Jump to content

Čija je nekretnina


Jojejk

Preporučene objave

Bok! Moji roditelji su sagradili kuću prije nekoklo desetaka godina i svi u njoj živimo već godinama. To je naša kuća i na istoj čestici je kuća jednog susjeda. Problem je što sam nedavno vidio vlasnički list i tamo piše da je vlasnik čestice Republika Hrvatska. Nigdje ne pišu moji roditelji da su vlasnici a ni ne spominje se susjed koji je vlasnik druge kuće. Šta to sad znači,čija je kuća? Mi smo to kupili davnih dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo što morate je vidjeti na koji način je RH uknjižena kao vlasnik, a to ćete naći u povijesnom izvatku u ZK.

Moja pretpostavka je da se radilo o društvenom vlasništvu, a na kojem su vaši roditelji i susjed nekim pravnim poslom dobili neko od sadržaja prava, koji su u ranijem uređenju bili mogući u sustavu društvenog vlasništva, no pitanje je, je li to bilo i evidentirano na neki način.

Imaju li vam roditelji kakav pisani trag ove kupoprodaje koju spominjete i tko je naveden kao prodavatelj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija