Jump to content

HRVI 20 %,,mirovina


koookan

Preporučene objave

, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Dobra veče.može li mi netko od iskusni forumaša rec koliko se čeka plp rjesenje za hrvi?bio sam na komisiji u splitu 21.07.2017.god.prida sve nalaze od ptsp.i zanima me triba li se žalit na to rješenje.22.miseca bor.sektora 94.-96.4.dnevne bolnice 1.bolnicko ličenje.otisa u najnižu braniteljsku mirovinu 2015. mir.2.000kn.ljecenje od 2003.konstantno.prvi put me odbili a to je bilo u 10.misec 2006.unaprijed zahvalan sinjanin.

Ako od 2003 -2017 ( 14 godina) imaš samo jedno bolničko liječenje uz dnevne to uopće nisu jaki nalazi kako spominješ.bolničko bi "trebalo" biti sviježe ,unazat recimo 2 mjeseca.ali dobro izvukao si 20% privremeno.i to je nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, buda2 je napisao:

Ako od 2003 -2017 ( 14 godina) imaš samo jedno bolničko liječenje uz dnevne to uopće nisu jaki nalazi kako spominješ.bolničko bi "trebalo" biti sviježe ,unazat recimo 2 mjeseca.ali dobro izvukao si 20% privremeno.i to je nešto.

Ali zadnji nalazi od psihica su jaki bar mi je on tako reka.a neznam brate vidicemo sto ce bit.opet cu ponovit bol.ljec.sto kazes buda2.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ali zadnji nalazi od psihica su jaki bar mi je on tako reka.a neznam brate vidicemo sto ce bit.opet cu ponovit bol.ljec.sto kazes buda2.?

Znas li mozda koliko triba cekat 2stupanjsko rjesenje iz zg.a?.trazio sam da budem ptisutan na pregledu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ali zadnji nalazi od psihica su jaki bar mi je on tako reka.a neznam brate vidicemo sto ce bit.opet cu ponovit bol.ljec.sto kazes buda2.?

Zavisi i tko ti je psihić i u kojoj bolnici se liječiš.sve ima svoju "težinu" na komisiji (rečeno mi je odavno od strane osobe koja je u drugostupanjskoj u Zg)

nepoznanica mi je koliko treba čekati.za dan-dva nećeš to odraditi.čekat ćeš kao i drugi.

što si manje zadaješ brige kad će to biti gotovo bolje po tebe.lijepi su dani pa se baci u šetnju a poštar će odraditi svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, buda2 je napisao:

Zavisi i tko ti je psihić i u kojoj bolnici se liječiš.sve ima svoju "težinu" na komisiji (rečeno mi je odavno od strane osobe koja je u drugostupanjskoj u Zg)

nepoznanica mi je koliko treba čekati.za dan-dva nećeš to odraditi.čekat ćeš kao i drugi.

što si manje zadaješ brige kad će to biti gotovo bolje po tebe.lijepi su dani pa se baci u šetnju a poštar će odraditi svoje.

Poznat je psihic u st.u.dobro kotira.ma znan da triba cekat.hvala buda.dobro si reka sta manje se sekirat i s necim se zaokupit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Poznat je psihic u st.u.dobro kotira.ma znan da triba cekat.hvala buda.dobro si reka sta manje se sekirat i s necim se zaokupit.

Ma ipak me zanima koliko se ceka na pregled za 2stupanjsku komisiju u zg.u.?ako ima ko je to prosa i bio neka javi.bio bi zahvalan.!poz.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ma ipak me zanima koliko se ceka na pregled za 2stupanjsku komisiju u zg.u.?ako ima ko je to prosa i bio neka javi.bio bi zahvalan.!poz.!

Objasni nam gdje ti se žuri.bojiš li se nečega ili nekoga ? čemu paranoja o vremenu čekanja ? 

Upao si u sistem i on "melje" kako njemu odgovara.da li je neki branitelj vikom i galamom požurio sistem ili žalbu rihešio u svojz korist ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, buda2 je napisao:

Objasni nam gdje ti se žuri.bojiš li se nečega ili nekoga ? čemu paranoja o vremenu čekanja ? 

Upao si u sistem i on "melje" kako njemu odgovara.da li je neki branitelj vikom i galamom požurio sistem ili žalbu rihešio u svojz korist ?

Ma ne zurim se nikamo a jos manje se ikoga bojim osim boga.i ne vicem niti sam ista postigao vikom.eto samo me zanimalo.hvala buda2.a navikao sam i cekat.samo bez ljutnje molim.poz.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Ivicaivkovic123@gmail.com je napisao:

Ma ne zurim se nikamo a jos manje se ikoga bojim osim boga.i ne vicem niti sam ista postigao vikom.eto samo me zanimalo.hvala buda2.a navikao sam i cekat.samo bez ljutnje molim.poz.!

