o sudjelovanju u NZ.

Za nadati je da ce im status branitelja donijeti vecu mirovinu, sto su neki i u pravu.

Odakle krenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Draganec je napisao:

Ima kolega koji imaju uvjeta za mirovinu prijevremenu i redovnu po stazu i godinama starosti. Jednostavno ne znaju gdje da dobiju potvrdu o sudjelovanju u NZ.

Za nadati je da ce im status branitelja donijeti vecu mirovinu, sto su neki i u pravu.

Odakle krenuti?

Tko ga je pozvao u NZ ? Tamo treba ići. Ako ih ne prebace ,ovim novim zakonom, u borbeni sektor onda ot toga ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draganec je napisao:

Odakle krenuti?

prvo treba proslaaviti novu godinu :) jer zakon od iduće vrijedi...zatim,možda još malo sačekati jer po običaju neće im odmah biti jasno kome sve trebaju dati.......i onda krenuti od ureda za obranu......oni imaju te evidencije...a ako nemaju ili pogrešno imaju onda nastaju komplikacije...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Hvala. Zanimljivo.......Osnovat ce se Povjerenstvo.....,

Tko živ. Mnogi nece docekati, a postoji dokumentacija i evidencija po mjesnim zajednicama, samo gdije prašinu skuplja.

Naime. Kolega iz susjednog sela je bio u Uredu za obranu, potpisao Zahtjev za priznavanje krajem siječnja i od odgovora još niti slova.

Eto, zbog toga sam postavio pitanje, a kolega je dosta bolestan i " težak" za borbu sa administracijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zoranp je napisao:

Koliko ja znam ako je netko nakon NZ  bio u HV-u, tj odmah nastavio u HV, onda mu se prizna i vrijeme provedeno u NZ, ali ako je bio samo u NZ ,onda nemože biti Borbeni sektor.

ako se zaključkom vlade postrojba vodi kao ne borbena,onda nikako ne može biti priznato borbeni sektor pa da je bio i borbeni pilot poslije toga....a da se priznalo nekima to je točno...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelj mi je neki dan išao u ured državne uprave da mu priznaju NZ... i ništa od toga. U selu postoji papirologija, sačuvana, da je bio pripadnik NZ, nazovimo to neborbeni sektor jer je radio minsko eksplozivna sredstva za policiju i NZ koja je držala punktove, u kojima je uveden. Rekao je u uredu da to može predočiti međutim odgovor je da im to ništa ne znači i što je čekao do sada.
Tako, kao i uvijek... dvostruka pravila.
Nezaposlen, bez primanja, ne može dobiti pomoć za nezaposlene jer posjeduje kuću i malo zemlje. Auta nema niti što drugo. Socijalku ne može dobiti jer je zdrav i ima kuću. Prešao 60-tu godinu života.
Znači, NZ... opet kako kome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , zoranp je napisao:

Koliko ja znam ako je netko nakon NZ  bio u HV-u, tj odmah nastavio u HV, onda mu se prizna i vrijeme provedeno u NZ, ali ako je bio samo u NZ ,onda nemože biti Borbeni sektor.

Možda sam u krivu ? Ako je netko bio u NZ u Zagrebu ,Čakovcu , Puli  sigurno nemože biti borbeni sektor.ali ako je netko bio npr.na desnoj  obali Drave ,koja je bila crta obrane između okupirane Baranje i Slavonije (potez od D.Miholjca do Osijeka) ili lijeva obala Save , NZ su bili prvi naoružani odredi dok nisu stigle prve postrojbe ZNG.zašto ti pripadnici ne bi dobili status borbenog sektora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, buda2 je napisao:

Možda sam u krivu ? Ako je netko bio u NZ u Zagrebu ,Čakovcu , Puli  sigurno nemože biti borbeni sektor.ali ako je netko bio npr.na desnoj  obali Drave ,koja je bila crta obrane između okupirane Baranje i Slavonije (potez od D.Miholjca do Osijeka) ili lijeva obala Save , NZ su bili prvi naoružani odredi dok nisu stigle prve postrojbe ZNG.zašto ti pripadnici ne bi dobili status borbenog sektora?

pa zakonom je omogućeno da dobiju...ali...nisu još ni povjerenstvo formirali ,a priznavanje im sprečava gore navedena uredba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se nadovezem... "upisan" sam 29.09.91. Taj datum je bio dovoljan za dragovoljca, pa nisam potezao ranije datume. Kako se po novom Zakonu vrednuje svaki dan, zatrazio sam dodatne dane (od 01. 08.); nesto je dokumentirano, za drugo imam svjedoke. I sad cekam... i da, potez od Osijeka do Donjeg Miholjca. Iskreno... ne nadam se nicem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, gmail je napisao:

Puno nelogičnosti u zakonu o hrv. branitelja¸¸¸¸mene digao krizni stab grada 1,5 1991 i drzali me do 24 12,91 kad odlazim u z.n.g i nikakva prava nemam kao kurir pri narodnoj zastiti.

