Jump to content
Ruby_Danderfluff

Praksa nekih osiguratelja

Preporučene objave

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Kaskokasko
      Pozdrav, 
      Dakle, na parkingu mi je osteceno auto i naknadno je preko policije pronadena cura koja je to napravila i da skratim njeno osiguranje mi je dalo novcanu ponudu koju sam prihvatio. Imam puno kasko osiguranje na svom autu pa me zanima da li ja mogu prijaviti stetu na svom osiguranju pa da mi oni ponude popravak ili se to oravo ponistava cim sam prihvatio ponudu drugog osigiranja? 
    • objavio sljivan
      Poštovani,
      molim za pomoć.
      u prosincu 2012. smo uzeli stambeni kredit u PSŠ i obzirom da je na nekretninu išla hipoteka, banka (tj. PSŠ) je tražila policu osiguranja nekretnine od požara. Polica se otplaćivala godišnje trajnim nalogom. Kredit smo zatvorili ranije (u kolovozu 2017.) i od banke smo tražili potvrdu da nemamo više dugovanja kako bismo mogli izbrisati hipoteku. Svi trajni nalozi su obustavljeni.
      Jučer (veljača 2019) dolazi nam ovrha od allianza za neplaćenu premiju neživotnog osiguranja. U prvi mah nismo znali o čemu se radi jer se nigdje ne navodi o kojem osiguranju se radi, kada je dug nastao, po kojoj osnovi i td. Nije bilo nikakve pisane obavjesti niti opomene za neplaćenu premiju, već smo odmah dobili ovršni prijedlog.
      18.12. se svake godine naplaćivala premija police. 18.12.2017. godine nije sjela naplata police, niti je došla obavjest o dugovanju niti ovrha, što nam je imalo smisla jer smo kredit zatvorili ranije.
      Ono što me zanima jest, koje su mi opcije u ovom slučaju? Kako mogu postupiti? Zašto prošle godine nije bilo problema, a sada je? Jesu li to pokušaji ako prođe prođe ili što?
      Ako se žalimo na ovršni prijedlog povećavaju li mi se troškovi?
      Zahvaljujem.
      LP, Ivan
    • objavio Marinko122
      Pozz, ima sam prometnu nesrecu prije dvi i pol godine pod utjecajem alkohola(1.96), naime udaria sam pješaka no dečko je proša bez vecih posljedica (pusten drugi dan iz bolnice) te je nakon godinu i po' dobia 14.600kn odstete od osiguranja, da bi on se sjetia za nekih 7mj  da oće još 50.000kn zbog dusevnih bolova itd itd te trenutno vodi sudske rasprave u Splitu s mojiim osiguranjem, naravno moje osiguranje na ovo ne pristaje te se stalno vuku po sudovima jer moje osiguranje misli da je to dovoljno novaca koliko mu je isplaćeno. 
      Zanima me jel ovo prolazi inace u sudskoj praksi i kolike su sanse da on dobije sve novce koje trazi (50.000kn)
    • objavio migima
      Poštovani,
      jučer sam napravila štetu na autu mojem prijatelju. I sad se pitam ići prijaviti štetu u osiguravajuće društvo ili ne? Naime, radi se naravno o gubitku bonusa premije. To ću svakako procijeniti nakon što se ustanovi svota štete, isplati li se ići preko osiguranja ili ne. Samo da se zna, na sebe imam dva vozila pa će smanjeni bonus ići na oba vozila. Trenutno koristim maksimalni bonus.
      Ono što me ovdje zapravo zanima jest: ako pokrenem prijavu štete i oni mi naprave procjenu štete, te ako odustanem nakon te procjene od osiguranja i odlučim štetu platiti sama, oduzima li mi se bez obzira i tada bonus ili u tom slučaju ostaje kakav je? Konkretno radi se o Euroherc osiguranju.
      Hvala unaprijed!

• objavio 147
      Pozdrav.

U prometnoj nesreći, koju je skrivio vozač drugog automobila, nastala je imovinska šteta na mom autu. Policiju nismo zvali. Ispunili smo Europsko izvješće u kojem je on priznao da je kriv. Osigurani smo kod istog osiguranja koje je procijenilo da se na mom autu radi o totalnoj šteti. U osiguranju sam dao i izjavu osiguranika. I neki dan dolazi dopis Osiguranja u kojem stoji:

"Temeljem analize predmeta obavještavamo Vas da za sad nismo u mogućnosti provesti isplatu Vašeg odštetnog zahtjeva sukladno odredbi članka 12. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu. Naime, uvidom u dostavljenu dokumentaciju utvrđeno je da istoj ne prilieži izjava osiguranika, koju smo od vas zatrazili" i da mogu poslati prigovor u roku 15 dana? 
      Treba li njima uistinu ta izjava kako bi mi naknadili štetu ili je dovoljno Europsko izvješće, a ako im je i potrebna, je li moj zadatak da je nabavim ili njihov? Što mi je činiti? 
      Puno hvala na odgovorima! 

• Online korisnici