I ne pricaj gluposti da sam paranoican.ako me nesto zanims zar je to paranoja.?e svasta.ne moras mi ti odgovarat na moja pitanja aj poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čemu ljutnja Ivice ? Puno puta si postavio pitanje koliko se čeka na ovo,koliko za ono ... Svi smo mi čekali da nas pozovu na neku komisiju.jeni su čekali mjesec,jedni dva a neki i tri.nema propisanog koliko se čeka.sve je individualno.sad ćeš čekati poziv pa poslije rješenje.svi mi nešto čekamo.strpljen spašen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, buda2 je napisao:

Čemu ljutnja Ivice ? Puno puta si postavio pitanje koliko se čeka na ovo,koliko za ono ... Svi smo mi čekali da nas pozovu na neku komisiju.jeni su čekali mjesec,jedni dva a neki i tri.nema propisanog koliko se čeka.sve je individualno.sad ćeš čekati poziv pa poslije rješenje.svi mi nešto čekamo.strpljen spašen.

Ma ne ljutim se.a nista valja cekat.poz.poz.buda2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se ne čeka dugo,neznam ja sam čekao možda  mjesec-dva uglavnom dosta se manje čeka nego bez žalbe,samo to se sve izmjenilo,prije je bilo vještačenje baš za HRV-i  ko u ST,sada je ako ga nisu ukinuli neki poseban centar za vještačenje a u njega ide sve civilno i vojno,neznam jesu li što mjenjali,mislim da je to ovo,ima na netu njihova web stranica pa traži:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_07_85_1688.html

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , dalmatino-39 je napisao:

Mislim da se ne čeka dugo,neznam ja sam čekao možda  mjesec-dva uglavnom dosta se manje čeka nego bez žalbe,samo to se sve izmjenilo,prije je bilo vještačenje baš za HRV-i  ko u ST,sada je ako ga nisu ukinuli neki poseban centar za vještačenje a u njega ide sve civilno i vojno,neznam jesu li što mjenjali,mislim da je to ovo,ima na netu njihova web stranica pa traži:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_07_85_1688.html

O.k.!dalmatino-39.l.p.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, koookan je napisao:

mirovinska obrada ?? to je ,,kaj je to ?

a to gdje sam sad,, pa tu sam, malo manje od 300 kn + 2170 mirovina od matere,,dovoljno za dvoje  !!

Na drugo nemam pravo jer je to prevelika mirovina

eto tu sam 

Pozdrav.Doktoru opce prakse i da vam napravi obradu za invalidsku komisiju i cekajte da vas pozovu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. najprije-sa svom svojom med.dokumentacijom otiđi u Ured za branitelje-ne na šalter-nego nađi osobu za branitelje,a on će ti vidit dokumentaciju i reći daljnje postupke,tj koju sve dokumentaciju moraš predati

2.po predaji potrebne dokumentacije bit ćeš pozvan u regionalni centar za vještačenje

3.ako ti reg.centar prizna pravo na HRVI  20 ili više postotaka,to rješenje ide na drugostupanjsko povjerenstvo Ministarsva branitelja

4.ako drugostupanjsko povjerenstvo ti prizna status HRVI,onda to rješenje ide na reviziju Ministarstva branitelja

5.ako Revizija prizna rješenje drugostupanjskoga rješenja,onda ideš kod svoga odabranoga lječnika medicine,koji ti popunjava tiskanicu ( mislim IN-1) koju predaješ na HZMO,te će te isti pozvati kod svoga vještaka za određivanje nesposobnosti vezane po okolnostima rat/mir

6.ako tu dobiješ rješenje pozitivno ide se na Vjeće vještaka,koje daje konačnu ocijenu kumulirane mirovine rat/mir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , crny46 je napisao:

1. najprije-sa svom svojom med.dokumentacijom otiđi u Ured za branitelje-ne na šalter-nego nađi osobu za branitelje,a on će ti vidit dokumentaciju i reći daljnje postupke,tj koju sve dokumentaciju moraš predati

2.po predaji potrebne dokumentacije bit ćeš pozvan u regionalni centar za vještačenje

3.ako ti reg.centar prizna pravo na HRVI  20 ili više postotaka,to rješenje ide na drugostupanjsko povjerenstvo Ministarsva branitelja

4.ako drugostupanjsko povjerenstvo ti prizna status HRVI,onda to rješenje ide na reviziju Ministarstva branitelja

5.ako Revizija prizna rješenje drugostupanjskoga rješenja,onda ideš kod svoga odabranoga lječnika medicine,koji ti popunjava tiskanicu ( mislim IN-1) koju predaješ na HZMO,te će te isti pozvati kod svoga vještaka za određivanje nesposobnosti vezane po okolnostima rat/mir

6.ako tu dobiješ rješenje pozitivno ide se na Vjeće vještaka,koje daje konačnu ocijenu kumulirane mirovine rat/mir.

