Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Ruby_Danderfluff

Praksa nekih osiguratelja

Preporučene objave

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio migima
      Poštovani,
      jučer sam napravila štetu na autu mojem prijatelju. I sad se pitam ići prijaviti štetu u osiguravajuće društvo ili ne? Naime, radi se naravno o gubitku bonusa premije. To ću svakako procijeniti nakon što se ustanovi svota štete, isplati li se ići preko osiguranja ili ne. Samo da se zna, na sebe imam dva vozila pa će smanjeni bonus ići na oba vozila. Trenutno koristim maksimalni bonus.
      Ono što me ovdje zapravo zanima jest: ako pokrenem prijavu štete i oni mi naprave procjenu štete, te ako odustanem nakon te procjene od osiguranja i odlučim štetu platiti sama, oduzima li mi se bez obzira i tada bonus ili u tom slučaju ostaje kakav je? Konkretno radi se o Euroherc osiguranju.
      Hvala unaprijed!

• objavio 147
      Pozdrav.

U prometnoj nesreći, koju je skrivio vozač drugog automobila, nastala je imovinska šteta na mom autu. Policiju nismo zvali. Ispunili smo Europsko izvješće u kojem je on priznao da je kriv. Osigurani smo kod istog osiguranja koje je procijenilo da se na mom autu radi o totalnoj šteti. U osiguranju sam dao i izjavu osiguranika. I neki dan dolazi dopis Osiguranja u kojem stoji:

"Temeljem analize predmeta obavještavamo Vas da za sad nismo u mogućnosti provesti isplatu Vašeg odštetnog zahtjeva sukladno odredbi članka 12. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu. Naime, uvidom u dostavljenu dokumentaciju utvrđeno je da istoj ne prilieži izjava osiguranika, koju smo od vas zatrazili" i da mogu poslati prigovor u roku 15 dana? 
      Treba li njima uistinu ta izjava kako bi mi naknadili štetu ili je dovoljno Europsko izvješće, a ako im je i potrebna, je li moj zadatak da je nabavim ili njihov? Što mi je činiti? 
      Puno hvala na odgovorima! 

• objavio Robert1201
      Pozdrav svima,
      imao sam prometnu nezgodu i procijenjena je totalna šteta na autu. Dobio sam od osiguranja obavijest i procjeni štete i odštetu. Nisam zadovoljan njihovom ponudom i kako je navedeno u obavijesti, pisani prigovor moram poslati u roku od 8 dana.
      Može li mi netko dati primjer kako bi trebao izgledati izgled samog dokumenta za prigovor osiguranju za odštetu?

Unaprijed hvala

LP, Robert
  • Online korisnici