Po napisanome nemaš prekida između NZ i ZNG i mislim da ti se vodi sve od 1.5.znam dečke kojima je sve priznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne od 24 12.91 u zng bez prekida do konca 94.otkad se vodim na bolovanju do 96 god.invalid 30 posto a za krizni stab i danas čuvam iskaznice od 1.5 91 i potpise zapovjednika ali sve badava a prosle godine u 7 mjesecu sam predao papire za novo vjestačenje a evo ni dan danas me nisu zvali pa imam pitanje koliko dugo se čeka na komisiju zbog pogorsanja i da li mogu da biram da li po starom zakonu na komisiju a predao sam i pozurnicu preko hvidre ¸¸hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, gmail je napisao:

Ne od 24 12.91 u zng bez prekida do konca 94.otkad se vodim na bolovanju do 96 god.invalid 30 posto a za krizni stab i danas čuvam iskaznice od 1.5 91 i potpise zapovjednika ali sve badava a prosle godine u 7 mjesecu sam predao papire za novo vjestačenje a evo ni dan danas me nisu zvali pa imam pitanje koliko dugo se čeka na komisiju zbog pogorsanja i da li mogu da biram da li po starom zakonu na komisiju a predao sam i pozurnicu preko hvidre ¸¸hvala.

Nazovi svoju referenticu u mirovinskom i provjeri gdje ti je predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nitko nece dobit status branitelja ns osnovi nsrodne zastite jer je potrebno imat 100 borbenih dana.a meni su uz smjeh u uredu za obranu rekli di je to bilo 100 borbenih dana u 91.da ni u Vukovaru nije bilo

 

Zakon je laz.obmana.od korice do korice.ko je ima do sada nesto.dobro je prosa.od ovog zakona nece dobit nista.mozda hvo

 

Pokaza san im potvrdu original iz 91.di pise da san bija od 01.09-31.12.a tip iz kancelarije kaze pa tu nema 100 dana.a onako kad pogledas da je tu bija 9.10.11.12.misec jednako 120 .ne znaju u tim uredima koliko je 2+2.ka da daju iz svog depa.neljubazni arogantni su

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Spiro kliskic je napisao:

Nitko nece dobit status branitelja ns osnovi nsrodne zastite jer je potrebno imat 100 borbenih dana.a meni su uz smjeh u uredu za obranu rekli di je to bilo 100 borbenih dana u 91.da ni u Vukovaru nije bilo

 

Zakon je laz.obmana.od korice do korice.ko je ima do sada nesto.dobro je prosa.od ovog zakona nece dobit nista.mozda hvo

 

Pokaza san im potvrdu original iz 91.di pise da san bija od 01.09-31.12.a tip iz kancelarije kaze pa tu nema 100 dana.a onako kad pogledas da je tu bija 9.10.11.12.misec jednako 120 .ne znaju u tim uredima koliko je 2+2.ka da daju iz svog depa.neljubazni arogantni su

Da li NZ "tretiraju" kao borbeni ili neborbebni sektor ? Ako je neborbeni onda ništa od priznavanja statusa branitelja po toj osnovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po zakonu o hr.br.prpadnici n.zastite bi navodno trebali dobit status branitelja uz to da su proveli minimum 100 borbenih dana.medutim likovi iz ureda za obranu tvrde da nigdi nije bilo 100 borbenih dana u 1991.u periodu djelivanja n.zastite.znaci nitko ne moze dobi taj status.nego oni koji su blizu oltara i koji su ishodovali potvrde o 100 borbenih dana u n.zastiti.njih 10ak.mozda i vise

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Spiro kliskic je napisao:

Po zakonu o hr.br.prpadnici n.zastite bi navodno trebali dobit status branitelja uz to da su proveli minimum 100 borbenih dana.medutim likovi iz ureda za obranu tvrde da nigdi nije bilo 100 borbenih dana u 1991.u periodu djelivanja n.zastite.znaci nitko ne moze dobi taj status.nego oni koji su blizu oltara i koji su ishodovali potvrde o 100 borbenih dana u n.zastiti.njih 10ak.mozda i vise

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inace u ratu sam proveja 4.5 god.kao pionirac.injzinjerac.pirotehnicar.po danu skida mine po noci postavlja.nisam bija prva crta vec nulta.isprid nasih.u penziji sam 20%hrvi.od 2004.status br.na osnovi sudjelovanja u n.zastiti trazim.jer u tom slucaju postajem dragovoljac sto znaci 1.85 faktor pri izracunu mirovine(maximalno)+10%kao dragovoljac po danima provedenim u ratu.to mi treba .i satisfakcija da sam dragovoljac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Spiro kliskic je napisao:

