Jump to content

ivopolo123

Preporučene objave

Poznanik me verbalno maltretirao puna dva mjeseca ,u dobroj namjeri sam ga telefonski nazvao i zamolio da prestane,nije me saslušao ,nakon toga odlazim na njegovo radno mjesto i tamo dolazi do ismijavanja mene i ja mu nanesem lake tjelesne ozljede (okarakterizirane od strane lječnika)

Od DORH-a dobivam POZIV na saslušanje gdje me se teret za kaznena djela; prijetnjom iz članka 139. stavak 1. i teškom tjelesnom ozljedom u pokušaju iz članka 118. stavak1. u svezi člankom 34.

Prijava prijetnje od strane oštećenog je LAŽNA nisam uopće izgovorio ništa što bi se smatralo prijetnjom,

Nije mi jasno ako je ozljeda okarakterizirana kao laka ( 2 šamara ) zašto se predmet vodi kao teška tjelesna ozljeda u pokušaju !

Da li moram angažirat odvjetnika?

Da li se isplati prijavit ga za lažnu prijavu?

Kolika je realna otšteta privatnom tužbom za nanesene ozljede (on traži 10.000,00kn)

Nisam do sada nikad kažnjavan.Kakav ishod mogu očekivat tj. kaznu ?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li sigurni da je kvalifikacija prijetnje čl. 139. stavak 1. KZ-a? Jer spomenuti stavak se inače progoni privatnom tužbom, osim iznimaka u stavku 4. citiranog članka.

Glede ozljeda, je li se baš radilo o šamarima, dakle udaranju otvorenim dlanom ili je bila i pesnica u pitanju? Ako su zbilja bili šamari, nelogično mi je da vas terete za pokušaj TTO (osim ako to nisu povezali sa prijetnjom, pa napravili priču).

Moja sugestija je svakako angažirati odvjetnika kaznenjaka, da ode s vama na ispitivanje i da dogovorite strategiju obrane, kako na ispitivanju, tako i kasnije kroz postupak. Moram vam reći, da vam je šansa da pobijete prijetnju vrlo mala, upravo zbog fiičkog okršaja i evidentnog sukoba od ranije (to ćete teško braniti). Pokušaj TTO-a bi se mogao "srušiti", pogotovo kroz medicinsko vještačenje, gdje treba tražiti vještaka da se decidirano izjasni, a prema utvrđenom mehanizmu nanošenja TO, je li tim mehanizmom uopće bilo moguće nanijeti TTO.

Glede lažne prijave, bojim se da vam to neće proći i osobno bih izbjegao, jer će se percipirati kao pokušaj izvlačenja s vaše strane (mislim da bi više štetilo, ali ovo je isključivo moje mišljenje).

Što se odštete tiče, prema vašem opisu, njegovo potraživanje je prenapuhano, realno je par tisuća kuna.

Kazna, ako bude, obzirom na dosadašnju nekažnjavanost, bila bi uvjetna osuda, vrlo vjerojatno i sa sigurnosnom mjerom zabrane približavanja, uznemiravanja i uhođenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 sati , ivopolo123 je napisao:

Poznanik me verbalno maltretirao puna dva mjeseca ,u dobroj namjeri sam ga telefonski nazvao i zamolio da prestane,nije me saslušao ,nakon toga odlazim na njegovo radno mjesto i tamo dolazi do ismijavanja mene i ja mu nanesem lake tjelesne ozljede (okarakterizirane od strane lječnika)

Kako vas je vrijeđao? Je li možda u tom vrijeđanju bilo elemenata nacionalne, rasne ili vjerske mržnje? Imate li pouzdane svjedoke za bar neki od tih prethodnih događaja?Imate li pouzdane svjedoke koji bi posvjedočili da vas se vrijeđalo prilikom tog incidenta?

Jasno vam je sada da ste to maltretiranje trebali prijaviti, te ako je bilo elemenata klevete ili sramoćenja podići tužbe u tom smislu...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pozivu koji sam dobio od strane DORH-a stoji kvalifikacija prijetnje čl. 139. stavak 2. KZ-a i stavak 1.

Nakon nemilog događaja dobio sam poziv od Prekršajnog suda.Na njihovo javljanje rečeno mi je da mi ne mogu suditi jer su oba predmeta koja se vode protiv mene ujedinili i premjestili na Državno odvjetništvo tj. sve spojili  i napravili priču.

Evidentnog sukoba od ranije nije bilo ,fizički okršaj se dogodio nenamjerno nakon neuspješnog tel. razgovora zato sam baš za razgovor odabrao njegovo radno mjesto da ne dođe do fizičkog okršaja.