Nema ništa od kumulirane mirovine rat-mir dok ne dobije za trajno HRVI.ja imam privremeno 20%.rekla mi da ne trebam dolazit dok ne dobijem trajno 20%.to je bilo prošle god.u 10.tom.mjesecu.jedino ako se nije što promjenilo,pa da se može ponovo pridat ako imaš privremeno.ako neko zna nek kaže?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
, jakobfil je napisao:

Moj suprug je HRVI 30% ranjavanjem u Domovinskom ratu,umirovljen je,u inv.mirovini (opća.nespo.)Umirovljen je 2001 god..U veljači ove godine doživio moždani udar ,ostala je oduzeta desna strana tijela i nakon više od 6 mjeseci liječenja nema pomaka na bolje,prikovan je za krevet i invalidska kolica 24 sata.Molim da mi pomognete savjetima,što sada moram učiniti,kome se obratiti radi vještačenja trenutnog zdravstvenog stanja, radi povećanja postotka invalidnosti ,kao i povećanja mirovine.Ima li netko takav ili sličan slučaj ,da mi pomogne svojim savjetom.Bila sam u HZMO(Mirovnskom)i dobila informaciju da se ne može izvršiti  povećanje mirovine ,kao i invalidnosti...pa ne mogu vjerovati da moj suprug  hrvatski dragovoljac,branitelj i HRVi leži nepokretan i nema nikakva prava nakon ove teške bolesti

 

Mislim da opet krecu priznavanja invaliditeta i drzava priznaje da to nista nije valjalo i nacin koji je tumacila i pokrece nove postupke valja malo jos bit strpljiv novi zakon opet je temeljit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Peksa5555 je napisao:

Nema ništa od kumulirane mirovine rat-mir dok ne dobije za trajno HRVI.ja imam privremeno 20%.rekla mi da ne trebam dolazit dok ne dobijem trajno 20%.to je bilo prošle god.u 10.tom.mjesecu.jedino ako se nije što promjenilo,pa da se može ponovo pridat ako imaš privremeno.ako neko zna nek kaže?

Privremena odluka o stupnju invaliditeta nista ne znaci uvijek je preinacuju u trajnu nakon tri godine bar je moj slucaj takav bio sretno 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju teško je dokazati da je moždani a posljedično oduzetost i drugi simptomi posljedica učešća u DR nije nemoguće to dokazati ali jako jako teško i teško će bilo koji dr inicijalno povezati inzult sa oboljeljem priznatim kao posljedica DR kao što su ranjavanje PTSP i dr. Po mom mišljenju treba tražiti vještačenje pri HZZMO te da suprug dobije civilni invaliditet koji je nevezan sa DR sa utvrđivanjem istog dobiva postotak tjelesnog oštećenja te ako je nepokretan tuđu njegu ili skrb za osobu koja se brine o njemu. Koliko će to utjecati na mirovinu to je teško reći ali neki benefiti se mogu dobiti kao npr osobna invalidnina i njega pacijenta. U svakom slučaju put je obiteljski liječnik-HZZMO. Sretno i suprugu želim oporavak jer zdravlje je najveće bogatstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima!

Dragovoljac sam nešto preko 300 dana borbenog sektora,istočno bojište.

1.5.1992  prilikom obavljanja zadatka na bojišnici ozljeđena glava od detonacije.

Neurološke pretrage započela 1994,nalazi nisu baš dobri te neurolog šalje na psihološku procjenu ,gdje se spominje prvi puta PTSP.

Prva hospitalizacija  2000 zbog pokušaja suicida, psihijatar navodi opet ptsp ali se vodi  dijagnoza F32.2 i

20 F43.2

Druga hospitalizacija 2010 zbog iste stvari. i dalje dijagnoza 32.2. Konstantno se liječim 18 g.

 Nedavno sam išla na psih. dijagnostiku -dijagnoza F43.1  i F32.2 (kronificirani ptsp popraćen depresijom i velikim poteškoćama

u socijalnom funkcioniranju.

Predala sam zahtjev za utvrđivanje HRVI ,(do sada nisam htjela)

Uz psihijatrijske nalaze predala sam i ;  neurološke - posljedica ozljede glave,EEG i REG nisu u redu i oštećen centar za ravnotežu 38/. na                                                                                 ozljeđenoj strani glave, 8/. na drugoj

                                                        za štitnjaču- hioptireoza, difuzna bolest u nastanku

                                                        ortopedske- artroza oba kuka

                                                         neurokirurške-oper. kralježnice i 2 hemangioma na kralježnici

                                                         gastrološke-gastritis i duodenitis

sve kao posljedicu stradavanja i sudjelovanja u obrani RH.(zaposlena sam)

 Kakve su mi šanse za HRVI.                                                      

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , kovmar je napisao:

Pozdrav svima!