Inace u ratu sam proveja 4.5 god.kao pionirac.injzinjerac.pirotehnicar.po danu skida mine po noci postavlja.nisam bija prva crta vec nulta.isprid nasih.u penziji sam 20%hrvi.od 2004.status br.na osnovi sudjelovanja u n.zastiti trazim.jer u tom slucaju postajem dragovoljac sto znaci 1.85 faktor pri izracunu mirovine(maximalno)+10%kao dragovoljac po danima provedenim u ratu.to mi treba .i satisfakcija da sam dragovoljac

Ako nemaš prekida , niti jedan dan, između NZ i ZNG i imaš više od 100 dana do 15.01.1992. imaš status dragovoljca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Spiro kliskic je napisao:

U narodnoj zastiti san proveja od 01.09.9-31.12.91. Nakon toga 03.01.92.prelazim u HV.I OSTAJEM DO 04.96.JE LI PREPREKA DA MI SE PRIZNA TO STA JE PAUZA OD ODLASKA IZ NAR.ZAS.U HV.DVA DANA.FIZICKI JE NEMOGUCE DA U ISTOM DANU BUDEM U N.ZASTITI I ISTI DAN U HV.

Po " zakonu" si trebao u HV stupiti 01.01.1992.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Spiro kliskic je napisao:

U narodnoj zastiti san proveja od 01.09.9-31.12.91. Nakon toga 03.01.92.prelazim u HV

 

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Po " zakonu" si trebao u HV stupiti 01.01.1992.

nekad bilo,po sadašnjem zakonu to nije bitno.....treba 100 dana....a da li će dobiti 100 dana borbenog sektora otom-potom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spiro kliskic je napisao:

Znam da po novom zakonu vise Ne igra isti dan iz n.zas.pa u HV.BITNO JE DA SE IMAS 100 DANA BORBENOG SEKTORA U 1991.ALI TESKO CE ITKO TO DOBIT.JER TVRDE DA NIGDI NIJE BILO 100 BORBENIH DANA U N.Z. 1991...NA SVE SU MISLILI OSNIVACI ZAKONA ..

Bez obzira šta ili kako kaže zakon , morate shvatiti da je to igra brojeva.za sve je napravljena simulacija koliko će to koštati kuna na mjesećnoj odnosno godišnjoj razini.npr.koliko će osoba dobiti status branitelja priznavanjem NZ borbenim sektorom a time i braniteljsku mirovinu koja je veća od njihove trebnutne.ili koliko će branitelja steći status dragovoljca a s time novi izračun i povečanje mirovine.onima koji su u dvije navedene grupe ostaje nadanje da će se NZ priznati u borbeni sektor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo kako bilo novi zakon napravija je pomutnju.ljudi se nadaju.strepe.uvuka im se straj u kosti.mislin se je li borbeni sektor ako je covik ima pusku.dvocijevku s bojevom municijom.strazarija.ophodija utovara min.exsplozivne naprave.uz ucestalo neprijateljsko bombandiranje sta iz aviona bilo brodova.ako su na to podrucje padali avioni.dimili se brodovi.sta je tribalo noz u zube i na brod.kupija san z.o.hr.br.koji cu direktno poslat Medvedu.da ga malo prouci ....ali fucka se njemu.glavno da su"izdali"novi zakon o braniteljima pun smicalica.podvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Spiro kliskic je napisao:

Bilo kako bilo novi zakon napravija je pomutnju.ljudi se nadaju.strepe.uvuka im se straj u kosti.mislin se je li borbeni sektor ako je covik ima pusku.dvocijevku s bojevom municijom.strazarija.ophodija utovara min.exsplozivne naprave.uz ucestalo neprijateljsko bombandiranje sta iz aviona bilo brodova.ako su na to podrucje padali avioni.dimili se brodovi.sta je tribalo noz u zube i na brod.kupija san z.o.hr.br.koji cu direktno poslat Medvedu.da ga malo prouci ....ali fucka se njemu.glavno da su"izdali"novi zakon o braniteljima pun smicalica.podvala.

E da je rat drukčije završio bilo bi isto za svakoga tko je nosio oružje a ovako nije isto, u Oluji kod Dvora kada je krajinska vojska zarobila naše HV vojnike streljala je sve zajedno, domobrane, rezerviste i gardiste. Tako je bilo i na Blajburgu streljani su i ustaše i domobrani koji nisu ni metka opalili, povjest se stalno ponavlja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ce bit da nam i ovo sta imamo ne oduzmu.uzeli bi cega se docepaju

 vise ne bi dali nista.samo na papiru..minjat ce se opet  zakon.zaj mi jd 75 kn koliko san platija zakon moga san kil janjetine spremit za familiju..je imaju obraz.ko opanak.sve na biro treba.od sluzbenika pa nadalje

 

 Ili u irsku.moldaviju.botsuanu. ih poslat.veteran u americi je svetinja a bore se ko zna di i za cije interese.a mi pisali krv suze znoj za koga .keruma.todorice.kraljeve mika.lopove.i penziju malo vecu od minimalca...