Vrijeđao me elementima moje bolesti teška depresija koja se pogoršala njegovim verbalnim maltretiranjem, medicinsku dokumentaciju predao DORH-u .

U vrijeme incidenta  doveo me u fazu neuračunljivosti .

Da li se preporuča braniti na temelju moje psihičke bolesti (neuračunljivost) ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, ivopolo123 je napisao:

U pozivu koji sam dobio od strane DORH-a stoji kvalifikacija prijetnje čl. 139. stavak 2. KZ-a i stavak 1.

Vjerojatno je greška, trebao bi biti samo stavak 2. (osim ukoliko se ne radi o kvalificiranom obliku iz st. 3. ili 4.).

Prije 8 minuta, ivopolo123 je napisao:

Nakon nemilog događaja dobio sam poziv od Prekršajnog suda.Na njihovo javljanje rečeno mi je da mi ne mogu suditi jer su oba predmeta koja se vode protiv mene ujedinili i premjestili na Državno odvjetništvo tj. sve spojili  i napravili priču.

Vjerojatno aludiraju na slučaj Maresti, iako se tome lako doskoči odgovarajućom izmjenom činjeničnog opisa djela.

Prije 10 minuta, ivopolo123 je napisao:

Vrijeđao me elementima moje bolesti teška depresija koja se pogoršala njegovim verbalnim maltretiranjem, medicinsku dokumentaciju predao DORH-u .

U vrijeme incidenta  doveo me u fazu neuračunljivosti .

Da li se preporuča braniti na temelju moje psihičke bolesti (neuračunljivost) ?

Morate biti oprezni kada idete sa takvom varijantom obrane, jer ona će zahtijevati detaljno psihijatrijsko vještačenje, a koje može rezultirati i smještajem u psihijatrijskoj bolnici u svrhu provođenja spomenutog vještačenja. Naravno da, u tom slučaju, morate imati i određeni indikator neubrojivosti, a ukoliko u konačnici bude donesena tzv. utvrđujuća presuda, ona bi mogla imati dodatnih, ne baš ugodnih posljedica po vas. Za takvu varijantu obrane, svakako bih vam sugerirao angažman odvjetnika kaznenjaka, a ukoliko nemate financijskih sredstava da si ga sami priuštite, onda da zahtijevate da vam se postavi branitelj na teret proračunskih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

DORH je zadražio medicinsko vještačenje gdje se vještak izjasnio da se radi o lakim tjelesnim ozljedama dva šamara  (otvoreni  dlan) i da nije bilo moguće tim mehanizmom nanijeti TTO,vještak je pobio sve tvrdnje DORH-a.

1. Zatima me sad koji je sljedeći potez DORHA.a ?

2. Šta se tiče kaznenog djela prijetnje čl.139 stavak 2.prijetnju je prijavio dan kasnije od datuma tel. razgovora njegov otac,s poznanikom (oštećenim) nisam razgovarao već njegovom majkom kojoj sam priopćio njegovo ponašanje što je dotična shvatila kao prijetnju.Sada mi nije jasno tj.po DORH-u ispada da sam prijetio majci poznanika kojoj sam se samo požalio na sinovo ponašanje ,koja je kazala svom suprugu koji je prijavio prijetnju (inače djelatnik MUP-a).Ja stvarno nisam prijetio, neznam kako da to POBIJEM jer stvarno nisam imao motiv prijetit gospođi (majci poznanika) koju ni ne poznajam.

3. Poznanik podražuje privatnom tužbom za nanesene ozljede 10.000,00kn mislim da to nije realno ,obzirom da imam nalaz sudskog vještaka i dokaz da se radi o dva šamara .  Koliko bi iznosila  realna otšteta ?

Molim za pomoć kako sam i prije naveo slabijeg sam imovinskog stanja i ne mogu angažirat odvjetnika već se branim sam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

DORH je zadražio medicinsko vještačenje gdje se vještak izjasnio da se radi o lakim tjelesnim ozljedama dva šamara  (otvoreni  dlan) i da nije bilo moguće tim mehanizmom nanijeti TTO,vještak je pobio sve tvrdnje DORH-a.

Eto, to je barem razriješeno i otpalo, kako sam i naveo u svom prvom postu na ovoj temi. Po meni, moglo je i bez trošenja par tisuća kuna na vještaka, ali dobro.

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

1. Zatima me sad koji je sljedeći potez DORHA.a ?

Postupak očito ide dalje vezano uz prijetnju. Jeste li ispitani na kraju? Je li podignuta optužnica?