Dragovoljac sam nešto preko 300 dana borbenog sektora,istočno bojište.

1.5.1992  prilikom obavljanja zadatka na bojišnici ozljeđena glava od detonacije.Neurološke pretrage započela 1994,nalazi nisu baš dobri te neurolog šalje na psihološku procjenu ,gdje se spominje prvi puta PTSP.

Prva hospitalizacija  2000 zbog pokušaja suicida, psihijatar navodi opet ptsp ali se vodi  dijagnoza F32.2 i

20 F43.2

Druga hospitalizacija 2010 zbog iste stvari. i dalje dijagnoza 32.2. Konstantno se liječim 18 g.

 Nedavno sam išla na psih. dijagnostiku -dijagnoza F43.1  i F32.2 (kronificirani ptsp popraćen depresijom i velikim poteškoćama

u socijalnom funkcioniranju.

Predala sam zahtjev za utvrđivanje HRVI ,(do sada nisam htjela)

Uz psihijatrijske nalaze predala sam i ;  neurološke - posljedica ozljede glave,EEG i REG nisu u redu i oštećen centar za ravnotežu 38/. na                                                                                 ozljeđenoj strani glave, 8/. na drugoj

                                                        za štitnjaču- hioptireoza, difuzna bolest u nastanku

                                                        ortopedske- artroza oba kuka

                                                         neurokirurške-oper. kralježnice i 2 hemangioma na kralježnici

                                                         gastrološke-gastritis i duodenitis

sve kao posljedicu stradavanja i sudjelovanja u obrani RH.(zaposlena sam)

 Kakve su mi šanse za HRVI.

 

                                                         

 

 

50%-50%.....50% da dobijete status hrvi, 50% da isti status ne dobijete.

Ima puno dijagnoza kod vas koje komisija ne mora povezati sa sudjelovanjem u ratu ( a može ).

Šanse su vam 50 %-50 % ( po meni ).

To da li su iste dijagnoze nastale kao posljedica stradavanja i sudjelovanja u DR, to će tek komisija odlučiti.

Da je to tako 100 % kako pišete da je, već bi imali status hrvi. 

No, pošto isti status još nemate....pričekajte izlazak pred komisju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Željac047 je napisao:

Ako je tako kako navodite vezano za jake nalaze (medicinsku dokumentaciju), nemate brige...Sretno..!

Poštovani Imam pitanje pa bi molila savjet!? Kad ja dobijem 20%h.r.v.i. za trajno hoće li mi bit veća mirovina? Sad sam u profesionalnoj invalidskih po zakonu o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. Da li mogu ići u kumuliranu mirovinu? Hvala!  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovani Imam pitanje pa bi molila savjet!? Kad ja dobijem 20%h.r.v.i. za trajno hoće li mi bit veća mirovina? Sad sam u profesionalnoj invalidskih po zakonu o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. Da li mogu ići u kumuliranu mirovinu? Hvala!  

Itko? Ako može? Hvala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovani Imam pitanje pa bi molila savjet!? Kad ja dobijem 20%h.r.v.i. za trajno hoće li mi bit veća mirovina? Sad sam u profesionalnoj invalidskih po zakonu o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. Da li mogu ići u kumuliranu mirovinu? Hvala!  

Otprilike isti iznos mirovine koji i sada imate.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

Hvala poštovani prof.na odgovoru.A kad bi otišla u opću mirovinu bi mi tad išta bila veća? Hvala?

Poštovana Mara,

Inzistirate na gatanju, najmanje što možete imati u općoj invalidskoj mirovini (20 % HRVI ?) je iznos od 2.560 kn + 0,50 kn x dani borbenog sektora.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , prof je napisao:

Poštovana Mara,

Inzistirate na gatanju, najmanje što možete imati u općoj invalidskoj mirovini (20 % HRVI ?) je iznos od 2.560 kn + 0,50 kn x dani borbenog sektora.

Lijep pozdrav

Meni su obračunati borbeni dani u 4.mjesecu ove godine.dobila sam 300.kn.na mirovinu.sad mi iznosi 2.400. a prije toga 2.100.kn.Možda bi bilo bolje da ostanem u ovoj prof.mir.?

 

Samo još da kažem da imam 50.god starosti.i 29.god.radnog staža.A pokušat ću naći što posla i radit a imam i kredit na ovoj mirovini. U prof.mirovini se može raditi?zar ne?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija