Jump to content
Ruby_Danderfluff

Praksa nekih osiguratelja

Preporučene objave

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Mario855
      Pozdrav svima,

uskoro mi ističe registracija na autu a ujedno i tehnički pregled.
      Nemam dovoljno novaca da podmirim oboje pa me zanima da li mogu uplatiti samo jedno (obavezno auto osiguranje ili tehnički) a drugo kad dobijem plaću sljedeći mjesec.
      Prvo se mora auto osiguranje da bih mogao ići na tehnički pregled, zar ne?

Zanima me kakve su kazne ako npr sad uplatim auto osiguranje te mi ono vrijedi i normalno se vozim do isteka tehničkog, nakon isteka tehničkog se ne vozim (auto koji je osiguran bude u garaži) dok ne dobijem plaću. Dobijem novac, sjednem u auto (u tom trenutku imam valjano auto osiguranje a ne i tehnički)  i odem na tehnički na produženje? 

Da li policija šalje kazne jer vide u kompjuteru da je tehnički istekao a vozilo nije odjavljeno ili jedino ako me zaustave na cesti i vide da nije bilo na tehničkom?

U kojem roku sam dužan odjaviti vozilo te kako ide taj postupak?
    • objavio FVugrinec
      Dakle ovako, nedavno sam se ispisao s fakulteta. Točnije 19.02.2019. i prvo što sam napravio je otišao na burzu, ali na kraju od toga nije bilo ništa zato što mi na ispisnici piše da mi status studenta prestaje 30.09.2019. Prvo sam pomislio da je došlo do nekakve pogreške što su mi rekli i u studentskom servisu jer sam pomislio da bih možda mogao raditi preko ugovora posšto ipak piše da imam status studenta (eto lud sam), ali su mi u referadi rekli da je podatak točan. Što ja sve sad moram napraviti kako bih se negdje mogao zaposliti i što to točno znači da status studenta prestaje 30.09.2019.
      unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!
    • objavio Kaskokasko
      Pozdrav, 
      Dakle, na parkingu mi je osteceno auto i naknadno je preko policije pronadena cura koja je to napravila i da skratim njeno osiguranje mi je dalo novcanu ponudu koju sam prihvatio. Imam puno kasko osiguranje na svom autu pa me zanima da li ja mogu prijaviti stetu na svom osiguranju pa da mi oni ponude popravak ili se to oravo ponistava cim sam prihvatio ponudu drugog osigiranja? 
    • objavio sljivan
      Poštovani,
      molim za pomoć.
      u prosincu 2012. smo uzeli stambeni kredit u PSŠ i obzirom da je na nekretninu išla hipoteka, banka (tj. PSŠ) je tražila policu osiguranja nekretnine od požara. Polica se otplaćivala godišnje trajnim nalogom. Kredit smo zatvorili ranije (u kolovozu 2017.) i od banke smo tražili potvrdu da nemamo više dugovanja kako bismo mogli izbrisati hipoteku. Svi trajni nalozi su obustavljeni.
      Jučer (veljača 2019) dolazi nam ovrha od allianza za neplaćenu premiju neživotnog osiguranja. U prvi mah nismo znali o čemu se radi jer se nigdje ne navodi o kojem osiguranju se radi, kada je dug nastao, po kojoj osnovi i td. Nije bilo nikakve pisane obavjesti niti opomene za neplaćenu premiju, već smo odmah dobili ovršni prijedlog.
      18.12. se svake godine naplaćivala premija police. 18.12.2017. godine nije sjela naplata police, niti je došla obavjest o dugovanju niti ovrha, što nam je imalo smisla jer smo kredit zatvorili ranije.
      Ono što me zanima jest, koje su mi opcije u ovom slučaju? Kako mogu postupiti? Zašto prošle godine nije bilo problema, a sada je? Jesu li to pokušaji ako prođe prođe ili što?
      Ako se žalimo na ovršni prijedlog povećavaju li mi se troškovi?
      Zahvaljujem.
      LP, Ivan
    • objavio Marinko122
      Pozz, ima sam prometnu nesrecu prije dvi i pol godine pod utjecajem alkohola(1.96), naime udaria sam pješaka no dečko je proša bez vecih posljedica (pusten drugi dan iz bolnice) te je nakon godinu i po' dobia 14.600kn odstete od osiguranja, da bi on se sjetia za nekih 7mj  da oće još 50.000kn zbog dusevnih bolova itd itd te trenutno vodi sudske rasprave u Splitu s mojiim osiguranjem, naravno moje osiguranje na ovo ne pristaje te se stalno vuku po sudovima jer moje osiguranje misli da je to dovoljno novaca koliko mu je isplaćeno. 
      Zanima me jel ovo prolazi inace u sudskoj praksi i kolike su sanse da on dobije sve novce koje trazi (50.000kn)
  • Online korisnici