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

2. Šta se tiče kaznenog djela prijetnje čl.139 stavak 2.prijetnju je prijavio dan kasnije od datuma tel. razgovora njegov otac,s poznanikom (oštećenim) nisam razgovarao već njegovom majkom kojoj sam priopćio njegovo ponašanje što je dotična shvatila kao prijetnju.Sada mi nije jasno tj.po DORH-u ispada da sam prijetio majci poznanika kojoj sam se samo požalio na sinovo ponašanje ,koja je kazala svom suprugu koji je prijavio prijetnju...

Prijetiti je moguće i posrednim putem (istina u praksi rijetkost, ali je moguće).

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

(inače djelatnik MUP-a)

Onda su mi neke stvari znatno jasnije.

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

Ja stvarno nisam prijetio, neznam kako da to POBIJEM jer stvarno nisam imao motiv prijetit gospođi (majci poznanika) koju ni ne poznajam.

Obzirom na otprije postojeću netrpeljivost i nerazriješene međusobne odnose (kao i fizički okršaj koji je uslijedio), mišljenja sam da vi ovdje nemate šansi da dokažete suprotno.

prije 2 sati , ivopolo123 je napisao:

3. Poznanik podražuje privatnom tužbom za nanesene ozljede 10.000,00kn mislim da to nije realno ,obzirom da imam nalaz sudskog vještaka i dokaz da se radi o dva šamara .  Koliko bi iznosila  realna otšteta ?

Realnost je par tisuća kuna (2-3). Nije vam ovo SAD (a i tamo se naučili pameti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

DORH je prosljedio optužnicu Općinskom sudu po članku 139 stavak 2 kaznenog zakona,sud je presudio da sam kriv bez mog prisustva na sudu.

Obrazloženje suda (razgovarao sa poznanikovom majkom što je ona prijenjela sinu i njegovom ocu što je kod njih dvoje uzrokovalo starh i uznemirenost,dakle ,drugome ozbiljno prijetio da će mu nanjeti zlo.

Utvrdili kaznu za svako pojedino djelo 4 mj zatvora x 2 (otac i sin) tj. kazna zatvora 7mj. koja se neće izvršiti ukoliko u roku od 2 godine ne počinim novo kazneno dijelo, UVJETNA OSUDA.Majka s kojom razgovarao navodi se kao svjedok

Ja uopće nisam prijetio samo sam nazvao na kućni tel. gdje se javila majka poznanika i   molio je da urazumi sina na nedolično ponašanje.

ŠTA MI JE SADA ZA ČINITI IMAM 8 DANA DO PRAVOMOĆNE PRESUDE ,kako da obrazložim da to šta mi se stavlja na teret nije istina,šta da napišem u prigovoru kad sam pravu istinu izjavio u DORH-u

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio si kazneni nalog?

U svakom slučaju, neka ti odvjetnik za kazneno pravo napiše prigovor jer ga sam nećeš dobro napisati (kao što ti ni mi ne možemo konkretnije pomoći), tj. ne možeš napisati samo da je tvoje mišljenje da to nije bila prijetnja.

Eventualno možeš tu staviti sken/sliku toga što si dobio (s pokrivenim osobnim podacima), pa možda netko dobije neku ideju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izdan vam je kazneni nalog u obrazloženju kojeg sud ne ide previše u detalje, već se faktički bazira na onome što je DO predočio u optužnici i obrazlaže činjenice temeljem kojih je izdao nalog.

Prigovor je vaše pravo i potrebno ga je na vrijeme podnijeti, a u njemu nije nužno isticati ništa (iako se može, naravno), već je doslovce dovoljno napisati da prigovarate nalogu i tražite da se provede rasprava pred sudom, gdje ćete detaljno iznijeti svoju obranu i viđenje cijelog predmeta te predložiti odgovarajuće dokaze.

Odvjetnik (kaznenjak) ne bi bio loš, iako moram napomenuti 2 stvari - ukoliko ključna svjedokinja ponovi svoju priču, a vi nemate ništa (doli vaše riječi) čime biste doveli u pitanje njenu vjerodostojnost (neki raniji neraščišćeni osobni odnos bilo s njom bilo s oštećenicima, što bi upućivalo na neku osobnu vendetu prema vama), šanse su vam iznimno male da uspijete. I druga stvar, jednom kada prigovor stigne, sud više nije vezan prijedlogom sankcije DO-a, što teoretski znači da može izreći težu vrstu i veću mjeru sankcije od one koju je DO predlagao, iako to u praksi rijetko čine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija