Jump to content
Ruby_Danderfluff

Praksa nekih osiguratelja

Preporučene objave

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio the_chosen_one
      Poštovani, evo imam i ja jedno pitanje tj. molbu.

Ukratko, živim i radim u Njemačkoj. Vozim auto sa njemačkim tablicama. Za Uskrs smo bili u Hrvatskoj i imao sam nesreču. Nisam bio kriv. U Njemačkoj je napravljena procjena koja je poslana Hrvatskom osiguranju. Drugi vozač uredno prijavio da je kriv. Ja sam u međuvremenu auto odveo na popravak. Nakon popravka sam napravio potvrdu o popravku kod ovlaštenog procjenitelja i to dostavio Hrvatskom osiguranju. Nakon nekog vremena isplačena je šteta umanjena za 19% poreza koji je u Njemačkoj i umanjena za dodatnih 30% iz razloga jer nije dostavljen račun popravka. Radi se o velikoj šteti tako da je i ovo umanjenje jako veliko.

Mene zanima dal jest to tako ili osiguravajuća kuća u Hrvatskoj pokušava na sve moguće načine da uštedi?

Dal mogu poduzeti nešto u vezi toga?

Unaprijed zahvaljujem!

• objavio amoretto
      Pozdrav, zanima me, ukoliko imam dvije ili više polica osiguranja koje pokrivaju iste štetne događaje, mogu li po svakoj polici tražiti naplatu štete? Npr. kupim dvije police auto kaska jer jednostavno mogu ili imam izljev u stanu i štetu na parketu, a jednu policu ima zgrada koja to pokriva, a drugu imam ja jer sam osigurao stan u svom aranžmanu.
    • objavio ivan-83
      Poštovanje,
      početkom ovog mjeseca na auto mi je pao snijeg i napravio štetu od cca 10000 kuna. Zgrada je osigurana i osiguravatelj je priznao da je snijeg pao na auto sa zgrade ali odbija isplatiti odštetu jer kaže da nisam treća osoba iako nisam vlasnik stana.
      Možda kažu da nisam treća osoba jer u mjestu boravišta na osobnoj iskaznici imam adresu zgrade pa pretpostavljaju da sam vlasnik stana ili da živim tamo.
      Ja sam u toj zgradi živio do prije nekoliko mjeseci ali sam preselio u obližnji grad k djevojci (kod njenih roditelja) i tamo sam kupio stan samo što nemam promijenjeno prebivalište jer mi nije imalo smisla mijenjati prebivalište na adresu djevojčinih roditelja budući da ćemo tamo biti svega nekoliko mjeseci a nisam mijenjao adresu niti na nedavno kupljeni stan jer nismo tamo uselili.
      Njihovo objašnjenje:
      Naime, temeljem dostavljene dokumentacije koja prileže spisu (prijava štete, preslika prometne
      dozvole), utvrđeno je da je do oštećenja Vašeg vozila došlo padom snijega sa zgrade. Policom
      osiguranja br. xxxxxx pokrivena je odgovornost suvlasnika stambene zgrade za štete koje
      nastanu trećim osobama, a trećim osobama ne smatraju se vlasnici (etažni) zgrada, vlasnici poslovnih
      prostora, ugovaratelj osiguranja kao upravitelj zgrade i svi korisnici stanova odnosno poslovnih
      prostora bez obzira na njihov status (stanari, podstanari i sl.).
      Obzirom da prema priležećim uvjetima nemate status treće osobe, nismo u mogućnosti izvršiti isplatu
      odštetnog zahtjeva, već smo isti prisiljeni otkloniti.

Osiguranju ne mogu dostaviti dokument da živim kod djevojke jer nisam mijenjao boravište.
      Da li postoji šansa da se kroz žalbu osiguranju (npr. ako dostavim potvrdu da nisam vlasnik stana u zgradi) ili sudskim putem dobije odšteta?
      Hvala.
    • objavio Joy25
      Pozdrav svima,
      Oprostite što ovako upadam kao padobranac,ali bi mi stvarno svaka pomoć dobrodošla.
      Nedavno sam imala prometnu nesreću u kojoj nisam krivac (čovjek se iza zabio u mene) , prošla sam sa lakšim tjelesnim ozljedama.
      Na procjeni štete su mi proglasili totalnu štetu na osnovu starosti vozila  (2001g).
      Oštećen je zadnji branik,vrata od gepeka,far,vezni lim i dio bočne stijene.
      Novac koji dobijem najvjerojatnije neće biti dovoljan za popravak.
      Automobil ne želim prodavati u dijelove,a čak i da prodam to neće biti dovoljno za kupovinu novog vozila.Nadoplatu si trenutno ne mogu priuštiti,kredit otplaćujem iduće 3 godine,novac nije dovoljan ni za dio kredita.
      Osim toga,oštećena sam te smatram da imam pravo na popravak vozila bez obzira na starost.
      Pitanje je sljedeće: da li postoji ikakva šansa da izvučem popravak u njihovom servisu i o njihovom trošku?
      Mogu li se ikako sa njima nagoditi za popravak tih dijelova koji su nabrojani u izvidu štete, pozvati na neki dio zakona ?
      Nadalje,da li imam pravo odštete zbog nategnuća kralježnice (imam dokumentaciju sa traumatologije)?
      Ovo mi je prva nesreća, natezanja po sudovima mi nisu ni na kraj pameti,prvenstveno zbog posla i vremena .
      Unaprijed se svima zahvaljujem 
    • objavio Wolfpu
      Molim vas savjet prije vise od tri godine imao sam prometnu nezgode, vozeci s opterećenjem od mamio pokojnog muza sa njemačkim tablicama isti nije bio osiguran, poslali su mi dopis iz Hrvatskog osiguravajuće društva da sam dužan 14 tisuća kuna, kako sam nezaposlenih nisam platio. Sada prijete da ce ovrsiti moju majku jer je ona jedini nasljednik a nije prijavila kraju vozila. Jeli to zaista mogu uciniti. Pomozite, svaki savjet dobro dosao. Hvala 
  • Online korisnici