 

Pardon nismo isli za penziju jer kad san dobija prvu placu.pita san se ocemo li i dalje prmat placu.gorke suze placenika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam saznao kada je otac preminuo da njemu tamo uopće nije uvedeno da je bio u narodnoj zaštiti 3 mjeseca, već ga se vodi od 28.06.1991. kad je osnovana 106. brigada, a i ta narodna zaštita je BS jer su oni već onda mijenjali 3. gardijsku okolo i držali straže itd... Kažu idi kod zapovjednika NZ gdje je bio da napiše potvrdu a on je bio zapovjednik... o.O Ma...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

u osijeku je krenilo,prijatelj je popunio potrebne papire koje je ured za obranu dao,prije mijesec dana je isao na razgovor tj. isiao je potpisati da se slaze

sa onim sto mu je zapovijednik napiso i sad su papiri otisli za zagreb,u uredu kazu da ceka rijesenje,pozitivo ili negativno rijeseno po njega

toliko

 

, Spiro kliskic je napisao:

Znam da po novom zakonu vise Ne igra isti dan iz n.zas.pa u HV.BITNO JE DA SE IMAS 100 DANA BORBENOG SEKTORA U 1991.ALI TESKO CE ITKO TO DOBIT.JER TVRDE DA NIGDI NIJE BILO 100 BORBENIH DANA U N.Z. 1991...NA SVE SU MISLILI OSNIVACI ZAKONA ..

ako je neko bio malodoban u NZ treba mu samo 30 dana za ostvarivanje statusa,tako da je moguce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je što nije zadan rok do kada se mora to sve rješiti. Ja sam u 10 mjesecu bio na ispitivanju u Osijeku, gdje sam bio, što radio a imaju sve napismeno, jer 10 godina sam vodio spor oko priznavanja statusa Branitelja iako sam ranjen u N.Z i imam HRVI  trajno, pa me za sada još ne priznaju kao Borbeni sektor. Mislio sam da će to rješiti do kraja prošle godine a ovako pitanje je dali ikada. Svi se prave blesavi. Žalosno da bi četosima, arkanovcima, šešeljevcima i ostalima koji su abolirani prije rješili nego nama. Eto ako mi slučajno stigne " presuda" ma kakva bila javim na forumu. Ali sve manje vjerujem da će išta biti od toga osim odugovlačenja i čekanja da nas što više pokrepa.

uređeno: od zoranp
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
prije 1 sat , Mister-X je napisao:

poznanik mi je predao za NZ prije jedno 7-8 mjeseci ,al od odgovora ili poziva oko toga još ništa....oni koji su to prolazili ili prolaze koliki je inaće vremenski period za dobijanje rješenja ?

Kod mene je bio poziv od predaje zahtjeva nepunih 7 mjeseci, rješenje sam dobio nakon 7 dana od izjave koju sam dao zajedno sa 2 svjedoka iz voda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Ginko72 je napisao:

Kod mene je bio poziv od predaje zahtjeva nepunih 7 mjeseci, rješenje sam dobio nakon 7 dana od izjave koju sam dao zajedno sa 2 svjedoka iz voda.

mislim da mi je on rekao da je već kod predaje zahtjeva odmah prilozio popunjenu izjavu zapovjednika i svjedoka jer je to bio kao "uvjet" za predaju zahtjeva...čak nije dobio ni potvrdu da je uopče predao.....i otada ništa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Mister-X je napisao:

mislim da mi je on rekao da je već kod predaje zahtjeva odmah prilozio popunjenu izjavu zapovjednika i svjedoka jer je to bio kao "uvjet" za predaju zahtjeva...čak nije dobio ni potvrdu da je uopče predao.....i otada ništa....

Koliko sam upoznat, u zahtjevu ( od 3 lista) kojeg ispunjavaš između ostalih podataka navedeš svjedoke. U pozivu isto tako napominju da sa svjedocima dolaziš na određeni dan. Mene su pitali hoću li potvrdu da sam predao,

i kako sam ju tražio dobio sam ovjerenu ( datum zaprimanja i pečat ) kopiju prve strane svoga zahtjeva.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Mister-X je napisao:

poznanik mi je predao za NZ prije jedno 7-8 mjeseci ,al od odgovora ili poziva oko toga još ništa....oni koji su to prolazili ili prolaze koliki je inaće vremenski period za dobijanje rješenja ?

Da li je netko kome je priznato sudjelovanje u NZ dobio povećanje mirovine ( iz civilne invalidske u braniteljsku ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija